Oyun Haberleri

Ünlü Starfield sızıntıcısı oyunun 67 kopyasını çalmakla suçlandı

Who is this guy?

Bu hafta başında Starfield oynanışının 45 dakikasını sızdıran ve oyunun kopyalarını yayınlanma tarihinden bir haftadan fazla bir süre önce çevrimiçi olarak satan Tennessee’li bir adam tutuklandı ve esrar bulundurmak ve çalıntı mal bulundurmakla suçlandı.

Kotaku’ya göre bu kirli hikaye, 22 Ağustos’ta Starfield oynanışının düşük kaliteli bir klibinin YouTube’da yayınlanmasıyla başladı. Bir telif hakkı iddiasının ardından hızla kaldırıldı, ancak her zamanki gibi bir süre başka yerlerde dolaştı: Redditçiler klibi giderek belirsizleşen barındırma sitelerinde takip ederken, Imgur’da 60 saniyelik bir parça şu an için hala yayında. İki gün içinde 1,2 milyondan fazla izlenme elde etti. Kalitesi çok iyi değil ama insanlar açıkça bunu görmek istiyor.

Çeşitli sosyal medya kanallarında memphian94 takma adını kullanan sızıntıcı, daha sonra oyunu öven bir video paylaştı. “Todd, alınma dostum” dedi. “Bu iyi bir oyun. Dünya’yı terk etmek ve benzeri konularda mükemmel zamanlama. Bunlar iyi şeyler.”

Ayrıca “yeni başlayanlar gibi oynadığı” için özür diledi ve kendisinin “bir oyun uzmanı olmadığını, ancak [was] sadece bir şeyler denemeye çalışıyorum.”

“Bu iyi bir oyun” diye sözlerini tamamladı. “Hepiniz bunu kaçırmak istemezsiniz. Starfield gerçekten.”

Daha fazla gör

Kural olarak, büyük oyun yayıncıları sızıntılardan hoşlanmaz, ancak Starfield heyecan makinesi tüm hızıyla çalışıyor, bilgi hızlı ve öfkeli bir şekilde akıyor ve bu, sinir bozucu ama sonuçta zararsız ve hatta bir nevi eğlenceli olarak kabul edilebilirdi. bu işler gider.

Daha büyük sorun, gerçek adının daha sonra Darin Tyrone Harris olduğu ortaya çıkan memphian94’ün, diğer video oyunları, elektrikli el aletleri, SSD’ler, GOPro kameralar ve diğer video oyunlarıyla birlikte Mercari çevrimiçi pazar yeri aracılığıyla Starfield’ın kutulu kopyalarını (çoğunlukla) satmasıydı. bazıları alışılmadık derecede büyük miktarlarda sunulan çeşitli diğer ürünler.

OKU  Stream Deck mobil uygulaması, telefonunuzu taşınabilir bir canlı yayın kontrol odasına dönüştürür

(İmaj kredisi: Darin Tyrone Harris (Mercari))

Ardından, muhtemelen sunduğu ürüne gerçekten sahip olduğuna dair şüpheleri gidermek için, arabasındaki bir yığın Starfield’ı ve bunları nakliye için FedEx zarflarına koyduğunu gösteren bir video yayınladı.

“Burada internete bir şeyler koyacağımı düşündünüz ve bu gerçek değil mi?” dedi yastıklı zarflara nakliye etiketlerini yapıştırırken. “Hayır bebeğim, biz bunu böyle yapmıyoruz. Biz bunu böyle yapmıyoruz. Hepiniz küçük oğlanlarla oynardınız.”

(İmaj kredisi: Darin Tyrone Harris)

Bu birinci sınıf bir müşteri hizmetleri çabasıdır, ancak ne yazık ki bir suç örgütünün ortasında olduğunuzda o kadar da iyi bir fikir değildir. 24 Ağustos’ta Harris tutuklandı ve kontrollü bir madde bulundurmak (Tennessee’de suç olmaktan çıkarılmamış esrar), 2.500 – 10.000 ABD Doları arasında mülk hırsızlığı ve 1.000 ABD Doları veya daha az mülk hırsızlığıyla suçlandı. Başlangıçta suçlamaların elinde bulunan düzinelerce Starfield kopyasıyla ilgili olup olmadığı belli değildi, ancak daha sonra Polygon tarafından elde edilen polis raporunun bir kopyası onun aslında oyunun 67 kopyasını çalmaktan tutuklandığını gösteriyordu.

Memphis Commercial Appeal haber sitesi, Harris hakkındaki soruşturmanın, tedarik yönetimi şirketi Vantiva’nın kayıp önleme başkanının polise hırsızlık konusunda bilgi vermesinden sonra başladığını söyledi. Harris’in evini arayan polis, oyunun yarım düzine kopyasının yanı sıra Fedex nakliye paketinin içinde mühürlenmiş bir kopya (satmayı başardığı oyunun kopyalarını göndermek için Fedex’i kullanıyordu) ve ayrıca üç tabanca ve esrar buldu. Harris’in polise oyunları kendisinin çalmadığını, başka birinden satın aldığını söylediği bildirildi.

Shelby County Hapishanesi web sitesine göre Harris şu anda 10.000 dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Bir sonraki duruşma tarihi 28 Ağustos, yani Starfield’ın Premium ve Constellation Sürümlerinin 1 Eylül’de yayınlanmasından sadece dört gün önce. Standart sürüm 6 Eylül’de çıkıyor. Yorum almak için Bethesda’ya ulaştım ve yanıt alırsam güncelleyeceğim.

OKU  Elden Ring Teorisi İddia Ediyor Durum Etki Simgeleri Referans Hikaye İçeriği


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.