Oyun Haberleri

Overwatch 2 bilim adamı, sadece sizin değil, Cassidy’nin nihai berbat olduğunu doğruladı

Overwatch 2 bilim adamı, sadece sizin değil, Cassidy'nin nihai berbat olduğunu doğruladı

Cassidy Deadeye ultisini patlatıp turuncu renkte parlamaya başladığında ve “Öğlen vakti” diye bağırdığında, yedi yıllık Overwatch oynama deneyimim bana hayatım için koşmamı söylüyor. Ancak Overwatch 2 bilim adamı Marblr’a göre kovboyun ultisi göründüğü kadar tehdit edici değil.

Marblr, en son videolarında Cassidy’nin ultisiyle ilgili göze batan birkaç sorunu ortadan kaldırıyor: Cassidy’nin ultisi hedeflere kilitlenmeli (kapanan kırmızı bir daire ve kafatası ile gösterilir) ve tetiği çektiğinizde hepsine ateş etmelidir. Duvarlar ve kalkanlar mermilerinizi engelleyebilir, ancak düşmanlar açıktaysa vurulmaları gerekir. Yine de bazen Cassidy özlüyor.

Uzun bir süre kimse Cassidy’nin ultisinin bazen kesinlikle yenilmesi gereken düşmanları vurmada neden başarısız olduğunu açıklayamadı. Mercy’nin bir Deadeye atışını herhangi bir hasar almadan açıklanamaz bir şekilde savuşturduğu ve diğer kahramanların Cassidy’nin net görüş alanında olmasına rağmen nihai olarak hayatta kaldığı pek çok video var.

Marblr, Cassidy’nin ultisini Overwatch’ın içerdiği atölye araçlarıyla iki hafta boyunca test etti ve kahraman modellerinin ve gecikmenin Cassidy’nin sallantılı hedefinin ana suçluları olduğunu gördü.

Görünüşe göre, Cassidy’nin ultisi, geliştiriciler tarafından yerleştirilen bir karakter modelinde “zor noktalar” veya belirli noktalar arayarak düşmanların görüş alanında olup olmadığını kontrol ediyor. Deadeye, bir hedefin kilitlenecek kadar açıkta olduğunu doğrulamak için göğsünde iki ve ardından alt yarısında bir sert nokta arar. Sorun, Cassidy ateş ettiğinde merminin baş, bacaklar veya kollar yerine her zaman göğüsteki sert bir noktaya gitmesinden kaynaklanmaktadır.

Tüm bunlar, görüş alanınızdaki bir düşmana başarılı bir şekilde kilitlenmenin ve göğsündeki sert nokta bir nesne tarafından engellendiği için ıskalamanın mümkün olduğu anlamına gelir. Overwatch 2 haritalarındaki tüm elektrik direkleri, tabelalar ve göğüs yüksekliğindeki siper parçaları ile bu oldukça sık olabilir.

OKU  Wo Uzun Güncelleme 1.05, İlk Boss'u Daha Kolay ve Daha Fazlasını Hale Getiriyor

Deadeye’ın göğüs seviyesindeki sabit noktanın yerini kontrol etme biçiminde de çok açık bir şekilde bir hata var. Junkrat ve Ana gibi bazı kahramanlar, oyun içi pozlarında karakterleri donatmak için kullanılan varsayılan T-pozundan daha alçaktır. Şu anda Cassidy’nin ultisi, sanki düz bir T-pozundaymış gibi (gerçek eğimli konumlarında değil) sert noktalarını kontrol ediyor ve ateş ettiğiniz anı ayarlıyor. Ve nedense, hardpoint’in konumu bir sonraki sefere kadar korunur, bu sadece ıskalamanıza neden olmakla kalmaz, aynı zamanda tutarsızlığı da arttırır.

Marblr, Mercy ve yeteneklerini kullanırken pozlarını değiştiren diğer kahramanların Deadeye’ın ıskalamasına neden olmasının tam nedenini çözemedi, ancak bunun zor noktalar ve gecikmeyle bir ilgisi var. Uçuşun ortasındaki bir Mercy veya Reinhardt’ın Earthshatter’ı tarafından yere serilen bir kahraman, Cassidy oyuncularının başarılı bir şekilde vurulma gecikmesine dayalı bir zaman penceresine sahiptir. Marblr, “Ağ durumunuzun Deadeye isabetlerinin olup olmadığını belirlemesi, bunu gerçekten tuhaf kılıyor ve dürüst olmak gerekirse, neler olduğundan emin değilim,” dedi.

Yine de Cassidy’nin ultisi tutarlı bir işleve sahiptir: hemen iptal ederseniz, tabancasını normal yeniden doldurma animasyonundan daha hızlı yeniden yükler. Beni Route 66’da yakalayın, arka hattımdaki Tracer’a altı atış daha kaçırmak için Deadeye’ı patlatın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.