Oyun Haberleri

En hayati Dwarf Fortress modu Steam’e geldi, 3D görsellerle tamamlandı

En hayati Dwarf Fortress modu Steam'e geldi, 3D görsellerle tamamlandı

Dwarf Fortress için tek gerçek mod, sonunda oyunun v50 olarak da bilinen Steam sürümü için yalnızca bir değil, iki alfa tekrarı yayınladı. DFHack, Dwarf Fortress meraklıları için iki nedenden dolayı hayati bir ekipman parçasıdır: Birincisi, sorunları çözmek ve performansı artırmak için eksiksiz bir konsol komutları paketidir. İkincisi, kalenizin izometrik bir görünümünü görmenizi sağlayan Stonesense adlı popüler bir görselleştirme aracı içerir.

Öncelikle, bu alfayı denemek için tükeniyorsanız, sizi uyaracağım: Bu bir alfa, bununla uğraşmadan önce oyununuzun, heck, tüm DF klasörünüzün yedeğini alın. DFHack’in sürüm notlarında bunun nasıl yapılacağına dair bazı tavsiyeler var.

Stonesense aracı büyük bir araç olsa da, DFHack’in etrafta dolaşmak için temelde yararlı başka araçları da var. En popülerlerinden biri, işaretlediğiniz çöpleri otomatik olarak tek bir yere koyarak oyunun sonlarına doğru kalelerin FPS’sini büyük ölçüde iyileştirebilen “autodump”tır. Cüceler temizlik konusunda iyidir, ancak önce diğer görevleri yapacaklardır. Tüm kaybolan gözleri ve yedek çorapları lava koymak anında oyunun kurallarını değiştirebilir.

İnsanların onsuz yaşamayı reddettiği bir diğer büyük komut ise, bir hedef hayvan sayısı belirlemenize ve işlenmesini istemediğinizleri otomatik olarak işaretlemenize izin veren bir komut ve GUI olan “autobutcher”. Onsuz hiçbir hayvancılık yapmayacak birkaç oyuncu tanıyorum.

Dwarf Fortress’te yeni olan DFHack kullanıcıları için en zarif numara, kesinlikle kalenizin 3 boyutlu, izometrik bir görünümünü gösterecek olan stoneense’dir. Üzerinde ölçek hissi olmasını isteyeceğiniz devasa bir yer üstü inşaatı yaptıysanız bu harikadır. Ayrıca, DF fanatiği olmayan diğer kişilerin kendilerini tanımasına yardımcı olmak için kalenizin ekran görüntülerinin yanında bir veya iki taş hissi görüntüsü göstermenize de yardımcı olur. İşte Stonesense’in dahil olduğu tatlı bir kanyon kalesinin videosu.

DFHack’i Github’da bulabilirsiniz. (yeni sekmede açılır), şimdi Steam sürümüyle çalışıyor. Bu sürüm henüz çok amaçlı değil ve kaşıntı veya klasik dalda henüz çalışmıyor.

OKU  Star Wars Jedi: Survivor bugün PC'de yeni bir yama alıyor

Şimdi, devam edin ve “deathcause” komutunun size neden kuyunuzun dibinde bir sürü cüce çocuk kemiği olduğunu söyleme yeteneğinin büyüsünün tadını çıkarın. (Spoiler: Düştüler.)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir