Oyun Haberleri

Korku hikayesi: Gerçekten iyi bir Cuma olan 13. oyun ölürken, amansız bir şekilde bir başkası yükselir

Friday Friday gotta get dead on FRiday

Bu hafta, Friday the 13th: The Game’in yıllardır kolay bir yolculuk geçirmediği üzücü haberi getirdi. şimdi kapanışına kadar günleri geçiyor. Yayıncı Gun Media’nın lisansı bu yıl 31 Aralık’ta sona eriyor, bu noktada Illfonic tarafından geliştirilen oyun artık satışa sunulmayacak ve 2024’ün sonunda tamamen çalışmayı durduracak. Gerçekten harika bir asimetrik korku deneyimi için üzücü bir son.

Ardından tıpkı filmlerdeki gibi Jason Voorhees yeniden yükselecek. Bu, besteci Harry Manfredini’ye göre, Rely on Horror ile konuşmak, ikonik korku serisindeki başka bir oyun üzerinde çalışmak üzere işe alındığını açıklamadan önce, 2017 oyununun müziğini nasıl bestelediği hakkında biraz konuştu (“her oyuncu için benzersiz bir puan oluşturan malzeme modülleri”). Manfredini, orijinal filmden bu yana Friday the 13th materyalinin bestecisidir ve çalışmalarını slasher fiske türünde ikonik olarak tanımlamak adil olur.

Yeni ve henüz duyurulmamış Friday the 13th oyunu Illfonic tarafından geliştirilmiyor ve Gun Media’yı içermiyor (ve dürüst olmak gerekirse son oyunla yaşadıkları deneyimden sonra, onları kim suçlayabilir). Manfredini, “daha gerçekçi görünen” karakterlerin yer alacağını ve 2017 oyununun asimetrik çok oyunculu tasarımından farklı bir tarzda olacağını söylüyor. Yeni başlık hakkında başka ayrıntı yok, ancak hayranlar en azından onu bir kez daha bıçakladıkları için teselli edecekler.

Friday the 13th, oyunlarda uzun bir geçmişe sahiptir ve özellikle Gun’ın oyununda kendisine uygun bir niş bulduğunu hissetti. Dead by Daylight gibi bir şeye bakıp benzerlikleri görmek çok zor değil ama Jason’ın doğası ve kendilerini onun etrafında bulan bahtsız ekipler bu belirli düzene çok iyi uyuyordu. DBD modeline daha da yaklaşan lisanslı bir oyun görmek şaşırtıcı olmaz, ancak elbette bunun girebileceği pek çok başka yön var, en bariz bir şekilde tek oyunculu bir korku oyunu (hatta oldukça iyi bir bulmaca oyunu vardı. birkaç yıl önce, sürpriz sürpriz oldu lisans sorunları nedeniyle satıştan kaldırıldı). Her iki durumda da, bir Jason Vorhees ıstırap verici bir şekilde yavaş yavaş ölüyor: Ve işte onun yerini almaya hazır bir tane daha.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Maxis, bir sonraki Sims oyununun 'bir MMO olmadığını' açıklıyor