Oyun Haberleri

Cherry’nin yeni MX2A mekanik klavye anahtarı 100 milyon ezmeye yetiyor

Cherry MX2A

Tüm mekanik klavye meraklılarına sevinin. Klavye anahtarlarındaki büyük gürültü nedeniyle Cherry, her yerde bulunan Cherry MX anahtarının yeni bir versiyonunu duyurdu. Daha pürüzsüz, daha sessiz ve 100 milyon tıklamaya dayanıklı Cherry MX2A’ya bakın.

Peki bu yeni anahtar için tam olarak ne optimize edildi ve değiştirildi? Öncelikle, her tuş vuruşunun yumuşak ve en önemlisi sessiz kalmasını sağlayan yüksek hassasiyetli halka yağlama vardır.

Daha sonra güncellenen yay geometrisinin tuşlara daha hassas basılmasını sağlayacağı söyleniyor. Cherry, bunun silindirik geometriden namlu geometrisine geçişi içerdiğini ve bir “devrimi” temsil ettiğini söylüyor.

Bu arada, güncellenmiş gövde geometrisi, titizlikle tasarlanmış, sevgiyle “taç” olarak adlandırılan ve yazma veya oyun deneyiminizi yeni boyutlara yükselten altı adet kaburga sayesinde stabiliteyi artırır. Tamam!

Sanki bu yeterli değilmiş gibi, revize edilmiş kayma optimizasyonlu kılavuz dişler “kusursuz tuşa basma hassasiyeti ve konforuna olan bağlılığımızın bir kanıtı olarak duran tasarım ve amacın bir uyumunu” sunuyor.

Bunun yanı sıra çok daha fazla yükseltme var, ancak aynı zamanda yeni anahtar, önemli bir altın katmanıyla optimum elektrik iletimini sağlayan ve “sektörün altın standardını tam anlamıyla belirleyen” orijinal altın kontaklar dahil olmak üzere temel özellikleri koruyor.

Kiraz MX2A

Panik yapma. Yağlama gerektirmeyen tıklama seçeneği kalır. (İmaj kredisi: Kiraz)

Evet, Cherry bu yeni anahtarlarla oldukça gurur duyuyor. Peki bu 100 milyon dayanıklılık iddiası? Artık muhtemelen çöp olan MX anahtarlarının iki katı.

Buradaki daha geniş bağlam, Cherry’nin orijinal MX anahtarına ilişkin patentinin süresinin dolması ve çeşitli rakiplerin yalnızca tasarımı kopyalamakla kalmayıp onu yineleyip geliştirmesine de olanak sağlamasıdır. Bu nedenle, titrek tuş vuruşları, ucuz sesli çalıştırma sesleri ve sürtünme hissi gibi bazılarının eksiklik olarak gördüğü şeyleri gideren revize edilmiş bir MX çok mantıklıdır.

OKU  Final Fantasy 14'ün yönetmeni, eğer isterse her birini kazanan oyuncu için son derece zorlu bir başarı elde etme sözü veriyor

Elbette, beklediğiniz gibi yeni anahtar, kırmızı, kahverengi, gümüş, mavi ve siyah dahil olmak üzere renklerle belirtilen bir dizi özellikte mevcuttur. Bazıları hız için yaratılmıştır, bazıları ise sessizlik için.

Mükemmel çevre birimleri

(Resim kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi: oyun oynamak için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi: Bilgisayarınızın en iyi arkadaşı…
En iyi oyun kulaklığı: oyun içi sesi göz ardı etmeyin

Ve eğer pürüzsüzlük ve sessizlik hakkındaki tüm konuşmalar sizi endişelendiriyorsa paniğe kapılmayın. Yağsız bir “tıklama” seçeneği var, bu yüzden ofiste meydan okurcasına yine de savrulabileceksiniz.

Dahası, orijinal MX ölmüyor. Yeni MX2A, ürün yelpazesine yaklaşık yüzde 10’luk bir primle giriyor.

Her neyse, klavye anahtarlarının daha ince noktalarının olabildiği ve gerçekten de adli tıp açısından ilgi çekici olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Gerçekten insanlığın kesintisiz ilerleme eğrisi.

Şimdilik MX2A anahtarlara sahip ilk klavyelerin ne zaman ortaya çıkacağı belli değil. Bu alanı izle.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.