Oyun Haberleri

Avukat, hapisteki kripto kralının ‘ekmek ve su ile geçindiğinden’ yakınıyor, yargıç ise durumun böyle olmadığından ‘makul derecede emin’ olduğunu söylüyor

Sam Bankman-Fried in TSM FTX jersey

Çöken milyarlarca dolarlık kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, hakimin “sanığın tanıkları en az iki kez tahrif etmeye çalıştığına inanmak için olası bir neden” olarak nitelendirmesinin ardından bu ayın başlarında duruşma tarihine kadar hapse atıldı. “kefaletle serbest bırakılırken. Bu, Bankman-Fried’ın eski ortağı ve FTX meslektaşı Caroline Ellison’un kişisel yazısını bir gazeteciyle paylaşmasıyla ilgiliydi: kefaleti 11 Ağustos’ta iptal edildi ve o zamandan beri Brooklyn Metropolitan Gözaltı Merkezinde gözaltında tutuluyor.

Şimdi Bankman-Fried’ın avukatı, hapishanedeki koşulların eski kripto kralı ve milyarderin duruşmasına hazırlanmasını engelleyecek şekilde olduğunu söylüyor (teşekkürler Sky News). İddia, Bankman-Fried’ın yedi ayrı suçlamayla daha suçlandığı ve kendisinin suçsuz olduğunu iddia ettiği bir duruşma sırasında geldi.

Bankman-Fried mahkemeye bacak korumaları ve hapishane kıyafetiyle çıktı ve avukatı Mark Cohen, bir vegan olarak gereksinimlerinin karşılanmadığını söyledi: “İlkelerini takip ettiği için şu anda kelimenin tam anlamıyla ekmek ve su ile geçiniyor. servis edilen tek şey yiyebileceği şeyler ve bazen de fıstık ezmesi.”

Cohen, Bankman-Fried’a dikkat eksikliği hiperaktif bozukluğu ilacı olan Adderall’ın sağlanmadığından ve Ensam’ın (depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaç) stokunun az olduğundan şikayet etmeye devam etti.

Yargıç Sarah Netburn, ABD Hapishaneler Bürosu’na ilaçlarla ilgili sorunları ele alması talimatını vereceğini ve vegan seçeneklerinden emin olmasa da yeterli vejetaryen yemek seçeneklerinin mevcut olduğundan “makul derecede emin” olduğunu söyledi. Cezaevleri Bürosu ise mahkûmların, söz konusu cezaevinde her yıl analiz edilen ulusal bir menü kapsamında “beslenme açısından yeterli yemek sağlayan” “uygun” sağlık hizmetlerine erişimlerinin olduğunu söyledi.

Kefaletin iptali büyük ihtimalle Ellison’un bu davadaki kilit tanıklardan biri olacağı için: Ellison, Bankman-Fried’ın ticaret şirketi Alameda Research’ün eski genel müdürü ve suçunu kabul etti ve savcılık için ifade vermeyi kabul etti. İddia makamı, Bankman-Fried’ın FTX’ten gelen milyarlarca müşteri parasını Alameda’daki kayıpları desteklemek için kullandığını iddia ediyor ancak kendisi bunu reddediyor.

OKU  En iyi uzay gemisi strateji oyunlarından biri Steam'de sınırlı bir süre için ücretsiz

FTX daha önce 32 milyar dolar değerinde zirveye ulaşmıştı. Kasım 2022’de çöküyor ve kripto endüstrisine şok dalgaları gönderiyoruz. Bankman-Fried daha sonra Bahamalar’da tutuklandı aynı yılın Aralık ayında, suçlamalarla yüzleşmek üzere ABD’ye iade edilmeden önce. FTX’te işler ne kadar kötüydü? Resmin tamamı henüz ortaya çıkmadı ancak Enron’un tasfiyesi sırasında onu yöneten aynı kişi, FTX kitaplarının başına getirildi. ve ilk bulgularında şunu söyledi: “Kariyerimde hiçbir zaman burada olduğu kadar kurumsal kontrollerin bu kadar başarısız olduğunu ve güvenilir mali bilgilerin bu kadar eksik olduğunu görmemiştim.”

Bankman-Fried, ilgili firmaların yönetimindeki çeşitli başarısızlıkları itiraf etti, ancak herhangi bir para çaldığını ve tüm suçlamaları reddetti. Bankman-Fried, savcılıktaki tüm suçlamalardan suçlu bulunması halinde 100 yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.