Sağlık

CDC, Enfeksiyon ve Körlükle Bağlantılı EzriCare Göz Damlalarını Uyardı: Şimdi Bilmeniz Gerekenler

CDC, Enfeksiyon ve Körlükle Bağlantılı EzriCare Göz Damlalarını Uyardı: Şimdi Bilmeniz Gerekenler

Pinterest’te paylaş
Kişi Resimleri/Getty Images
  • CDC, 50 enfeksiyonla bağlantılı olan EzriCare göz damlası hakkında bir uyarı yayınladı.
  • Göz damlaları bakteri adı verilen bir şeyle kontamine olabilir. Pseudomonas bu su ve toprak gibi ortamlarda yaygındır.
  • CDC’ye göre göz damlaları kalıcı görme kaybı ve göz enfeksiyonu ile ilişkilendirildi ve bir hasta kan dolaşımı enfeksiyonundan sonra öldü.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), EzriCare Yapay Gözyaşları hakkında bir uyarı yayınladı.

Koruyucu içermeyen bir ürün olan göz damlaları, 11 eyalette en az 50 enfeksiyonla ilişkilendirildi.

çünkü koruyucular olmadan Göz damlaları, bakteri üremesini engelleyebilecek sterilize edici kimyasallar içermez, potansiyel olarak patojenik mikroorganizmalarla kontamine olma riski taşırlar.

Belirli bir bakteri türünün neden olduğu mevcut salgında bildirilen enfeksiyonlar Pseudomonas, göz enfeksiyonları ve hastaneye yatışlar nedeniyle kalıcı görme kaybına yol açmıştır. Resmi bilgilere göre, bir hasta kan dolaşımı enfeksiyonu nedeniyle öldü.

Enfeksiyonu belirlemek için sağlık uzmanları hastaların gözlerinden, kanından, idrarından, rektal sürüntülerinden, balgamından veya bronşlarından ve diğer steril olmayan kaynaklardan klinik kültürler aldı.

CDC şu anda açılmamış EzriCare Yapay Gözyaşı şişelerini test ediyor ve insanları CDC araştırmasını tamamlayana kadar EzriCare göz damlası kullanmayı bırakmaya çağırıyor.

CDC, “CDC, doktorların ve hastaların, epidemiyolojik araştırma ve laboratuvar analizi tamamlanana kadar EzriCare Yapay Gözyaşlarını kullanmayı derhal bırakmasını tavsiye ediyor” dedi.

EzriCare yetkilileri yaptıkları açıklamada, bakterileri göz damlalarına bağlayan herhangi bir test görmediklerini ancak madde dağıtımını durduracaklarını söylediler.

“Bugüne kadar, Pseudomonas aeruginosa salgınını EzriCare Yapay Gözyaşları ile kesin olarak ilişkilendiren herhangi bir testten haberdar değiliz. Bununla birlikte, EzriCare Yapay Gözyaşlarının daha fazla dağıtımını veya satışını durdurmak için hemen harekete geçtik. Mümkün olduğu ölçüde, ürünün daha fazla kullanılmamasını tavsiye etmek için müşterilerle temasa geçtik.”

OKU  Nexletol ilacı, statin almadan kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilir

Göz damlaları ne ile kirlenir?

Yetkililer, göz damlalarının bakteri denen bir şeyle kontamine olup olmadığını araştırıyorlar. Pseudomonas su ve toprak gibi çevrede yaygın olarak bulunur.

doktor Johns Hopkins Üniversitesi Sağlık Güvenliği Merkezi’nde kıdemli bir bilim adamı ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Amesh Adalja, mikrobun ürünü üretim süreci sırasında kirletmiş olabileceğinden şüpheleniyor.

Pseudomonas aeruginosaBiraz Pseudomonas insanlarda enfeksiyonlardan sorumlu olan kan ve akciğerde enfeksiyonlara neden olduğu bilinmektedir.

Suş, tipik olarak bu tür enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan çeşitli antibiyotik türlerine (karbapenem, seftazidim ve sefepime) dirençli görünmektedir.

Adalja’ya göre, bu tür bakteriler antibiyotiklerimize karşı direnç geliştirmede özellikle ustadır.

Adalja, “Pseudomonas, antimikrobiyal direnç geliştirme yeteneği ile bilinen bir bakteridir, dirençli hale gelirse tedavi edilmesi en zor organizmalardan biri olabilir.” Dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık% 13 Pseudomonas aeruginosa Enfeksiyonlara çoklu ilaca dirençli suşlar neden olur.

Pseudomonas enfeksiyonları nasıl görünür?

Pseudomonas aeruginosa en yaygın olarak sağlık bakım ortamlarında kontamine ekipman, eller veya yüzeyler yoluyla yayılır.

the bakteri Halka açık jakuzilerde, jakuzilerde ve havuzlarda da yayıldığı bilinmektedir.

Enfeksiyona yakalanma riski en yüksek olan kişiler genellikle ventilatör kullanan kişiler, kateter kullanan kişiler ve cerrahi veya yanık yarası olan kişilerdir.

Genel olarak sağlıklı insanlarda, Pseudomonas enfeksiyonları genellikle hafiftir.

olan insanlar bağışıklığı baskılanmış semptomlar, özellikle Pseudomonas enfeksiyonlarına bağlı şiddetli semptomlar geliştirme olasılığı daha yüksektir.

Semptomlar, bakterilerin vücudun neresinde kök saldığına bağlıdır.

Adalja, “Gözdeki psödomonas, ağrı, kızarıklık, bulanık görme gibi semptomlara neden olduğu gibi, gözün düzgün çalışmasını sağlayan hücreleri de yok ediyor” dedi.

Ayrıca Pseudomonas enfeksiyonlarının kornea ülserlerinin bilinen bir nedeni olduğunu da sözlerine ekledi.

Bazı durumlarda, bakteriler beyne veya kana karışabilir – bu, ölen hasta için geçerli olabilir.

OKU  Akciğer kanseri: Sirkadiyen ritim bozuklukları riski artırabilir

Adalja, hastaların intravenöz antibiyotiklerle birlikte göze topikal antibiyotiklerle tedavi edildiğini söylüyor.

Enfeksiyon gözle sınırlıysa, daha dirençli suşları hedeflemek için daha yüksek dozlar kullanılabilir.

Adalja, ciddi vakalarda ameliyat gerekebileceğini söylüyor.

Alt çizgi:

CDC, EzriCare Yapay Gözyaşları hakkında bir uyarı yayınladı. Göz damlaları 11 eyalette en az 50 enfeksiyonla ilişkilendirildi. Enfeksiyonlara Pseudomonas adı verilen bir mikrop türü neden oldu ve kalıcı görme kaybı, hastaneye yatış ve bir vakada ölümle sonuçlandı. CDC, ajans soruşturmasını tamamlayana kadar insanlardan göz damlalarını kullanmayı bırakmalarını istiyor.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

LASIK: FDA, hastaları yan etkiler konusunda uyarmayı düşünüyor

Sağlık

CDC Yeni Opioid Yönergeleri Yayınladı: Bilmeniz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir