Oyun Haberleri

Uzaylı bir ayda uzay adamlarını kurtarmayla ilgili bu retro-fütürist platform oyunu, mükemmel bir Steam Deck oyunu olabilir.

Main Darsonaut holding laser gun and looking tough on green background

Eskort görevi, video oyunu mecazlarının en çok yerilenlerinden biridir, ancak tek başına geliştirilmiş platform oyunu Moons Of Darsalon (yeni sekmede açılır) tüm anlaşma olarak cesurca ona eğilir. Darsalon, Lemmings tarzında bir bulmaca-platform oyunudur ve genişleyen seviyelerinde bahtsız “Darsonatları” avlamakla ve ardından onları güvenli bir yere götürmekle görevlendirir.

Bu, doğası gereği beni strese sokan bir kavram⁠—bu küçük şapşalları hayatta tutmak zorunda olmak⁠— ama şükürler olsun ki oldukça akıllı yol bulma yetenekleri var, her zaman şanssız oluyorlar yeterli değerli bir seyir mücadelesi olmak, ancak asla bir değirmen taşı gibi hissetmemek. Darsalon ayrıca kendi hızınızı zorlukla belirlemenize izin vererek parlıyor. “Normal” mod, genellikle tercih ettiğim şey olurdu: dörtte bir yıldız, minimum Darsonnaut kurtarıldı ve isteğe bağlı hedefler yok. Mükemmelin iyinin düşmanı olmasına izin vermeyin.

Daha cesur bir oyuncu, seviye sırlarını ortaya çıkarabilir, her Darsonaut’un hayatta kalmasını sağlayabilir ve ayrıca bahsettiğim ikincil hedeflere bağlı kalabilir. Özellikle bu ikincil koşullar, geliştirici Dr. Kucho’nun oyunun kendi bulmaca çözmesiyle güzel bir şekilde örtüşen yanal olmayan düşüncesine zorluk eklemenin akıllı bir yolu olarak beni gerçekten etkiliyor. Seviyeyi belirli bir süre içinde geçmek veya hiç hasar almamak gibi oldukça standart hedefler var, ancak gerekli göründüğü bir seviyede arazi oluşturan silahın kullanımından vazgeçmek veya başka bir şekilde elinizi arkanıza bağlamak gibi eğri topları gerçekten kazıyorum. görevinizi yerine getirirken geri dönün.

Bu arada, “arazi üreten silah” dedim. Pizza Tower veya en iyi Mario oyunları gibi Moons of Darsalon, her biri kendi platform oyununun çekirdeği olabilecek fikirlerle dolu. Standart lazer silahı, seviyeler arasında yeni yollar açarak araziyi yok edebilirken, bu zemin yapıcı onu geri inşa edebilir ve hatta geniş uçurumlar arasında köprüler kurabilir. Jetpack, seviyelerde uçmanıza ve uçan düşmanlarla savaşmanıza izin verir, ancak Darsonnauts’u yanınıza alıp onlar için alternatif yollar bulmanız gerekemez. Daha sonraki seviyeler, büyük bir uzay kamyonu ve hatta Darsonnaut’larınızı düşmanca göklerde taşımak için bir indirme gemisi vaat ediyor.

Her seviye, çözülmesi gereken ayrı bir bulmaca olarak sunulur ve bu, Darsonnauts’uma bakmanın yüksek gerilimi ile birleştiğinde, Moons Of Darsalon’u mükemmel bir hale getirir. oturulabilir benim hesabıma göre oyun: bireysel seviyeyi geçmek için 10-20 dakikalık hızlı oyun seansları. Şans eseri, kutudan çıkar çıkmaz Steam Deck’te, parlak yeşil bir doğrulanmış rozeti olmasa bile harika çalışıyor. Harika bir öğle yemeği molası oyunu ve bence özellikle hareket halindeyken şarkı söylüyor.

Ayrıca Darsalon’un sunumu beni hâlâ büyüledi, özellikle de 90’ların ev elektroniği tarafından sindirilebilir bir forma sıkıştırılmış, erken dönem 3D işlemenin altın çağını çağrıştıran tüm Silicon Graphics görünümlü spritework. Darsalon, bana klasik bilimkurgunun mat resim arka planlarını hatırlatan yosunlu, dağlık zeminlerde tüm bu parlak, ışın tabancaları ve UFO’ların Yasak Gezegen teknolojisine sahip.

Ayrıca, Darsonnauts’unuzun arsız küçük konuşma balonları ve gereksiz miktarda karakter kazandıran kıpır kıpır animasyonları ile çok tuhaf ve eğlenceli. “Umarım kimse izlemiyor…” Karakterim jetpack’iyle duvara çarptıktan sonra sesleniyor, bir keresinde “Ben kötü bir oyuncu değilim, zorluk eğrisi yanlış. Bunu rastgele bir çocuktan öğrendim. YouTube”, özellikle onursuz bir dizi ölümden sonra.

OKU  Harebrained Schemes yeniden bağımsız: Paradox, bu yılın başlarında büyük işten çıkarmaları onayladıktan sonra bir haftadan kısa bir süre sonra stüdyoyla yollarını ayırdı

Moons of Darsalon, can sıkıcı bulmaca çözmenin hızlı patlamalarında mükemmel olan gerçek bir zevk, yaratıcı, akılda kalıcı bir platform oyunudur. Şu anda Steam’de 17 $’a satılıyor (tipik bir 20 $’dan daha düşük) (yeni sekmede açılır)Ayrıca, aptalca sevimli küçük sakinlerini kurtarmak için Moons of Darsalon’a bir geziye tamamen çıkmadan önce ücretsiz demosunu da deneyebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.