Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG’dir

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Savaşan hanedanlar, bitmeyen çatışmalar ve İngiliz uzun okçuları yeterince kötü değilse, Artefacts Studio’nun yakında çıkacak taktiksel RPG’si Taç Savaşları: Kara Prens Yüz Yıl Savaşları’nın daha da karanlık bir yorumunu yapıyor.

PC Gaming Show: Most Wanted sırasında gösterilen yeni bir fragmanda ortaya çıktığı gibi, Crown Wars, İngiltere ve Fransa’nın nesiller arası Orta Çağ çatışmasına ağır dozda büyülü gerçekçilik katmış gibi görünüyor. Fragman, her zamanki başıboş haydutların ve silahlı adamların yanı sıra, Teşkilat olarak bilinen karanlık bir örgütün de savaşı kendi lehlerine çevirmek için kara büyü kullandığını ortaya koyuyor.

Uygulamada bu, kurban ritüelleri gerçekleştirmek ve belki de en iyisi rahatsız edilmeden bırakılacak kadim güçleri çağırmak anlamına geliyor gibi görünüyor. Artık rahatsız olduklarına göre onları durdurmak sizin görevinizdir.

Taç Savaşları, sıra tabanlı taktik dövüşleri ikincil bir stratejik katmanla birleştiren tanıdık bir strateji kalıbından geliyor. Askerlerinizi kalenizden toplayacak, eğitecek ve donatacak, ardından onları sizi tehdit eden beceriksizlerle karşılaşmaya gönderecek ve onların hain planlarını bir ortaçağ lordunun bildiği tek yolla durduracaksınız: onları sopayla dövün. hareket etmeyi bırakırlar.

Kalenize döndüğünüzde, topraklarınızı müreffeh ve kasanızı dolu tutmaya çalışırken, aynı zamanda operasyon üssünüzü yükseltebilecek ve sortilerinizden topladığınız kaynakları birlikleriniz için silah ve zırhlara harcayabileceksiniz. Sonunda, aynı derecede esrarengiz bir isme sahip olan Kardeşlik’teki arkadaşlarınızın yardımıyla, büyük kötü Tarikat’ın bizzat üstesinden geleceksiniz.

Developer Artefacts Studio sıra tabanlı taktiklere yabancı değil. 2020’de The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos’u piyasaya sürdü ve klasik Warhammer masa oyunu Space Hulk Tactics’in video oyunu uyarlamasına katkıda bulundu.

Crown Wars: The Black Prince’in 7 Mart’ta vizyona girmesi planlanıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  22 yaşındaki kale simülasyonu Stronghold kesin bir yeniden düzenlemeye kavuşuyor