Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün en zor zorluğunun ‘sizi sınırlarınıza zorlamaya çalışan bir DM’ye karşı çıkıyormuş gibi hissetmeniz’ gerekiyor.

A powerful dragonborn warrior stands strong in a gloomy dungeon.

Baldur’s Gate 3’ün son Panel From Hell önizlemesinde Larian, oyunun en yüksek zorluğu olan Tactician’ın ayrıntılarını açıkladı. Divinity: Original Sin 2’deki modun artırılmış düşman istatistikleri ve daha agresif AI gibi yeniden canlandırıcı özelliklerine ek olarak, Tactician ayrıca düşmanlarınız için teraziyi değiştirmek için oyunun savaş karşılaşmalarının çoğuna ısmarlama eklemeler içerecek.

Larian kıdemli savaş tasarımcısı Matt Holland, “İki katmana sahibiz: oyundaki tüm karakterlerin alacağı temel katman var⁠ – bu, yalnızca HP’yi artırmak veya size vurmayı kolaylaştırmak gibi temel bilgilerdir” dedi. “Sonra yerel katman var. Oyunumuzdaki her dövüşten geçtik ve bu dövüşün biraz daha parlamasını ve çok daha zor olmasını sağlamak için biraz baharat ekledik.”

Göstermek için, Cehennemden Panel sunucuları, bir kez “Dengeli” (okuma: normal) zorlukta ve bir kez de Tactician’da aynı savaş karşılaşmasından geçti. Dengeli’de, bir Keşiş ikilisi, kasabanın her yerine dağılmış bir goblin sürüsünden daha iyi olmayı başardı. Oyuncu karakterleri bir KO’ya sahipti, ancak bunun dışında dövüşü oldukça kolay bir şekilde hallettiler.

Tactician’da, aynı goblinlerin hepsinde ateşli oklar varken, kasabanın ana girişi petrol ve patlayıcı varillerle doluydu – tek bir dönüşte bir keşiş yere düştü ve diğeri yaşam desteğine bağlandı. Taktikçi modunun AI değişiklikleri de klavyelerin çok fazla feryat etmesine ve parçalanmasına neden olacak şekilde ayarlanmış görünüyor: “Acımasız AI,” dedi Holland, “Sizi sınırlarınızı zorlamaya çalışan bir DM’ye karşı geliyormuşsunuz gibi hissettirmek istiyoruz”

Düşmanlar yumuşacık tekerleklere öncelik verebilir ve tanklarınızı görmezden gelebilir veya tuzaklarınızdan geçmek yerine tuzaklarınızdan kaçınabilir⁠—Holland ve Larian kreatif direktörü Swen Vincke, belirli düşmanların çok turlu “konsantrasyon” sağlamaya çalıştıklarında tekerlerinizi nasıl agresif bir şekilde hedef alacaklarını derinlemesine tartıştı. “büyüler.

Vincke kalabalığa “Tactician’da oynamaya başlayacaksın çünkü ‘başa çıkabilirsin’, sonra ağlamaya başlayacaksın,” dedi. “Oyunumuzun kötü olduğunu söyleyeceksin⁠—bu bizim suçumuz değil! Suç sensin!”

OKU  30 yıldan fazla sürdü ama sonunda gerçekleşiyor: Jean-Claude Van Damme Mortal Kombat'a geliyor

Ben değil adamım, Dengeli⁠’ye bağlı kalacağım – Sonsuza kadar RPG oynuyormuşum gibi hissediyorum ve Divinity: Original Sin 2’nin son birkaç dövüşünde hala zor zamanlar geçirdim. Baldur’s Gate 3’ün 3 Ağustos’ta piyasaya sürülmesine çok uzun bir süre kalmadı, ancak ister sert, taktiksel dövüş, aşk hikayeleri, ister tepkisel oyun içi gazeteler için bu işin içinde olun, gerçekten de burada herkes için bir şeyler var gibi görünüyor. Sunumda gösterilen yeni, ninja benzeri Shadow Monk alt sınıfı kesinlikle ilgimi çekmişti.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.