Oyun Haberleri

MSI’ın Afterburner grafik hız aşırtma uygulaması, yıllardır ilk uygun güncellemesini alıyor

MSI Afterburner

Herkesin favori grafik kartı düzenleme uygulaması, 2019’dan beri ilk kez tamamen güncellendi. MSI Afterburner’ın yeni yapısı (yeni sekmede açılır) Nvidia’nın en yeni RTX 40 serisi GPU’ları için tam destek sağlar (yeni sekmede açılır) ve AMD’nin RX 7000 serisi (yeni sekmede açılır) grafikler. Intel’in yeni Arc GPU’ları da sınırlı destek alıyor.

Bu yılın başlarında bildirmiştik (yeni sekmede açılır) Afterburner’ın tek geliştiricisi Alexey ‘Unwinder’ Nicolaychuk’un MSI’dan tazminatını almakta olduğu bariz sorunlar hakkında.

Sonuç olarak Nicolaychuk, Afterburner’ın “muhtemelen ölmüş” olduğunu söyledi, geliştirici “savaş ve siyaseti” ilerlemenin önündeki engeller olarak gösterdi ve bunun anlamı, Rus uyruğunun tökezleyen bir blok olabileceği anlamına geliyordu.

Ancak, o zamanlar MSI aslında uygulamaya bağlı olduğunu söyledi ve bize “MSI Afterburner ile devam etmeyi tamamen amaçladığını. MSI bir çözüm üzerinde çalışıyor ve yakında çözülmesini bekliyor” dedi.

Görünüşe göre sorunlar ne olursa olsun, gerçekten çözülmüşler. MSI Afterburner 4.6.5 artık indirilebilir durumda ve beraberinde uzun bir yükseltme listesi getiriyor.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

En son Nvidia ve AMD grafikleri için yukarıda belirtilen tam desteğin yanı sıra, sürüm 4.6.5 ayrıca Intel Arc GPU’lar için donanım izleme sunar. Ancak Intel’in Arc için donanım kontrol API’si x64 kodu gerektirdiğinden, Arc grafikleri için hız aşırtma ve ayarlama desteği yoktur.

Başka yerlerde, Nvidia’nın GeForce RTX 3060 Ti’sinin GA103 ve GDDR6X tabanlı sürümleri için voltaj kontrol desteği eklendi. Intel 13. Nesil CPU’lar ve AMD’nin Ryzen 7000 işlemcileri için ‘deneysel’ destek de aynı şekilde sürüm notlarında listeleniyor.

OKU  Daha Gerçekçi Yüz Modelleri ve Animasyonlar Oluşturmak için EA Patent Sistemi

Her neyse, uygulama MSI’ın web sitesinden indirilebilir. (yeni sekmede açılır) ve Guru3D (yeni sekmede açılır). Yani, uygulamayı indirmekte özgürsünüz ve ister parlak ve yeni, ister tozlu, eski bir eski madencilik tuğlası olsun, GPU’nuzdan twanger’ları saatleyin. Tabii ki kendi sorumluluğunuzdadır. GPU’nuzun mosfetleri yaşama isteğini kaybederse ağlayarak bize gelmeyin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.