Oyun Haberleri

Call of Duty: Modern Warfare 3 tam bir nostalji oyunu ama kahretsin işe yarıyor

Dough Spectrum 4K

Bu yılki yeni Call of Duty: Modern Warfare 3, orijinal 2009 Call of Duty: Modern Warfare 2’nin eski haritalarıyla dolu; bu hem serinin zaman çizelgesi açısından kafa karıştırıcı hem de bu bir remaster değil, 70 dolarlık yeni bir oyun olduğu için . Yine de Call of Duty haritalarına duyulan nostaljik duygunun getirdiği hafif utanca rağmen, biraz heyecanlandığımı söylemeliyim.

2009’daki Modern Warfare 2’deki 16 lansman haritasının tümü, 2023’teki Modern Warfare 3’te yer alıyor ve Activision, bunlar hakkında “Eve hoş geldiniz” diye başlayan yeni bir blog yazısında nostalji açısına eğiliyor.

Orijinal Modern Warfare 2’yi oynadığınızdan bu yana bir süre geçtiyse şu isimler size bir şey hatırlatıyor mu bir bakın: Afghan, Derail, Estate, Favela, Karachi, Highrise, Invasion, Quarry, Rundown, Rust, Scrapyard, Skidrow, Sub Base, Terminal , Altgeçit ve Çorak Arazi.

Listeyi okurken hemen 2000’li yılların sonlarına dönüyorum. O zamanlar Modern Warfare 2’yi çok iyi oynuyordum ve Infinity Ward’ın ofisini ziyaret etme ve bir dergi için bu haritalar için bir strateji rehberi yazma konusunda daha az yaygın bir deneyimim vardı, çünkü evet, ben de bu işi 14 yıl önce yapıyordum. Afgan, Scrapyard, Favela, Derail, Estate ve Highrise’ın manzaraları ve planları özellikle hafızamda kaldı.

Bu haritaların yeni sürümleri tamamen ama orijinalleriyle aynı.

Yukarıda gömülü videoda sanat yönetmeni Matt Abbott, “Buna yaklaşımımız şuydu: ‘İnsanların şimdiye kadar oynadığı haritaların en iyi versiyonlarını nasıl yapacağız?'” dedi. “Çünkü taraftar olarak bizim istediğimiz bu.”

Tasarım direktörü Zach Hodson, bu amaçla “daha modern oynanışa uyum sağlayacak” ayarlamalar yapıldığını söyledi. Bir örnek olarak, Highrise’ın gökdelen çatılarında artık başlangıçta ulaşamayacağınız yerlere mantolama yapabilirsiniz, ancak Hodson şunu söylüyor: “çoğunlukla [the maps are] orijinallerine inanılmaz derecede benzer hissedeceğim”.

Blog yazısı, değişiklikler hakkında biraz daha derinlere iniyor: “Call of Duty’nin animasyon ve hareket tekniklerinde son 14 yılda yaşanan teknolojik gelişmeler nedeniyle, Operatörler Tac-Stance ile Taktiksel Sprint atabilir ve çatılar, mantolar arasında sıçrayabilir ve ara sokaklarda gezinebilir Bu çılgın, yakın mesafeli çatışmalar sırasında oyunculara daha fazla güven veriyor” diyor. “Aslında, ‘modernize edilmiş’ bir Modern Warfare 2 (2009) haritası, Call of Duty serisinin zengin geçmişinden öğrenilenler ile özgün bir çok oyunculu deneyim anlamına gelir.”

OKU  Asmongold, Diablo 4 Druid Class'ı Eleştiriyor

Yaklaşan Modern Warfare 3, seri için biraz tuhaf. İlk defa, geçen yılın oyunu olan yeni Modern Warfare 2’nin tüm kilitleri taşınacak. Bu aynı zamanda 2007’den bu yana ilk kez bir Call of Duty oyununun ardından gelecek yıl doğrudan devam filminin gelmesi oldu. Bir süredir Activision’ın bu yıl tamamen yeni bir oyun yerine Modern Warfare 2’ye büyük bir genişleme planladığı söylentileri vardı ve Modern Warfare 3’ün de bu şekilde başlayabileceğini düşünüyoruz.

Eğer Modern Warfare 3 biraz zayıf hissettirirse, yeniden yapılan bu 16 harita yine de nostaljiye eğilimli bir tür özsuyu (ben) tatmin edebilir. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi Call of Duty blogunda okuyabilirsiniz. Modern Warfare 3 10 Kasım’da çıkacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.