Oyun Haberleri

Armored Core 6 PvP, oyuncular silahlarını bırakıp Metal Gear Rising: Revengeance müzikleri eşliğinde yumruk yumruğa dövüşürken gerçek formuna dönüşüyor

Armored Core 6 Moonlight Sword - A Mech using a blade

Armored Core 6 oyuncularının kapüşonunu çıkarıp FromSoftware’in mekanik fantezisiyle uğraşması uzun sürmedi, ancak PvP’deki yeni bir trend gerçekten de her şeyi masada bırakıyor. AC6’daki PvP genellikle, neredeyse sonsuz miktarda mühimmatın her iki yönde de uçması nedeniyle, belli bir mesafeden birbirinin etrafında dönen ve yakınlaşan dev mekanizmalardan ibarettir: hızlıdır, patlayıcıdır ve çok eğlencelidir.

Peki ya beni dinlerseniz, mekanikler bunun yerine birbirlerine yumruk atarlarsa?

Bu düşünce oyuncuların da aklına geldi ve makinenizin tüm menzilli silahlarını teatral bir şekilde yere atmasına olanak tanıyan bir eklentinin çok büyük katkısı oldu: oyundaki silahlarınız makinenin kollarına ve arkasına monte edilmiştir, bu nedenle düğmeye bastığınızda Düğmeye bastığınızda, tüm bu cilalı donanımın kasadan döküldüğü inanılmaz derecede tatmin edici bir an var.

Bundan sonra sıra, yalnızca dev makinelerin yapabileceği gibi atmanın zamanıdır ve oyuncuların haklı olarak sezdiği gibi, bir sümüklüböcek festivalini daha iyi hale getirebilecek tek şey, Metal Gear Rising: Revengeance OST’sini zirvede oynamaktır. Şimdiye kadarki en iyi dövüş oyunu müziği mi? Evet.

PVP r/armoredcore’dan çok eğlenceli

Yeni PvP Stratejisi: r/armoredcore’dan Tamamen Maymun Olmak

Bu yalnızca AC6 yakın dövüş metasındaki en son gelişmedir. Youtuber ZeroLenny, AC6’yı silahsız yenip yenemeyeceğinizi sordu ve aşağıdaki videoda, tüm oyunu sadece bazı şeyleri yenerek tamamlamanın tamamen mümkün olduğunu kanıtlıyor. Hatta resmi bir etkinlikte bile yaşandı; serinin tecrübeli oyuncusu olduğu ortaya çıkan rastgele seçilmiş bir oyuncu, gökyüzünden bir zeplini yumrukladı ve kendilerine Şibuya’nın Ateşleri takma adını kazandırdı.

AC6’nın başka yerlerinde işler her zamanki gibi devam eder; eğer işiniz CJ’nin Thomas the Tank Engine’i kullandığı bir makineyi pilotluk yapıyorsa. Hatta mod geliştiriciler, güçten sarhoş olarak Elden Ring’e Zırhlı Çekirdekler eklemeye bile başladılar. Oyun, bir makine olarak yakın dövüş yapmadığınız zamanlarda bile mutlak bir patlamadır ve PCG pilotu Wes Fenlon, incelememizde oyunu %87 oranında parlak bir puanla ödüllendirdi ve bunun “her yıl için harika bir aksiyon oyunu” olacağını belirtti ancak Tüm bu 100’den fazla saatlik RPG’ler arasında olduğu gibi, özellikle hoş geldiniz. Demek istediğim, diyalog güzel filan ama eşyalara çarpan devasa metal yumruk için her zaman söylenecek bir şeyler olacak.

OKU  Starfield, önümüzdeki hafta gelecek Steam beta güncellemesinde resmi FSR 3 desteğini alacak

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.