Oyun Haberleri

Bungie, Destiny 2 Hile Oluşturucusuna Karşı Tahkimde 4.3 Milyon Dolar Kazandı

Destiny-2-PvP-Loading-Screen-Combat-Ready

Bungie, önde gelen bir kişiye karşı açılan davanın ardından 4.3 milyon dolar kazandı. Kader 2 dolandırıcı, bu bağlamda şirketin ilk büyük yasal zaferinin sinyalini veriyor. yaratıcısı Maraton, haleVe Kader Yıllar boyunca, oyunsonu seviyesindeki rekabetçi çok oyunculu modlarının, kolayca yüksek kaliteli ödüller kazanmaya çalışan hilecilerle kuşatıldığı noktaya kadar, hile yapmakla ilgili pek çok sorun yaşadı.


En önemlisi, Kader 2 hileciler, geçmişte Raid yarış etkinliklerine girerek oyunun en prestijli rekabetçi içeriğinde kendilerine bir isim yapmaya çalıştı. Bu girişimler şu ana kadar başarılı görünmüyor, ancak yaygın bir hile olduğu fikri, Bungie’yi yanlış yola sokmuş ve şirketi mahkemede hilecilere karşı bir haçlı seferine göndermiş gibi görünüyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Destiny 2 Hayranı, Herkes İçin Eksiksiz Franchise Hikayesi Özeti Oluşturuyor

önde gelen birine göre Kader 2 haber takibi Twitter hesabı Destiny Bulletin, Bungie, hile üreticisi AimJunkies’e karşı açtığı davanın ardından 4,3 milyon dolarlık bir ödül kazandı. Yasal mücadele hiç de basit olmasa da, AimJunkies sonunda 3,6 milyon dolarlık ağır bir para cezası ve ayrıca 738 bin dolarlık ek ücretle vuruldu. Çeşitli popüler oyunlar için en önde gelen hile sağlayıcılarından biri olan AimJunkies, Bungie’nin peşine düştüğü ilk şirketlerden biriydi ve görünen o ki yasal kumarı sonunda meyvesini verdi.

OKU  Nvidia yarım milyon yapay zeka çipi sattı ve sadece üç ayda 14,5 milyar dolar kazandı

Bungie’nin AimJunkies’e karşı iddialarının ilk başta reddedildiğini, hile üreticisinin başvurusunun bir telif hakkı ve ticari marka ihlali örneği olmadığını başarılı bir şekilde savunduğunu vurgulamakta fayda var. Bunun yerine, AimJunkies’in avukatı, oyuncuların kullandığı hack’lerin tamamen orijinal olması ve herhangi bir yetkiliye dayanmaması nedeniyle Bungie’nin sağlanan temelde bir davası olmadığını söyledi. Kader 2 çalışmak için kod.

Hikaye o yıl daha sonra, AimJunkies’in hilelerinin Bungie’nin kendi telif hakkıyla korunan materyalini nasıl ihlal etmediğini ve bunun yerine daha çok Valve’ın Steam Overlay arayüzü gibi davrandığını göstermek için Valve, PayPal ve Google’a mahkeme celbi yayınladığında devam etti. Bununla birlikte, yargıç, görevden alınmasına yol açan bu tartışma sürecinde hiçbir değer görmediğinden, bu itiraz AimJunkies için sonuç vermedi.

Bungie, neden dolandırıcıların peşine düştüğünü geçen yılın sonlarında açıklamıştı. Bungie’nin baş danışmanı Don McGowan, şirketin oyuncu topluluğunu desteklemek ve onu rahatsız eden kötü niyetli, haksız unsurlardan kurtulmak istediğini söyledi. Bu konuda yeterince uzun bir süredir davalı olmak bu açıdan başarılı olmuş gibi görünüyor ve AimJunkies artık görünüşte ortadan kalkmış gibi göründüğü için, Bungie’nin hukuk ekibi bu cephede kesinlikle daha da şahin olacak.

Kader 2 artık PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

DAHA: Destiny 2’nin Osiris Denemeleri Harita Döndürmesinden Yarar Sağlar

OKU  Genshin Impact Sürüm 3.6 Harita Genişletme, Yeni Karakterler ve Daha Fazlasını İçerir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.