Oyun Haberleri

Citizen Sleeper 2: Starward Vector, birinci günde Game Pass’e geliyor ve Cowboy Bebop ile Firefly’dan ilham alacak

Citizen Sleeper 2: Starward Vector, birinci günde Game Pass'e geliyor ve Cowboy Bebop ile Firefly'dan ilham alacak

Bu yıl kendi başıma yeni bir şehre taşınmadan hemen önce Citizen Sleeper’ı oynadım ve yabancı, dehşet verici bir yere gelme deneyimi – sadece orada her şeye rağmen bir ev inşa etmek, kalmak için nedenler bulmak – yeri doldurulamaz indie deneyimlerden biriydi. beynimin bağlantı şeklini değiştiren oyun anları. Citizen Sleeper 2: Starward Vector için heyecanlandığımı söylemek yetersiz kalır, her ne kadar yeniden gözlerimi yaşartacağımdan emin olsam da.

Neyse ki geliştirici Jump Over The Age hayırsever bir davranış sergiliyor ve Gamescom 2023’teki Xbox sunumunda da belirtildiği gibi bunu Game Pass aboneliğinin düşük fiyatı karşılığında yapmamı sağlıyor.

Yaratıcı Gareth Damian Martin şunları söylüyor: “Hayattan kesitler ve ilişkilendirilebilir karakterlerle aynı serbest biçimli masaüstü RPG’den ilham alan zar tabanlı oynanışı bekleyebilirsiniz. Ancak bu sefer bir geminiz olacak, bir mürettebat oluşturacak ve Yıldız Kuşağı’nı keşfederken kontratlarla sonunuzu bulmaya çalışın.”

Bu, ortamda dramatik bir değişiklik; benim için ilk oyun, eski bir istasyonun cesedi üzerinde yüksek teknolojili bir cehennem manzarasında kendime bir yer açmakla ilgiliydi. Sonunda kaynaklar konusunda endişelenmeyi bıraktım ve tamamen rahatladım. Ev halkından göçebeye geçiş büyük bir değişiklik ve anlatı ilk oyunun can damarıdır.

“Bu, galaksi boyunca tonlarca titanyum taşımakla ilgili olmayan, doğaçlama yapan, idare eden ve sürekli koşan karmaşık bir karakter kadrosuyla başını belaya sokmakla ilgili olan Cowboy Bebop ve Firefly gibi hikayelerin özel yanlarını yakalama girişimim. Felaketin eşiğinde.”

Martin, mürettebat arkadaşlarınızla birlikte ziyaret edeceğiniz yerlerden birini göstermeye devam ediyor: Terk edilmiş üç güneş reflektörünün arkasına inşa edilmiş ve bunların serbest gücünden yararlanan hareketli bir merkez olan Hexport. Bu, toplumların ve endüstrilerin kitlesel kapitalist çöküşlerin kabuklarından ortaya çıkmanın yollarını bulmaya devam etmesiyle, ilk oyunun temalarıyla tutarlıdır.

OKU  Corsair'in iCUE LINK'i kablo yönetimini katlanılabilir hale getiriyor

Jump Over The Age’in içten hikaye anlatımının gözlerimi tekrar buğulandırması beni çok heyecanlandırıyor ve risklerin değişmesi beni de aynı derecede büyülüyor. Eğer sürekli oradan geçiyorsam, aynı şekilde ortama nasıl bağlanacağım? Zaten idare edeceğine dair iyi kredilere bahse girmeye hazırım. Bu yazının yazıldığı sırada Game Pass’te ilk Citizen Sleeper’ı ve onun üç DLC bölümünü hâlâ oynayabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.