Oyun Haberleri

The Sims 4, oyuncuların yıllardır talep ettiği at genişletme paketine nihayet kavuşuyor

Image for The Sims 4 is finally getting the horse expansion players have been demanding for years

Bir “Sims 4 Horse Ranch” genişlemesi için listeler bu ayın başlarında önemli satıcı sitelerinde göründü, ancak sözde sızıntıları çok ciddiye almak zordu, özellikle de The Sims 3 Pets’ten ata binen bir adamın resmini ödünç aldıkları için. Ancak bugün çok daha inandırıcı bir sızıntı ortalıkta dolaşmaya başladı ve EA sonunda doğrudan söylemese de The Sims’e atların geldiğini doğruladı.

Resmi Sims hesabı Twitter’da dedi Sims 4’ün bir sonraki sezonunda dizginleri elimize alacağız ve bu sezonda bir “kök salma” genişleme paketi yer alacak. Teaser’ın görüntüsü herhangi bir at içermiyor, ancak görünüşe göre bir söylentiyi doğrulamak bir sonraki genişlemenin çöl temalı bir dünyada gerçekleştiğini. EA ayrıca Sims hayranlarının/at insanlarının “dizginler” ile dalga geçerse ve ardından bir at genişletmesi çıkarmazsa isyan çıkaracağını biliyor, bu yüzden bu hafta tam fragmanı görmeden önce buna bir isim verebiliriz: Atlar geliyor.

Ayrıca, gördüğünüz gibi bir at içeren yukarıdaki resmi içeren büyük bir sızıntı var. Sims Topluluğu, bugünkü büyük sızıntının Sims 4’ün Steam sayfasından geldiğini söylüyor, ancak yerini bulamadığım için yayından kaldırılmış olmalı. Bu siteye göre, sayfada aşağıdaki Horse Ranch özellikleri listelenmiştir:

  • Bir Hayat Yarat — Sabah erken kalkın, büyük kırlara bakın ve tüm çalışmalarınızın buna değdiğini bilin. Günlerinizi hayvanlarınızı mutlu ve temiz tutarak, onları beslemek için Çayır Otu toplayarak, bitkilerinizi gübrelemek için At Gübresi toplayarak ve satmak için kendi Nektarınızı yaparak geçirin. İster geleneksel bir kulübe, ister büyük kırmızı bir ahır olsun, hepsini kendi tasarladığınız bir çiftlikte yapın.
  • Hayvanlarla Bağ Kurmak — Çiftliğinizi hayvan arkadaşlarınızla doldurun ve birlikte bir hayat kurun. Sevimli taylar da dahil olmak üzere atlarınız evinizin bir parçasıdır ve hem Sim’lerle hem de diğer atlarla pek çok özel etkileşime sahiptir. Ayrıca küçük keçilere ve küçük koyunlara bakabilir ve ne kadar sevimli olduklarını görmek için komşuları davet edebilirsiniz.
  • Gelişen Bir Topluluğa Katılın — Bir çiftlikte yaşamanın huzur ve yalnızlık anları vardır ama aynı zamanda canlı bir sosyal ortam da vardır. Sim’leriniz barda arkadaşlarla buluşmak, dans salonunda stres atmak veya binicilik parkında antrenman yapmak için şehre gidebilir. Ayrıca kendi mülklerinde yemek pişirme ve dans gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilir ve iş biriktiğinde yardımcı olması için bir çiftlik görevlisi kiralayabilirler.
  • Atları Yetiştirin — Atlar ailenin bir parçasıdır. Create a Sim’de toynaklı arkadaşlarınızı özelleştirin veya onları kurtararak veya satın alarak yeni atlar edinin. Çiftliğinizde taylar da doğabilir. Sim’ler Binicilik becerisini öğrenebilir ve atlar Çeviklik ve Zıplama becerilerinde eğitim alabilir. Yetenekli atlar ve biniciler, binicilik merkezinde ödüller bile kazanabilir.

Atlar, seride en son The Sims 3’ün 2011 Pets genişlemesinde ortaya çıktı. The Sims 4, genel bir evcil hayvan genişlemesi yerine, 2017’nin Cats & Dogs’unu aldı; bu, belki de kederli oyuncular tarafından “at” olarak adlandırılan birkaç kedi veya köpek dışında hiçbir at içermiyordu. (Ayrıca rakunlar nedense.) Hayranların ricasına rağmen Sims 4’ün diğer 12 genişletmesinde de at yoktu.

Sims 4 yapımcısı Antonio Romeo, 2021’deki Cottage Living genişlemesinin neden atsız olduğunu açıklarken Twitter’da dedi “Hak ettikleri oyun kalitesi ve derinliğine sahip atlar yapmak önemli bir girişimdir.” Bunu, at odaklı bir genişlemenin en azından tekmelendiği ve oyuncuların o zamandan beri at ipuçlarını aradığına dair yumuşak bir onay olarak almamak zordu. Sims Topluluğu, örneğin, en son genişleme olan Growing Together’ın, şans eseri sanat kararlarından bekleyebileceğinizden daha fazla at görüntüsü içerdiğine dikkat çekti.

Daha fazla gör

Resmi ayrıntılara bu Perşembe günü Pasifik saatiyle 10:00’da YouTube’da gelecek sezona genel bir bakış sunulduğunda sahip olacağız. Genişletmenin konusu hakkında hala herhangi bir şüphe varsa, videonun açıklamasında “İyi haber için baş döndürücü” yazıyor.

OKU  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Midnight Suns için çıplak modlar zaten var

Sezon Eylül ayına kadar devam edecek, bu nedenle at genişlemesinin bu yaz bir ara olması beklenebilir.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.