Oyun Haberleri

Tuhaf propaganda gösterisi, gençlerin kötü şöhretli paralı asker grubunun karargahından ‘Rusya vs NATO’ büyük strateji oyununu yayınladığını görüyor

Tuhaf propaganda gösterisi, gençlerin kötü şöhretli paralı asker grubunun karargahından 'Rusya vs NATO' büyük strateji oyununu yayınladığını görüyor

Wagner paralı asker grubu (yeni sekmede açılır)bir tür Rus Karasu (yeni sekmede açılır), ünlüdür. Yemek şirketi patronu, oligark ve Putin’in müttefiki Yevgeny Prigozhin tarafından kurulan paralı asker timi, ülkenin düzenli ordusu için eleman açığını kapatarak Rusya’nın savaş makinesinde bir delik açtı. Suriye, Afrika ve Ukrayna’da faaliyet gösteriyor (savaşçılarının birçoğunun Rus hapishanelerinden çekildiği, grubun sonunu henüz bugün duyurduğu bir uygulama). (yeni sekmede açılır)) ve savaş suçlarıyla itham edildi (yeni sekmede açılır) çok sayıda uluslararası kuruluş tarafından Kısacası, bir video oyunu akışına ev sahipliği yapmayı bekleyeceğiniz türden bir kurum değil, yine de buradayız.

Geçen hafta sonu VKontakte’deki bir akışta (yeni sekmede açılır), GrishaPutin tarafından yönetilen bir Rus flama, Wagner Group’un St. Garip bir şekilde boş bir Wagner ofisinde tam askeri teçhizat giymiş olan flama – 16 yaşında olduğunu söylüyor – esasen 3. Dünya Savaşı olan şeyi canlandırmak için 20’den fazla çevrimiçi oyuncuya katıldı. modern çağ, evet, Vladimir Putin gibi liderlerin HoI4’ün geleneksel Eksen ve Müttefik devlet başkanları listesinin yerini almasıyla.

Şaşırtıcı bir manzaraydı ve hikayeyi Reddit’te ilk kez gördükten sonra (yeni sekmede açılır), GrishaPutin’in, Wagner’in arkasındaki genel merkezinin görünümünü taklit etmek için bir tür yeşil ekran kurmuş olması gerektiğine ikna olmuştum. Ama hayır, gerçek gibi görünüyor: Birçok durumda, yayıncı web kamerasını alıp ofisin diğer bölümlerini gösteriyor, ordu üniformasını asmak için arka plana geçiyor ve arkasındaki cama yansıyor. boyunca.

Akışın gördüğüm bölümlerinde, GrishaPutin nasıl olup da dünyanın en rezil paramiliter örgütlerinden birinin karargahından büyük bir strateji oyunu yayınlamaya başladığı hakkında pek konuşmadı, ama bu çok zor değil bir araya getirmek için. Novosti’nin bildirdiğine göre, bir noktada Wagner’in “medya ve blog yazarlarıyla çalışmaktan sorumlu küratörü” Anna Zamaraeva’ya ve Ostorozhno adlı bir Rus haber kuruluşuna özellikle sesleniyor. (yeni sekmede açılır) GrishaPutin’in annesinin kendisinin gitmeye karar verdiğini söylediği ve kendisine “Harika! Hadi yapalım!”

Bu çok şaşırtıcı olmaz. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden önce bazı oldukça popüler batılı yayıncılarla birlikte oynayan GrishaPutin (o zamandan beri onu reddetti (yeni sekmede açılır)), Birleşik Rusya’nın (ülkenin iktidar partisi) gençlik kanadının bir üyesi olduğunu iddia ediyor. Ve önceki akışları ve videoları, muhteşem vatanseverlik gösterileri için biçime sahip.

Geçmiş videoları arasında, Rus tarihindeki önemli olayların yıldönümlerini anmak için döneme uygun Sovyet askeri üniforması giymiş birkaç kişi ve ayrıca oyunda oynadığı taraf ne olursa olsun cosplay yaptığı eski HoI4 videoları yer alıyor. Bir gencin yamalı ideolojisini ortadan kaldırmakla gerçek bir ilgim yok, ancak Vladimir Putin’in suçladığı Vladimir Lenin’in 152. doğum gününü kutlayan video biraz kafamı karıştırdı. (yeni sekmede açılır) “tarihsel olarak Rus topraklarını ayırmak, koparmak” ve bağımsız bir Ukrayna yaratmak. Hiçbir şey olmasa da, çevrimiçi kişiliği, çok sağcı, gerici bir devletin nüfusunun aynı anda uluslararası bir komünist projeye özlem duymasından kaynaklanan inanılmaz derecede kafa karıştırıcı ideolojik karışıklığı yansıtıyor.

OKU  Chonk grafik kartınızın sarkmasına izin vermeyin, yoksa gerçekten ölebilir

Akışı öğrendikten sonra, bazıları Paradoks personeli anlamaya çalıştı (yeni sekmede açılır) akışın barındırıldığı yer, büyük olasılıkla kapattırmak amacıyla. Ancak GrishaPutin zaten Twitch’ten yasaklanmıştı ve Rus sosyal ağı VKontakte’de yayın yapıyordu, bu da onları bu konuda herhangi bir şey yapmak için güçsüz kılıyordu.

Bu olay hakkında yorum istemek için Paradox’a ulaştım ve yanıt alırsam bu makaleyi güncelleyeceğim.

Akışa gelince, her şey hızla nükleer darbelere geldi ve sonunda Rus tarafı ile diğer takımın bir üyesinin oynadığı “Donald Trump” arasındaki barış görüşmeleriyle sona erdi. Her nasılsa, yine de, tatbikatın amacının, her zaman müzakere ile sonuçlanması gereken savaşın yıkıcı beyhudeliğini göstermek olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine, her şey, sınırda-nihilist bir meydan okuma ruhuyla, yurtdışındaki gözlemcileri kazanmaktan ziyade ülke içindeki birliği güçlendirmeyi amaçlayan bir tür ‘bizim hakkımızda ne düşündüğünüz umrumda değil’ alaycılığıyla yürütüldü.

Akış gerçekten inanılmaz rakamlara ulaşmadı (bu yazı yazılırken yalnızca 12 bin görüntülendi), bu nedenle Wagner Group, GrishaPutin’i Ukrayna’daki savaş için propaganda cephaneliğinde yeni bir araç olarak kullanırsa şaşırırım. Yine de, 21. yüzyıldaki modern savaşın sapkın bir vitrini, gelecekte bir Adam Curtis belgeselinde kırpılacak ve sergilenecek türden bir şey. Batıdaki askeri-endüstriyel kompleksin zaten Call of Duty gibi oyunlarda filizlendiğini düşündüğünüzde (yeni sekmede açılır) ve akış için planlar yapıyor (yeni sekmede açılır)bunun gibi videolar gelecek şeylerin habercisi gibi geliyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.