Oyun Haberleri

Yeni Square Enix CEO’su, kendisine oyun oynamayı bırakmasını söyleyen öğretmenlerin üzerine smaç bastı: ‘Çok şaşırırlar!’

Takashi Kiryu addresses the crowd from the stage.

Son zamanlarda, şirketin 10 yıllık başkanı ve CEO’su Yosuke Matsuda’nın her iki rolü de Takashi Kiryu’ya devredeceğini duyurmasıyla, Square Enix’in liderliği konusunda bazı kafa karışıklıkları oldu… ve sonra iş normal olarak devam ediyor. Ancak, Kiryu’nun Final Fantasy 16 lansman öncesi kutlamasında randevusunu duyurmak ve anında Square Enix hayranlarının kalplerini ve zihinlerini kazanmak için sahneye çıkmasıyla, devir teslim döneminin artık tamamlandığı görülüyor.

Kiryu, Final Fantasy 16’nın son fragmanından sonra ortaya çıktı ve hemen oyun için alkışları sağarak kalabalığın tezahüratını teşvik etmeye başladı. Sonra çocukluğu, Square Enix’in oyunlarıyla olan bağlantısı ve oyun oynamayı bırakamadığınız için sınıfta uyumasıyla ilgili olağanüstü bir hatıraya başladı.

Kiryu, “Final Fantasy 16 için bu kutlamaya hoş geldiniz,” dedi. “Gösterimizin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz, ancak bizim dizimizi söylediğimde tüm bunların sizin gösteriniz olduğunu kastediyorum. Yıllar boyunca sürekli desteği olan hayranlarımız, geliştiricilerimizi yıllar içinde mucizeler gerçekleştirmeye yönlendirdi: bana gelince, ben Ben sadece senin gibi bir hayranım. Square Enix’in yeni CEO’su olarak hizmet etmekten onur duyan bir hayran”.

Adamımız daha yeni ısınıyor ve işte o zaman Square Enix’in gerçekten iyi bir seçim yaptığını fark etmeye başlıyorsunuz.

Kiryu, “Şimdi, o karavanı izlerken nasıl hissettiğini bilmiyorum,” dedi. “Ama kendimi yeniden çocuk gibi hissettim. 1987 kışında, RPG’leri seven, bir yıl önce çıkan Dragon Quest’i seven genç bir çocuk gibi. inanılmaz. Büyük yeni şeyi ele almam gerekiyordu, bu yüzden aileme portakal toplamaya yardım etmenin bir ödülü olarak ve onlara erken bir Noel hediyesi için yalvardıktan sonra, babam bana ilk Final Fantasy’yi aldı”.

Halka açık ilk büyük sunumunun üzerinden bir veya iki dakika geçti ve kalabalık şimdiden Kiryu’nun her sözünü dinliyor. Bunun bir konuşma yazarı tarafından bir araya getirilmiş bir şey olmadığı, onun için kişisel ve anlamlı bir anı olduğu çok açık: muhtemelen hepsinin çocukluklarında benzer bir şeye sahip olan insanlarla dolu bir odada paylaştığı bir anı. O konuşurken kalabalık tezahürat yapmaya ve alkışlamaya başlıyor.

OKU  Tarkov, yasakladıktan sonra takma adlarını yayınlayarak 6.700 'dünyanın pisliği' dolandırıcısını alenen utandırıyor

Kiryu, “En başta şaşırdım,” diye devam etti. “Başlık ekranı yok! Sadece bir hikaye metni. Acaba babam yanlış oyunu satın almış olabilir mi diye merak etmeye başladım!

“Ama çalmaya devam ettim ve çalmaya devam ettim ve sonunda kaleden ayrıldım ve köprüyü geçtim ve sonra: ekran değişti. O müzik, o an, başlığın göründüğü an, o sürpriz, o zevk hala hafızamda kazınmış durumda.” .

“O andan itibaren bağımlıydım. Ömür boyu Final Fantasy hayranıydım”.

Bu noktada Kiryu aşağı yukarı her şeyi söyleyebilirdi çünkü kalabalık bu adamın şimdiye kadar gördükleri en büyük CEO olduğuna karar verdi. Bir şekilde daha da iyi oluyor.

Kiryu, “Ne zaman yeni bir oyun çıksa, oynamak için zaman ayırmam gerekiyordu” dedi. “Bırak ödevi, yemeyi unut, uyumayı unut! Ben zaten derste uyuyorum. Arkadaşlarım spora ya da başka aktivitelere yöneldi ama ben oyunlara odaklandım.

“Ve evet! Sürekli oyun oynarsan hayatta başarılı olamazsın diyen birkaç hocadan daha fazlası vardı. “

Demek istediğim… bu tam orada bir rüya anı. Oyunları seven hepimizin hayatında, birinin hobiye kaşlarını çattığı veya zamanını nasıl harcadığın hakkında küçümseyici bir şeyler söylediği büyük ya da küçük, bu zamanlar olmuştur. Oyunları, bisiklet kulübelerinin arkasında sigara içmek veya ranzada yatmak gibi şeylerle bir araya getiren öğretmenler. Kiryu, bir Japon yöneticinin buz gibi nezaketiyle sigara içiyor ve bir anda Square Enix hayranlarının favorisi oluyor.

Square Enix’teki liderliğinin buradan nereye gideceğini kim bilebilir, çünkü endişe verici bir öneri, Kiryu’nun selefi Matsuda kadar NFT’ler ve web3 saçmalıklarıyla ilgilenmesidir. Ancak ilk izlenimler giderken, bunu yenmek zor.

Kiryu, “Oyunların sonsuz olasılıklar sunduğuna inanıyorum,” diye bitiriyor. “Hayatımızın akışını değiştirme potansiyeline sahipler. Square Enix’in yeni CEO’su olarak bana bir oyuncu ruhu aşılayan o çocukluk anılarını beslemeye devam edeceğim ve hepinize, dünya çapındaki tüm hayranlara ulaştırmak için çabalayacağım. dünya, yeni ve unutulmaz deneyimler vaat eden eğlence”.

OKU  Zelda Fan Zelda 2 Kapak Resmindeki Kılıcı Yeniden Yaratıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.