Oyun Haberleri

Vay canına, FBI bile insanlara kötü amaçlı arama motoru reklamcılığıyla mücadele etmek için reklam engelleyicileri kullanmalarını tavsiye ediyor

Hacker hacking away on a keyboard.

Çevrimiçi ortamda daha dikkatli olmak için başka bir nedene ihtiyacınız varsa, şunu deneyin: FBI, siber suçluların insanları yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım indirmeleri ve kendilerini nasıl koruyacakları konusunda kandırmak için kullandıkları yeni bir gölgeli taktik konusunda insanları uyarıyor.

Bir PSA’ya göre (yeni sekmede açılır) geçen ay FBI tarafından yayınlandı (Linus Tech Tips forumlarında tespit edildi) (yeni sekmede açılır)), bazı çalışkan kötü aktörler, arama motorlarında reklam alanı satın alıyor ve “taklit edilen işletmenin resmi web sayfasıyla aynı” görünen sitelere bağlantılar içeren yanıltıcı reklamlar yayınlıyor.

Bu reklamlar genellikle sayfanın üst kısmında, arama sonuçlarının hemen üzerinde görünür ve bu da bağlantılara bir meşruiyet havası verir. Genellikle bir program veya uygulama için indirme bağlantısı arayan herkese görünürler.

Daha da kötüsü FBI, bu taktiğin finans ve kripto para içeren web sitelerini, daha spesifik olarak kripto değişim platformlarını taklit etmek için kullanıldığını fark etti. Sonunda olan şey, bu sahte web sitelerinin kurbanları giriş yapmaya ikna etmesi ve bu da siber suçluların kişisel bilgilerine ve potansiyel olarak fonlarına erişmesine olanak tanıyor.

FBI’ın önerdiği ipuçlarından biri, sahte sonuçları engelleyecek çevrimiçi şeyler ararken bir reklam engelleyici uzantısı kullanmaktır. Denenmiş ve gerçek internet güvenliği taktikleri, URL’de yazım hataları veya yazım hataları olup olmadığını kontrol etmeyi ve bir arama motoru sonucu kullanmak yerine doğrudan web sitelerine gitmeyi içerir.

FBI ayrıca işletmelerden, müşterilerini ve kullanıcılarını sahte sitelerden nasıl kaçınacakları ve meşru yazılım indirmelerini nerede bulacakları konusunda eğitmelerini ve “alan adı sahtekarlığını önlemek için benzer alanlar kaydedildiğinde işletmeleri bilgilendirmek için alan adı koruma hizmetlerini” kullanmalarını istiyor.

Bu, siber suçluların arama motorlarında nasıl kolayca reklam alanı satın alabilecekleri ve sizi sahte ve zararlı reklamlarla nasıl doldurabilecekleri ile ilgili daha büyük bir endişeyi ele almıyor. Buralarda kullanmayı sevdiğimiz bir reklam engelleyici, Adblock Plus’tır. (yeni sekmede açılır). Ücretsiz sürümü reklamları ve web sitesi izlemeyi engelleyen, kullanımı kolay bir Chrome uzantısıdır.

(yeni sekmede açılır)

2022’deki en iyi CPU soğutucuları

OKU  3.5 sürümündeki tüm Genshin Impact kodları canlı yayın

Islak veya kuru, piyasadaki en iyi CPU soğutucuları
CPU’lar için en iyi AIO soğutucuları

Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler
En iyi CPU hava soğutucuları

Brrrr giden fanlı veya fansız CPU soğutucuları

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Genshin Impact, Mika Karakter Demosunu Yayınladı

Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #636: 17 Mart Cuma

Oyun Haberleri

WWE 2K23, WWE 2K20'ye Gölge Atıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir