Oyun Haberleri

Colorful, en şirin küçük RTX 4060 Ti 16GB’ı piyasaya sürecek

Colorful iGame RTX 4060 Ti Mini

Colorful, bir çift iGame RTX 4060 Ti Mini grafik kartını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İlginç bir şekilde, bunlardan biri 16GB’lık bir versiyon. Her ikisi de aynı, nispeten küçük bir 195 mm uzunluğunda ölçülüyor. Hala çift yuvalı+ kartlar ve gerçek Mini-ITX kartları olmak için biraz uzunlar, ancak üreticilerin küçük form faktörlerine daha fazla sevgi gösterdiğini görmek harika.

RTX 4060 Ti’ler olmaları ve daha güç verimli RTX 4060 (en azından henüz değil) olmaları dikkat çekicidir. 165 W TDP ile RTX 4060 Ti 16 GB, güce aç bir kart olarak bilinmez, ancak AD106 GPU’sunu daha küçük form faktörlerine sığdırmak yine de zordur.

Liste Videocardz tarafından tespit edildi. Görünüm her zaman bakanın gözündedir, ancak basit ve çekici tasarımı gerçekten seviyorum. Beyaz yelpazesi, fırçalanmış metal kaplaması ve kırmızı sıçraması harika görünüyor.

RTX 4060 Ti 16GB, 8GB versiyonu üzerindeki fiyat primi nedeniyle dünyayı ateşe vermiyor, ancak fiyatı bir yana, 8GB versiyonundan daha cazip ve 2024’e geçerken, ekstra VRAM sadece faydalı olacak. Fiyatta herhangi bir düşüş olursa, kesinlikle yeniden bir değerlendirmeye ihtiyaç duyulacaktır.

Colorful RTX 4060 Ti Mini’nin genel boyutu, küçük form faktörlü kasalara sığabileceği, ancak en küçük kasalara sığmayacağı anlamına gelir. ASRock Arc A380 Düşük Profil ve yeni piyasaya sürülen Gigabyte RTX 4060 Düşük Profil dahil olmak üzere birkaç düşük profilli kart gördük. Hoş geldiniz seçenekleridir, ancak yine de çift yuvalı kartlardır. Bir satıcı dalma alıp tek yuvalı bir kart bırakacak mı?

Mükemmel çevre birimleri

(İmaj kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi: oyun için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi: PC’nizin en iyi arkadaşı…
En iyi oyuncu kulaklığı: oyun içi sesi görmezden gelme

OKU  Google çalışanlarının 'patolojik yalancı' AI chatbot Bard'ı serbest bırakmaması için yalvardığı bildirildi

Hacim ve soğutucu alanı açısından, çift yuvalı düşük profilli bir kart ile tam boyutlu tek yuvalı bir kartın hemen hemen aynı olacağını kabul edeceğim. Her ikisi de kompakt kasalara yerleştirilebilir, ancak bence gerçek düşük profilli kasalar CPU soğutucu dostu değildir, daha büyük kasalarda ise hacimlerini artıran tam boyutlu ikili veya üçlü yuvalı kartlar için yer vardır. Arada daha fazla seçenek görmek ilginç olurdu.

Tek yuvalı form faktöründe bir RTX 4060 Ti olası değildir, ancak bir RTX 4060? 115W TDP’si var, bu yüzden bir irade varsa mümkün.

Renkli iGame RTX 4060 Ti Mini birçok kişinin ilgisini çekecek. Bu kadar küçük bir form faktöründe DLSS 3 ve Frame Generation ile tüm modern oyunları oynayabilen 16GB’lık bir karta sahip olmak kesinlikle SFF hayranlarına hitap edecek (ben de onlardan biriyim).

Şimdilik fiyat veya bulunabilirlik hakkında bir kelime yok, ancak Çin dışındaki pazarlarda piyasaya sürülürse veya piyasaya sürüldüğünde, 499 $’lık bir fiyat oldukça güvenli bir bahis. Umarız tüm RTX 4060 Ti’lerin fiyatı düşer. Yaklaşan RX 7800 XT, yeniden düşünmeye zorlayabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.