Oyun Haberleri

WoW Classic’in Keşif Sezonu 19 yıldır var olan kuralları yıkacak

World of Warcraft Tauren character reaching into an open treasure chest

World of Warcraft Classic’in yeni “Keşif Sezonu” 19 yıldır yürürlükte olan kuralları yıkacak. Bir zamanlar DPS odaklı olan sınıflar iyileşebilecek ve tanklayabilecek ve eski baskınlar, MMO’nun orijinal versiyonunda hiç bulunmayan patronlar ve mekaniklerle geri dönecek.

Açık testleri atlayıp 30 Kasım’da başlayacak olan Discovery Sezonu, WoW Classic oyuncularının ilk çıkışından bu yana Blizzard’a yalvardığı “Classic+” konseptini andırıyor. Orijinal WoW’da çalışacak, başlangıç ​​seviyesi 25 sınırına sahip olacak (Klasik WoW genellikle 60’a çıkıyor) ve “yeniden tasarlanmış patronlar, mekanikler ve … ödüller” ile yeniden işlenmiş 10 oyunculu Blackfathom Deeps baskını olacak.

“Birkaç ay” sonra seviye sınırı tekrar yükseltilecek ve Blizzard, yeniden tasarlanmış başka bir oyunsonu içeriği seti sunacak. Keşif Sezonu hakkında daha fazla ayrıntı, bugün ilerleyen saatlerde BlizzCon’dan yayınlanan geliştirici panelinde açıklanacak.

Blizzard’ın basın açıklamasına göre, Season of Discovery, oyuncuların kişiselleştirmelerine ve yeni yetenekler kazanmalarına olanak tanıyan yeni bir rune sistemi sunacak. Bu neredeyse Diablo’daki Efsanevi teçhizatı benzersiz efektlerle donatmak gibi geliyor. Dünyadaki rünleri bulacak ve bunlardan birkaçını karakterinizde etkinleştirmek için “rune gravürünü” kullanacaksınız, oyunda daha önce hiç bulunmayan büyüleri ve saldırıları etkinleştireceksiniz.

Bu, WoW Classic’in orijinal oyundan ilk kez ayrılığı olmayacak ama belki de ilk kez bu derecede ayrışıyor. Classic’d’in en son genişletmesi olan Wrath of the Lich King, bu yılın başlarında Random Dungeon Finder sistemini ekledi; orijinal genişletmenin yayınlanmasından tam bir yıl sonrasına kadar durum böyle değildi. Ancak Discovery Season bundan çok daha ileri gidecek gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Tüm RTX 3070 "tekliflerini" geçersiz kılan bir fiyata bir RTX 3070 Ti oyun bilgisayarı