Oyun Haberleri

Final Fantasy 16 Beklenmedik Bir Motor Seçimi Yaptı

Final Fantasy 16 Sleipnir hero fight

Son Fantezi 16 Square Enix için teknolojik bir çıkış olacak ve ekibi yakın zamanda oyunun gelişiminin başlarında beklenmedik bir motor seçimi yaptıklarını açıkladı. Yaklaşan oyunla ilgili bu biraz içgörü, Square Enix’in bazı önemli yetkililerinin bir sonraki AAA RPG’leri hakkında pek çok yeni bilgiyi açığa çıkardığını gören en son pazarlama hamlesinin bir parçası olarak geldi. Son Fantezi 16 ara sahneler tümden daha uzun Yüzüklerin Efendisi üçleme.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

söz konusu olduğunda son fantezi serisi, Square Enix yakın tarihte belirli bir motora aşırı bağlı olmamıştır. Son 10 yılda şirket, motorlu bir Kristal Aletler piyasaya sürdü. Son Fantezi 14birlikte Son Fantezi 15– daha sonra kullanılan şirket içi Luminous Engine’den yararlanan unutulmuş— ve şu şekilde iki Unreal Engine 4 oyunu Final Fantasy 7 Yeniden Yapımı ve yeniden düzenlemesi Kriz Çekirdeği: Final Fantasy 7.

İLGİLİ: Final Fantasy 16 Hayranların Favori Özelliği Eksik Olacak

Bu modelin şimdi devam ettiği onaylandı Son Fantezi 16Square Enix’in YouTuber Skill Up ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda yaklaşan RPG’nin ne Unreal ne de Luminous Engine kullanmadığını açıkladığı gibi. Şirket, muhtemelen oyunun teknolojileri hakkında daha fazla konuşmayı planladığı için konuyu ayrıntılı olarak açıklamayı reddetti. Bu bilgi aynı görüşme sırasında geldi Son Fantezi 16 yapımcı, genellikle Square Enix’in oyunlarına eklenen “JRPG” terimini kınadı.

OKU  Take-Two'nun patronu Grand Theft Auto oyunlarının çok para kazandırdığını, GTA filmi yapmanın zahmete bile değmediğini söylüyor

takip Son Fantezi 15 daha fazla gecikme olmayacağını varsayarsak, selefinden neredeyse yedi yıl sonra piyasaya çıkacak. Ve modern oyunların yaratılması daha karmaşık hale geldikçe, geliştirme döngüleri doğal olarak yıllar içinde uzamış olsa da, artık makul olan olasılık Son Fantezi 16 yeni bir şirket içi motor kullanmak, ikonik franchise’daki iki ana hat taksiti arasındaki şimdiye kadarki en uzun boşluğu açıklamak için hala uzun bir yol kat edecektir.

Square Enix’in motor seçimi de büyük ölçüde etkileyebilir Son Fantezi 16 taşıma süreleri, ancak bu, AAA RPG’nin yakın gelecekte PS5’in ötesine geçmesinin beklendiği anlamına gelmez. Yapımcısı Naoki “Yoshi-P” Yoshida, oyunu eninde sonunda daha fazla sisteme getirmek istediğini söylerken, yakın zamanda hayranların uzun bir süre beklemek zorunda kalacağını da doğruladı. Son Fantezi 16 Bilgisayar bağlantı noktası. En önemlisi, Sony’nin Square Enix ile zamanlanmış bir münhasırlık anlaşması olduğu için, ancak geliştirme sırasında PS5’e öncelik verme ihtiyacı, Sony’nin en yeni konsolu ile modern PC’ler arasındaki mimari benzerlikler göz önüne alındığında, taşımayı mutlaka karmaşıklaştırmayabilir.

Son Fantezi 16 22 Haziran’da PlayStation 5 için çıkıyor.

DAHA: Final Fantasy 16’nın Clive’ının TLOU 2’den Ellie’den Öğrenecek Çok Şeyi Var

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #736: 25 Haziran Pazar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.