Oyun Haberleri

CMA suçlamaları devam ederken, Microsoft daha önce hiç duymadığınız bir bulut platformuyla on yıllık bir anlaşma daha imzaladı

The Halo Pelican 50,000ft above Earth

Bu hafta Microsoft için bir bomba etkisi yarattı: Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi, şirketin Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili kararını verdi ve bu büyük bir hayır oldu. (yeni sekmede açılır). Microsoft başkanı Brad Smith, Birleşik Krallık hükümetinin CMS’nin gelecekteki rolünü düşünmesi gerektiğini söyleyecek kadar ileri giderek, bunun Microsoft’un Britanya’da son kırk yıldır “en karanlık günü” olduğunu da sözlerine ekledi. (yeni sekmede açılır).

Bu bir süre daha devam edecek, çünkü CMA’nın kararına karşı bir itiraz olacak ve açıkçası, Microsoft bu sorunu çözmek için dünyadaki tüm paraya sahip. Düzenleyicilerin etrafı incelemeye başladığından beri izlediği bir taktik, çeşitli bulut oyun hizmetlerine on yıllık anlaşmalar yapmaktır (Microsoft’un bulut oyunlarındaki potansiyel hakimiyeti, neredeyse hepsi için bir endişe alanıdır), bazı durumlarda özellikle Çağrı ile ilgili. Görev serisi.

Bugün yoğun çabalarının ardından biraz sakinleşen Brad Smith, son ortaklığı sosyal medyadan duyurdu. Anlaşma, Xbox’ın PC oyunlarını Avrupa merkezli Nware akış hizmetine ve “satın alma kapandıktan sonra Activision Blizzard oyunlarına” getiriyor.

Pekala, Brad, bu görülecek, değil mi? Bu anlaşmalar, düzenleyicilere doğrudan önerilerdi ve Microsoft ayrıca ne kadar hayırsever ve cömert olabileceğini göstermek amacıyla irili ufaklı diğer bulut platformlarıyla ortaklık kurdu: Diğer ortaklar arasında Nvidia GeForce, EE, Boosteroid ve Ubitus yer alıyor.

Daha fazla gör

İtiraz sürecinin alacağı kesin format henüz net değil, ancak CMA’nın kararlarına karşı çoğu temyizi kazanma eğiliminde olduğunu ve Microsoft’un başarılı olması durumunda tüm bunların aynı düzenleyici süreci yeniden başlatmak (ve muhtemelen aynı CMA ekibi ile). Ancak CMA’nın tam raporu şimdi yayınlandığından, Microsoft avukatlarından oluşan bir ekibin ben yazarken raporu paramparça ettiğine şüphe yok.

Microsoft için bu hafta bir parça parlak haber, Ukrayna düzenleyicisinin Suudi Arabistan, Brezilya, Sırbistan, Şili, Japonya ve Güney Afrika’ya katılarak anlaşmayı onaylaması. Ancak Microsoft için en büyük üç engel AB, Birleşik Krallık ve ABD olacaktır. AB henüz kararını açıklamadı, İngiltere’deki CMA’nın ne düşündüğünü biliyoruz ve ABD Federal Ticaret Komisyonu devralmaya karşı yasal bir itiraz başlattı. Heyecanlı zamanlar.

OKU  Bu süper ince esnek güneş pilleri, kumaşları güneş panellerine dönüştürüyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.