Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Davası Sonunda 1.85 Milyon Dolarlık Sonuçlanacak

Sccreenshot from Cyberpunk 2077 showing Johnny Silverhand leaning against a wall in the Afterlife nightclub.

Bir grup yatırımcının CD Projekt Red’e ilk piyasaya sürülmesi nedeniyle açtığı davada uzlaşma Siberpunk 2077 sonunda bir yargıç tarafından toplam 1.85 milyon $ karşılığında onaylandı. Tüm oyunlardaki en feci lansmanlardan biri olarak aşağıya inmek, orada serpinti 76, No Man’s Skyve Assassin’s Creed BirliğiCDPR’nin cesur bilim kurgu oyunu, 2020’nin sonunda piyasaya sürüldüğünde çok fazla tepki aldı. Bir dizi önemli yama ve güncelleme sayesinde şimdi işler farklı, ancak yine de birçokları için oldukça ham bir hayal kırıklığı anısı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Lansman o kadar tartışmalıydı ki kısa bir süre sonra CD Projekt Red’e dava açıldı. Siberpunk 2077 ortaya çıktı. Geliştirici, Polonyalı bir hukuk firmasının, stüdyonun bitmiş ürünü finansal çıkar sağlamak için yanlış tanıtarak yasa dışı hareket etmiş olabileceğini öne sürmesiyle, “git” kelimesinden hemen hemen soruşturma altındaydı. Oyunun kendisi, çalıştığında çok övülse de, özellikle Xbox One ve PS4 sürümlerinde ciddi sorunlarla ünlüydü. Aslında Sony, bazıları için zorlukla oynanabilir olduğuna dair bir dizi şikayetin ardından sonunda oyunu dijital vitrininden çekti.

İLGİLİ: Cyberpunk 2077 Oyuncusu Jackie Welles’i ‘Kurtarmak’ İçin Mod Kullanıyor

Şimdi devlet üzerinden açılan dava Siberpunk 2077 Kaliforniya’daki bir federal yargıç, başlangıçta iddiada bulunan yatırımcı grubuna ödenecek olan 1.85 milyon dolarlık bir anlaşmayı onayladığından, piyasaya sürüldüğünde nihayet sona eriyor gibi görünüyor. Anlaşma şartlarına göre, yatırımcıları temsil eden Rosen Hukuk Bürosu ile birlikte CD Projekt Red’in 28 Nisan’a kadar yeniden onay talep etmesi gerekecek, ancak geliştiricinin kendisine yöneltilen “herhangi bir özel suçlamayı kabul etmesi” gerekmiyor. , PCGamesN’e göre.

Cyberpunk 2077'den, Night City'ye bakan V'nin bir arabaya yaslandığını gösteren görüntü.

Bunu okuyan bazıları, dava sona erdiği için bir deja vu duygusu alıyor olabilir. Siberpunk 2077 başlangıçta Aralık 2021’de kararlaştırıldı. Ancak GamesRadar’a göre anlaşma, Nisan ayında ABD Bölge Yargıcı Fernando M. Olguin tarafından reddedildi, ancak kısa süre sonra gözden geçirilmiş bir anlaşma sağlandı. Temelde, yatırımcıların bu davanın sonunu nihayet görmeleri birkaç yıl aldı.

Tartışma bir yana, Siberpunk 2077 yukarıda belirtilen yamalar sayesinde şimdi çok daha iyi durumda ve anime spin-off’un piyasaya sürülmesi sayesinde oyunun popülaritesi arttı. Kenar Koşucular. Geçen yıl, CDPR bir Siberpunk devam filmi geliştirme aşamasında, bu nedenle stüdyo Night City’yi daha fazla keşfetmeye hevesli. Geliştirici, çevredeki olaylardan ders almış görünüyor Cyberpunk 2077’ler Bu durumdaki bir şirket için 1,85 dolar çok gibi gelmese bile ve umarım devam filminin piyasaya sürülmesi daha az tartışmalı olur.

Siberpunk 2077 PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için kullanılabilir.

DAHA: Cyberpunk 2077: Yalnızca Uzmanların Bulunduğu 17 Gizli Konum

Kaynak: PCGamesN, GamesRadar, Law360 (ödeme duvarı)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  The Witcher'dan ayrıldıktan sonra Henry Cavill, Süpermen olmayacak.
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir