Oyun Haberleri

Terraria geliştiricileri, 2023’ün ‘Terraria çapraz oyununun yılı’ olmasını istiyor

Terraria Slimes

Terraria oyuncularının yıllardır istediği her şeyden önce bir özellik varsa, o da oyunun PC, konsollar ve mobil sürümleri arasında çapraz oynamadır. Yeni bir “oyunun durumuna” göre İleti Terraria’nın Steam sayfasında, bu rüya gittikçe yaklaşıyor, ancak geliştirici Re-Logic hala bunun gerçekleşeceğini garanti etmekte yetersiz kalıyor.

Re-Logic, “2023, planlarımıza göre Terraria için harika bir yıl olacak. Umarım, diğer şeylerin yanı sıra Terraria Crossplay yılı olarak anılır,” diye yazıyor Re-Logic.

Gönderi, daha sonra çapraz oyun hakkında biraz daha spesifik hale geliyor ve Terraria’nın konsolunun ve mobil bağlantı noktalarının arkasındaki geliştirici ekibin “yeni yıla, çapraz oyunun piyasaya sürülmesine hazırlık olarak çekirdek motor ve yazılım kitaplığı sürümlerini yükseltmek için çalışarak başladığını” ekliyor. .”

O halde çapraz oyun geliştirme aktif olarak gerçekleşiyor, ancak şu uyarıyı dikkate alın: Re-Logic resmi bir duyuru yapma konusunda temkinli davranıyor. Twitter’da, Re-Logic yapımcısı Whitney Spinks dedi ki “Çapraz oyun garanti edilmiyor ama biz gerçekten bunu gerçekleştirmek istiyoruz!”

Re-Logic’in işletme başkanı Ted Murphy katma “Kesinlikle elimizden gelenin en iyisini yapacağız – plan sağlam!”

Terraria’da çapraz oyunu etkinleştirmek, Steam, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve iOS ve Android’in ağ hizmetleriyle arayüz oluşturabilen çok oyunculu bir sistem gerektirecektir; bu, 2011’deki ilk çıkışından bu yana büyüyen ve değişen bir oyun için muhtemelen basit bir görev değildir. . Ama kesinlikle yapılabilir—aslında zaten var bir mod “İstemciden gönderilen gelen paketleri (ve sunucudan gönderilen giden paketleri), paketlerin gönderildiği oyun sürümüyle eşleşecek şekilde değiştirerek” çapraz oyunu etkinleştiren Terraria sunucuları için.

Re-Logic’in uygulaması muhtemelen farklı olacak ve konsol oyuncularının modlanmış bir sunucu barındıran bir PC arkadaşının yardımı olmadan birbirleriyle oynamasını mümkün kılacak. Ama eğer sen vardır kendi Terraria sunucunuzu çalıştırma isteği olan bir PC oyuncusu, zaten çapraz oynamanın bir yolu var.

OKU  Bir grup klasik Nintendo DS JRPG PC'ye yöneliyor, ancak size mal olacak

İçinde görüşme Geçen Ağustos ayında PC Gamer ile Murphy, çapraz oyunu “kesinlikle tırmanmak için heyecan verici, ancak denemeye can attığımız bir tepe” olarak nitelendirdi. Re-Logic’in bu yıl zirveye ulaşıp ulaşmayacağını göreceğiz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.