Oyun Haberleri

Bethesda’nın yaklaşmakta olan Indiana Jones oyunu yalnızca Xbox ve PC’de mevcut olacak

Indiana Jones

2021’in başında, Bethesda ve MachineGames tamamen yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Indiana JoneS oyun. O zamandan beri bu konuda pek bir şey duymadık, ancak FTC’nin Microsoft’un önerdiği Activision Blizzard’ı satın almasına yönelik itirazına ilişkin devam eden duruşma sırasında, oyunun Xbox ve PC’ye özel olacağı ortaya çıktı.

Durumu özellikle ilginç kılan şey, Bethesda’nın başlangıçta Indiana Jones oyununu çok platformlu bir sürüm olarak planlamış olması. Ancak duyurudan birkaç ay sonra, Microsoft Bethesda’yı satın aldığında bu durum değişti ve bu noktada Xbox konsoluna özel hale getirildi. IGN tarafından bildirildiği üzere, Bethesda yayın başkanı Pete Hines, kararın riski azaltmak ve oyunu Bethesda’ya yapma haklarını lisanslayan Disney’den “bir dereceye kadar netlik” elde etmek için verildiğini söyledi.

“Yaptığınız şey hakkında bir ton geri bildirim veren, planlamanıza bir ton zaman ekleyecek olan bir lisans verenle uğraşıyorsunuz, bu anlaşmalar, istediğiniz kadar uzun süremezsiniz, Bir oyunu yayınlayacağınız bir zaman pencereniz var, hemen sizin için çalışan bir saatiniz var,” dedi Hines.

Başka bir deyişle, Bethesda, Indiana Jones oyunları üzerinde tam bir kontrole sahip değildir – Disney’e borçludur – ve bir platformu kaldırarak geliştirme sürecini basitleştirmek ve düzene sokmak, bu harici talepleri karşılamayı çok daha kolay hale getirir.

Indiana Jones oyunu, Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının ardından çoklu platformdan konsola özel geçiş yapan tek oyun değil. Aynı kader Redfall’ın başına geldi: Arkane Austin stüdyo başkanı Harvey Smith, Mart ayında IGN France’a (Google Translate aracılığıyla) oyunun planlanan PlayStation 5 sürümünü bırakmanın “iyi bir karar” olduğunu çünkü bunun “endişelenecek bir platformdan daha az” anlamına geldiğini söyledi. bir daha az karmaşıklık.”

Elbette konsola özel oyunlar yapmak, geliştirmeyi kolaylaştırmaktan çok platformunuzun iyi görünmesini sağlamakla ilgilidir, ancak bu duruşma sırasında bu ayrımdan uzak durmak muhtemelen Microsoft’un çıkarına olacaktır. PlayStation oyunlarının geliştirilmesini durdurmak muhtemelen Microsoft’un düzenleyicilerin hakkında çok fazla şey duymasını istediği türden bir şey değil, ancak Xbox patronu Phil Spencer, özel oyunların her iki şekilde de çalıştığını belirtti: Bildirildiği gibi twitter Axios’tan Stephen Totilo tarafından yazılan Spencer, yine Disney’in sahibi olduğu bir mülk olan hit Spider-Man oyunlarının PlayStation konsollarına özel olduğunu belirtti.

OKU  Disney Dreamlight Valley, Festival of Friendship Güncellemesi İçin Daha Fazla Bilgi Veriyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.