Oyun Haberleri

Bandai Namco, Armored Core 6’nın başarılı olacağını düşünüyor çünkü Elden Ring’den sonra FromSoftware’in adı da ‘kalite garantisi’

Armored Core 6

FromSoftware’in önce Souls serisiyle ve şimdi de Elden Ring’le yükselen gidişatı, yayıncı Bandai Namco’nun, 1997’de başlayan ancak 2013’teki Armored Core: Verdict Day’den bu yana atıl durumda olan bir makine serisi olan Armored Core’a dönüşü konusunda iyimser hissetmesine neden oldu. Bir şeyler olabilir çünkü Wes Fenlon’umuz Armored Core 6: Fires of Rubicon’un açıklaması “Top Gun: Maverick, benim gibi F-14’ler yerine Mobile Suit Gundam’ın büyüsüne kapılarak büyüyen anime meraklıları için” ve parlak bir 87 puan alma yolunda ilerliyor. Demek istediğim, kulağa oldukça hoş geliyor.

Bandai Namco Avrupa CEO’su Arnaud Muller, Gamescom’da turlar yapıyor ve GamesIndustry.biz’e söyledi yayıncıya yönelik izleyici beklentilerindeki değişimin ve oyunun kendisi için “yeni bir boyutun”, Armored Core’un ana akıma geçişini sağlayacağını düşünüyor.

“Bu bizim için Armored Core oyunlarının izleyici kitlesini gerçekten genişletmemiz için bir fırsat.” Müller dedi. “Hedeflerim Elden Ring’le aynı seviyede değil ama hırslarımız önceki Armored Core oyunlarından çok daha büyük.”

Muller, Elden Ring sayesinde “FromSoftware’in bir kalite garantisi, bir mühür haline geldiğini ve bu nedenle insanların bu oyunun Metacritic’inin harika olduğunu göreceklerini söylüyor. [that] zorlu ama çok ödüllendirici: ‘Bu oyunu denemek istiyorum’.” Oyun için Metacritic şu anda 87’de oturuyorWes’i bir çeşit mekanik bilge gibi gösteriyor.

Muller, “Bu, seride büyük bir adım” dedi ve bu muhtemelen adil bir yorumdur. Armored Core 5’i çok eskiden oynamıştım ve bu, deneme yanılma türünde bir oyuna benziyordu ve denemelerin ne olduğunu anlamanıza pek yardımcı olmuyordu. Hiç şüphe yok ki meraklılar benim iyi olmam gerektiğini söyleyecekler, ancak görünen o ki FromSoftware kesinlikle önemli olanı korudu (harika mekanik aksiyonu) ve oyuncuların oraya girip eşyaları paramparça etmeye başlamasını çok daha kolay hale getirdi.

Muller, “Elden Ring’in rakamlarını yakalayamayacağız ama Armored Core’un önceki oyunlarında yaptıklarını çok aşacağız” dedi. “Elimizde harika bir oyun var, oynanış ve savaş sistemi FromSoftware hayranlarının alışık olduğu sisteme çok sadık. […] Benim beklentim, keşfeden insanların [their] Elden Ring aracılığıyla oynanan oyunlar Armored Core’un keyfini çıkaracak.”

OKU  Oynamadığınız en popüler battle royale önümüzdeki hafta F2P'ye çıkıyor

Armored Core 6: Fires of Rubicon Perşembe günü piyasaya sürüldü ve etrafı yüzlerce saat süren büyük RPG’lerle çevrili, bazılarının peşinde olduğu jet yakıtlı damak temizleyici olabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.