Oyun Haberleri

Blizzard’ın Diablo 4 istatistikleri, neredeyse hiç kimsenin PvP’yi denediğini gösteriyor

Diablo 4

Mart ayında, Diablo 4’ün ikinci beta hafta sonunu tamamlamasından kısa bir süre sonra Blizzard, oyuncuların altı günlük erişilebilirlik süresi boyunca oyunda toplu olarak yaklaşık 7000 gerçek hayat yılı geçirdiklerini ortaya koyan bir dizi istatistik yayınladı. Pekala, bunların çaylak rakamlar olduğu ortaya çıktı, çünkü en son istatistikler, oyunun erken erişim döneminin başladığı 1 Haziran’dan bu yana Sanctuary’de kümülatif olarak 30.000 yıldan fazla – veya 276 milyon saat – harcadığımızı söylüyor.

Referans olarak, 30.000 yıl önce, Diablo 1’in hala ön geliştirme aşamasında olduğu ve “BTS’den Halsey ve Suga, Lilith temalı bir müzik videosunda işbirliği yaptı” sözlerini söylediğinizde, sizi sopayla öldürebilirdi. Buz Adam Ötzi’nin daha az kibar atası tarafından. Diğer yöne gitmek -geleceğimizden 30.000 yıl sonra- elbette bizi Horus Sapkınlığı zamanına ve Imperium of Man’in düşüşünün başlangıcına götürür.

Kısacası çok fazla zaman ve Blizzard’ın böbürlendiği tek göz kamaştırıcı sayı bu değil. Oyuncular, oyunda geçirdikleri 276 milyon saat içinde 276 milyar canavarı katletti ve yalnızca 317 milyon kez öldü (bunların 5,8 milyonuna Kasap hizmet etti). Bu, inanıyorum ki, yaklaşık 871’lik bir genel KDR. Aferin, oyuncunun çevreye karşı bitmeyen savaşında, çevre kesinlikle eziliyor.

Yine de PvP çok daha mütevazı bir hikaye. Şimdiye kadar PvP savaşlarında sadece 430.000 oyuncu öldü ve bunun çoğu oyuncunun bundan kaçındığı için olduğunu tahmin etmeliyim. Kesinlikle öyleyim; Diablo, anlamlı bir şekilde karşılık verebilecek insanlarla savaşmakla ilgili değil, çete ordularını ince bir hamur haline getirmekle ilgilidir. Bu çok kaba.

Son olarak, Activision Blizzard’ın tematik olarak böylesine uygun bir kilometre taşına odaklanması için destek olmasına rağmen, en az şaşırtıcı istatistik, oyunun ne kadar nakit bastığıdır. 6 Haziran’daki tam lansmanından bu yana, oyun 666 milyon doların üzerinde satış elde etti, ancak Blizzard bize gerçekte kaç kopya satıldığını söylemiyor. Çok fazla? Muhtemelen çok.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Samsung'un dev boyutlu Ark oyun monitörü yenileniyor ve yalnızca 3000 $ karşılığında siz de dört bilgisayarı aynı ekrana bağlayabilirsiniz