Oyun Haberleri

Diablo 4 dev, 1. gün yama bildirimini düzeltiyor, lansman sürümünün canlı yayına geçtiğinde Server Slam yapısından ‘çok az’ değişikliğe sahip olacağını söylüyor

Diablo 4 concept art of Lilith and Inarius creating humanity

1. Gün yamaları, video oyunu endüstrisinde çok yaygın bir şeydir: Bir oyun satın alırsınız, önceden yüklersiniz ve ardından, piyasaya sürüldüğü gün oynamaya başlayabilmeniz için her türden son dakika düzeltmeleriyle dolu, genellikle çok büyük bir güncelleme indirmeniz gerekir. ve ince ayarlar. Diablo 4 yarın erken erişim lansmanına girdiğinde muhtemelen kendi 1. gün yamasına sahip olacak, ancak şimdi lansman için pek bir şeyin değişmediğini öğrendik.

1. gün yamasıyla ilgili bir soruya yanıt olarak, yardımcı oyun direktörü Joseph Piepiora dün Diablo 4’ün Server Slam beta sürümünden “.9’dan” 1.0 sürümüne alınacağını ve “denge değişiklikleri ve hata düzeltmeleri.” Ancak bugün erken saatlerde Piepiora, bu yanıtta “yanlış konuştuğunu” söyleyerek kendini düzeltti.

“Server Slam derlemesi .9 değil, aslında ilk günkü derlememizin bir versiyonuydu!” Piepiora tweet attı. “Bu yapı ile lansmanda oynayacak oyuncular arasında *çok az* değişiklik olacak. Karışıklık için çok üzgünüm!”

Bu, Blizzard’ın lansmandan kısa bir süre sonra ince ayarlar ve değişiklikler yapmayacağı anlamına gelmiyor: Piepiora, geliştiricilerin “oyunu değerlendireceklerini ve sorunsuz bir oyun deneyimi sağlamak için ilerledikçe ayarlamalar yapmaya hazır olacaklarını” ekledi.

Daha fazla gör

Diablo 4 Server Slam, önceki beta testlerinden önemli ölçüde değiştirildi, özellikle karakter ilerlemesi ve efsanevi düşme oranları gibi şeylerle ilgili olarak, her ikisi de tam sürümün nasıl oynayacağını daha doğru bir şekilde yansıtmak için önemli ölçüde yavaşlatıldı. Server Slam, genel olarak çok sorunsuz geçti, bu, rezil Hata 37’nin olası bir dönüşünden korkan Diablo hayranları için rahatlatıcı olmalı.

Ancak son oyun testi, PC Gamer ekibinin bir kısmını da soğuk tuttu: Çevrimiçi editör Fraser Brown, “ziyan etmekten ciddi pişmanlık duyduğunu” ifade etti. [his] Haftasonu” başlıklı yazısında, kıdemli editör Robin Valentine, Server Slam’in kendisini “Blizzard’ın bu oyunu nasıl eğlenceli hale getireceğine dair herhangi bir fikri olduğuna dair daha da az güven” bıraktığını söyledi.

OKU  Skate geliştiricileri Steam sürümünün geleceğini doğruladı, konsol testleri bu yıl başlayacak

Öte yandan, Diablo 4 inceleme puanları, henüz tam olarak yayında olmasa da bu noktada son derece yüksek: Windows Central, PCGamesN, TRG ve VideoGamer dahil olmak üzere birden çok site, onu mükemmel bir puanla ödüllendirdi ve çok sayıda diğerleri de yaklaştı: GameSpot, örneğin, 8/10 puan aldı ve Diablo 4’ün “aksiyon rol yapma için yeni standart taşıyıcı gibi hissettiğini” ilan etti.

Yardımcı editörümüz Tyler Colp da beğenecek çok şey buldu ve devam eden incelemesinde “parlayan ganimet ortaya çıkana kadar iblisleri tıklamaya gelince, Diablo 4, herhangi bir Diablo’nun şimdiye kadarki en Diablo’su” dedi. Blizzard’ın yeni Diablo’yu tamamen canlı hizmet oyunu yapma yolunda yaptığı fedakarlıklar hakkında bazı şüpheleri vardı. Canlı sürümle ilgili deneyim kazandıktan sonra, Diablo 4’ün eksiksiz ve puanlanmış incelemesini yayınlayacağız.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.