Oyun Haberleri

Fallout 4’ün en iyi yerleşim modunun yaratıcısı, Starfield’ın karakol sisteminin ‘temelde insanları anlamsız hale getirdiğini’ söylüyor

People working in a futuristic outpost on an alien planet

Nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz Starfield’ın karakol sistemi Fallout 4’ün yerleşim yerleriyle karşılaştırılır. Starfield’ın oyuncu yapımı üsleri Fallout 4’ünkilerden daha mı iyi, yoksa daha mı kötü? Bethesda sistemi geliştirdi mi, yoksa tam anlamıyla birikmiyor mu?

Bu Starfield rehberleriyle galaksiyi keşfedin

Bir gezegenin önünde uzay adamı

(İmaj kredisi: Bethesda)

Yıldız Alanı rehberi: Tavsiye merkezimiz
Starfield konsol komutları: İhtiyacınız olan her hile
Yıldız Alanı modları: Uzay sizin sanal alandır
Yıldız alanı özellikleri: En iyi seçimlerimizi içeren tam liste
Yıldız alanı arkadaşları: Tüm işe alınabilir mürettebatınız
Starfield romantizm seçenekleri: Uzay flörtü

Fallout 4’ün yerleşim sistemini esasen yeniden icat eden oyuncu, mod yapımcısı King Gath’tan daha iyi sorabileceğim kimse aklıma gelmiyordu. O olağanüstü olanın yaratıcısıdır Sim Yerleşimleri Ve Sim Yerleşimleri 2 modlarıbunlar o kadar iyi ki Fallout 4 temel oyununun bir parçası olmalılar.

King Gath, e-posta aracılığıyla Starfield’ın ileri karakol sisteminin nelerden hoşlandığını, nelerin geliştirilebileceğini düşündüğünü ve nelerin eksik olduğunu açıklayacak kadar nazik davrandı. Henüz Starfield’ın ileri karakol sistemleri konusunda uzman olmadığını hemen belirtiyor: “Şu ana kadar bunlarla uğraşmak için belki beş saatim var” diyor. Ancak yeni özelliklerden bazılarını zaten beğeniyor.

“Arayüz büyük ölçüde iyileştirildi; Fallout 4’teki o baş üstü yapım modu için harika olurdu!” Kral Gath diyor. Starfield’ın ileri karakollarını “Factorio veya Satisfactory’nin hafif bir versiyonu” ile karşılaştırıyor ve bunu “odaklanma için hoş bir tempo değişikliği, Fallout 4’ün Contraptions DLC’sini alıp öne ve merkeze koymak gibi” olarak nitelendiriyor.

Ancak Fallout 4’ün yerleşim sistemiyle karşılaştırıldığında Starfield’ın bazı önemli özelliklerin eksik olduğunu düşünüyor.

“Örneğin, neden tüm bu üretim makineleri için bir dizi yapısal temelimiz yok?” Kral Gath diyor. “Eğer bir fabrika simülatörüyle aynı heyecanı gidermek istiyorsak, işleri görsel olarak organize edecek araçlara ihtiyacımız var; makineleri platformlarda bir araya getirelim, renk kodu koyalım veya şeyleri etiketleyelim, bağlantıların rengini değiştirelim. Ayrıca daha fazla sanat eseri görmeyi çok isterim. Bu makinelerdeki çeşitlilik sayesinde her şeyin aynı jenerik imalatçı olması yerine bir bakışta neyin ne ürettiğini görebiliyorum.”

OKU  Noctua'nın AMD Ryzen soğutucu desteğine yapılan 4 dolarlık bir ince ayar, CPU sıcaklıklarını 3ºC'ye kadar düşürür

(İmaj kredisi: Bethesda)

İki oyun arasındaki bir diğer büyük fark, karakollarınızda yaşamak ve çalışmak için gelen insanlara ne sağlanması gerektiğidir. Fallout 4’te karşılanması gereken bir takım ihtiyaçlar var. Starfield’da onları nakit olarak işe alırsınız.

King Gath, “Fallout 4’teki bazı yerleşim mekaniklerini kaçırdığımı fark ettim” diyor. “Ekibim için yatak/yiyecek/su sağlama gereksinimlerini geri getirmeyi çok isterdim. Sim Settlements 2’de benimsediğimiz temel konseptlerden biri, önemli olanın insanlar olduğuydu. Bizi Bethesda oyunlarına çeken şey bu; karakterler olmadan , yaptığımız şeyin hiçbir amacı yok. Bu kadar çok sayıda işe alınabilir karakter eklememizin nedeni budur. [in Sim Settlements 2]”

Ancak Kral Gath, Starfield’ın ileri karakollar söz konusu olduğunda “temelde insanları anlamsız hale getirdiğini” söylüyor. “Tüm sistemi otomatikleştirebiliyorsunuz ve Mürettebat’ın tek işlevi üretimi artırmak gibi görünüyor. İhtiyaçları önemsizdir, makinelerin çalışması için bunlara gerek yoktur, bu nedenle Bethesda oyunlarını harika kılan şeylerden kopukmuş hissi verir.”

King Gath, “Yani bu bakımdan bir geri adım gibi geliyor” diyor.

Diğer bazı ayrıntılara gelince, Starfield’ın habitat modüllerinin, tıpkı gemi iç modülleri gibi, tam dekorasyonlarla geldiğini görmek istiyor. “Yalnızca bir ana gemim olduğundan, bunu titizlikle dekore etmekten mutluluk duyarım, ancak düzinelerce ileri karakolu elle dekore etmek beni ilgilendirmiyor. Bana gemilerde atölye modunu ve ileri karakollar için tamamen dekore edilmiş HAB modüllerini verin!”

Ve King Gath’in mod hayranlarının yanıtlamayı umduğu soru şu: Starfield’ı modlayacak mı ve Fallout 4’teki Sim Settlements modunun bir versiyonunun Bethesda’nın uzay RPG’sine girmesini bekleyebilir miyiz?

Cevap şu: Bakalım. King Gath, şu anda Starfield’ı ne kadar modlayacağına dair hiçbir fikrinin olmadığını ve bunun, resmi modlama araçları yayınlandığında ne kadar oynayacağına bağlı olabileceğini söylüyor. “Eğer o zamanlar daha fazla Starfielded’a aç olursam” diyor, “belki de hayatımın önümüzdeki 10 yılı Sim Kolonileri inşa etmekle geçecek.”

OKU  Diablo 4'e bugün büyük bir sorunu çözmek için bir düzeltme gelecek: En zor zindanı çok zor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.