Oyun Haberleri

Audio-Technica’nın StreamSet’i, bir oyun kulaklığında bir akış mikrofonu vaat ediyor

Son yıllarda birkaç oyun kulaklığını inceledikten sonra, mikrofonlarından ne beklemem gerektiğini öğrendim. Genellikle oyun sohbeti için yeterince net olurlar, ama hepsi bu kadar. Sesinizin herhangi bir kalite veya ton duygusuna sahip olmasını istiyorsanız, çoğu kulaklık mikrofonu eksik bulunacaktır. Bu kadar çok yayıncının ayrı bir mikrofon kurulumuna gitmesinin nedeni budur, kendilerini gerçekten hoş hissediyorlarsa genellikle bom mikrofonu ve bir mikser ile tamamlanır. Audio-Technica, yeni StreamSet oyun kulaklığı ile bunu değiştirmek istiyor.

Audio-Technica, yüksek kaliteli ses ürünleri yapmakla tanınan bir markadır. Çok güzel bir kutu çifti veya yetenekli bir mikrofon istiyorsanız, Audio-Technica dikkatinizi hak eden bir markadır ve bunu ATH-GDL3 oyun kulaklığı ile kanıtlamıştır. (yeni sekmede açılır)harika sürükleyici özelliklere sahip kristal netliğinde ses sunar.

Yeni StreamSet oyun kulaklığı biraz farklı görünüyor. Bunun yerine, ATH-GDL3’ü alıyor (yeni sekmede açılır) ve Audio-Technica 20 serisinde kullanılan kayıt teknolojisi ile birleştirmek (yeni sekmede açılır) mikrofonlar.

ATH-GDL3, yalnızca 220 gram ağırlığında, hafif ancak yetenekli bir kablolu kulaklık olarak bilinir. Daha ucuz taraftalar ve bunu hissettikleri söyleniyor, ancak bunun dışında, açık bir öncelik olarak sese sahip, arkası açık harika bir kulaklık. Ayrıca, bu varyant, uzun süreli oyunlarda rahatlık sağlamaya yardımcı olmaya çalışmak için birden fazla kulaklık içerecektir.

Bu kulaklıklardaki mikrofonun dahili bir pop-filtreye sahip olduğu düşünülüyor, ancak hepsi bu kadar. Çoğu oyun kulaklığı gibi, mikrofon da kesinlikle çok satan bir özellik değildi ve makul bir masaüstü mikrofonuyla kıyaslanması pek mümkün değil. 20 serisi mikrofonları temel alan bir kondansatöre takmak, ses kayıt kaliteniz için büyük bir kazanç olmalıdır.

Mükemmel çevre birimleri

(İmaj kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi (yeni sekmede açılır): oyun için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi (yeni sekmede açılır): bilgisayarınızın en iyi arkadaşı
En iyi oyuncu kulaklığı (yeni sekmede açılır): oyun içi sesi görmezden gelme

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #820: 17 Eylül Pazar

Daha iyi bir dahili kondansatör için bu çabayı görmek güzel, çünkü iyi bir kulaklık mikrofonunun pek çok faydası var. Bu, her zaman takdir edilen bir çevir-sessiz patlamasına sahiptir. Tüm arkadaşlarınıza bir saniye beklemelerini söylemek ve ardından mikrofonunuzu dramatik bir şekilde yukarı çevirmek kadar havalı bir şey olamaz.

Ayrıca, masaüstü mikrofonuna yeterince yakın olamayan yayıncılar için de kullanışlıdır. Yüzünüzden hiç hareket etmeyen mikrofon sayesinde o aşırı heyecanlı zıplama anı yine de kristal netliğinde yakalanmalıdır. Yanlışlıkla menzil dışına çıkma konusunda endişelenmenize gerek yok, ayrıca değerli bir kulaklık mikrofonu satın alıp masanıza kurma konusunda endişelenecek bir şey daha var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.