Oyun Haberleri

Spider-Man 2’nin açık dünyası ilk oyunlara göre iki kat daha büyük olacak

Spider-Man 2'nin açık dünyası ilk oyunlara göre iki kat daha büyük olacak

Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man 2 için yeni bir fragman yayınladı; burada devam filmi için büyük ölçüde genişletilmiş bir harita gösteren yeni oynanış değişikliklerini detaylandırıyorlar. Yeni harita, muhtemelen tüm yeni güçleri barındırmak ve iki Örümcek kahramanın aynı anda sallanmasına yer açmak için önemli ölçüde daha büyük.

Insomniac, “Marvel’ın New York’unun boyutunu neredeyse iki katına çıkarıyoruz. Doğu Nehri’nin ötesine genişleyerek Queens ve Brooklyn’deki ikonik simge yapılar üzerinde sallanıp uçacaksınız; hikaye görevleri, yan görevler ve şehir aktiviteleriyle tamamlanacaksınız” dedi. PlayStation blogunda yayınlayın.

Elbette burada şunu söylemek zorundayım ki PlayStation ve Insomniac, Spider-Man 2’nin PC’ye geleceğini söylemedi, ancak ilk ikisi söylediğinden beri er ya da geç ortaya çıkacağına bahse giriyoruz.

Örümcek Adam, Peter Parker ve Miles Morales arasında anında geçiş yapmanıza izin verecek ve her iki karakterin de ana hikayeye ek olarak şehir genelinde üstlenilecek kendi ayrı yan hikayeleri olacak. Bu ana hikaye, Peter Parker’ın siyah kostümü giymesine ve yeni robotik Spider-Arms’ın yanı sıra ortakyaşam güçlerini kullanmasına izin verilmesi de dahil olmak üzere kötü adamlar Avcı Kraven ve Venom’u konu alıyor.

Bu arada Miles Morales, şok edici ve patlayıcı saldırıların yanı sıra Insomniac’ın “Gelişmiş zehir yetenekleri” olarak adlandırdığı biyoelektrik zehir güçlerine de sahip olacak. Ayrıca her iki kahramanın aynı anda kullanıldığı hareketler de var; geri savrulan bir düşmanın, tekme atan bir müttefik tarafından alt edildiği dikkate değer bir hareket gibi. Her karakterin hem kendi yan hikayeleri hem de üstlenecek yan aktiviteleri olacak, ancak birçok aktivite sizin Örümcek Adam olmanızı sağlayacak.

IGN röportajına göre Spider-Man 2’nin PS5’te ışın izlemeli olacağını duymak da güzel. Bu, oyun PC’ye geldiğinde iyi bir şekilde destekleneceğine dair umut veriyor (eğer varsa). Insomniac’tan Mike Fitzgerald şöyle konuştu: “Bu oyundaki performans modumuz varsayılan olarak ışın izleme özelliğine sahip. Oyun boyunca ışın izlemeli yansımaları gerçekten genişlettik.”

OKU  Görev Yöneticisi'nin en kullanışlı işlevi yakında bir sağ tıklama uzağınızda olabilir

Insomniac ayrıca yeni Spider-Man’in giyebileceği 65 farklı Spider-Man kostümünün bulunacağını söylüyor. Bunlar “filmlerden ve çizgi romanlardan yeni orijinal tasarımları ve hayranların favorilerini içeriyor.” Ayrıca bazı kostümler için “Örümcek kahramanınızı giymeniz için 200’den fazla yol sağlayan” alternatif renk gölgelendiricilerinin kilidini açan yeni bir Takım Elbise Stilleri özelliği de olacak.

Oyunun Digital Deluxe versiyonu ayrıca Insomniac’ın bir fragmanda detaylandırdığı 10 özel kostümü de içerecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.