Oyun Haberleri

Bu Wordle benzeri oyun, Stardew Vadisi’ndeki balıkları yakalayıp tahmin etmenizi sağlar

Stardew Valley

Wordle’daki her varyasyonun zaten yapıldığını düşünüyorsanız internete veya video oyunlarına yeterince inancınız yoktu çünkü artık Stardew Valley için Wordle benzeri bir versiyon var. Spesifik olarak, Stardew Vadisi’ndeki balıkları tahmin edebileceğiniz Pufferdle. Oh, ayrıca Stardew’in balık tutma mini oyununu da oynamanızı sağlıyor.

Stardew Valley geliştiricisi Eric Barone bir bağlantı paylaştı. bu hafta bizzat Pufferdle’a, bunu yarattığı için Stardew forum kullanıcısı Sircactupus’a teşekkür etti. Stardew Valley’de yaptığınız gibi bir balık yakalamaya çalışarak başlıyorsunuz: zıplayan bir balık simgesini takip ederken bir çubuğu kaldırıp indirmek için tıklayıp basılı tutarak. Bu kısmı ayarlardan kapatabilirsiniz, ancak yakalamanın zorluğu, balık tutmaya benden çok daha fazla zaman harcayanlar için başlı başına bir ipucudur.

(İmaj kredisi: ConcernedApe, Sircactupus)

Daha sonra balıkları tahmin etmeye başlayacak ve balıkların mevsim, hava durumu, konum ve bulunabilecekleri günün saati kategorilerinde doğru cevaba kısmen mi yoksa mükemmel şekilde mi eşleştiğini göreceksiniz. Normal Wordle’da olduğu gibi, belirli sayıda tahmin alırsınız ve her kategori yeşil, sarı veya gri olarak raporlanır.

Yalnızca en inatçı oyuncuların tüm bu balık özelliklerini ezberlemesi muhtemeldir, bu nedenle mevsimi, konumu vb. görmek için farenizi balık seçiminin üzerine getirebilirsiniz. Ancak yılan balıklarının sonbahar ve ilkbaharda okyanusta yalnızca saat 16:00’dan sonra yağmur yağarken yakalandığını tamamen ezberlediyseniz, ayrıntıların verilmediği bir zor mod da vardır.

Diğer Wordle yan ürünlerinde olduğu gibi, Wordle’ın kendisinin toplam kelime bilgisi sınavı yerine, daha çok bir dizi cevap arasından bir bulmacayı çözmek haline geliyor. Yine de güzel bir fikir ve aslında mini oyunu yeniden yaratması hoş bir dokunuş.

Günlük balık tahmin etme mücadeleleri için oltanızı dışarı atabilirsiniz. Pufferdle’ın web sitesi.

OKU  Tuhaf propaganda gösterisi, gençlerin kötü şöhretli paralı asker grubunun karargahından 'Rusya vs NATO' büyük strateji oyununu yayınladığını görüyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.