Oyun Haberleri

Activision, daha önce “fahiş” bir ücret karşılığında onu sarsmaya çalıştığını iddia ettiği TikTok meme üreticisine karşı tüm yasal davayı sessizce ve kalıcı olarak düşürür

Anthony Fantano looks quizzical in front of a square reading

Axios’un bildirdiğine göre, Call of Duty şirketi ve video oyunu tarihindeki en büyük satın almanın yarısı olan Activision, çevrimiçi müzik eleştirmeni ve pizza meme adamı Anthony Fantano’ya karşı açtığı davayı başlattıktan sadece haftalar sonra geri çekti.

Activision başlangıçta Fantano’ya dava açmasını engellemek için dava açtı. Fantano, “Yeter dilimler!” meme, bir pizza, bir TikTok’ta bir yerlerde neredeyse kesin olarak karşılaştığınız son derece küçük parçalara bölünürken eleştirmenin giderek daha fazla paniğe kapıldığı bir ses klibi. Activision, memenin kendisini (burada benimle kal) Crash Bandicoot temalı spor ayakkabılar hakkında kısa bir TikTok videosunda kullandı ve görünüşe göre Fantano bir istisna yaptı.

Activision’ın orijinal mahkeme dosyalarına göre Fantano, diğer TikTok videolarında sorunsuz bir şekilde yer alan meme’sine rağmen “Aniden Activision’ın videosunun tanıtım haklarını ihlal ettiğine ve yanlış bir onay oluşturduğuna karar verdi ve” Activision’ın kendisine önemli miktarda parasal tazminat ödemesini veya hazırlıklı olmasını talep etti. şirket rahatsız edici videoyu kaldırdıktan sonra bile bir davayı savunmak için”.

Kendisini “Fantano’nun planının son hedefi” olarak tanımlayan [threaten] Slices Audio’nun belirli kullanıcılarına fahiş miktarlarda para ödemedikleri sürece dava açma” kararı aldı.

Ama bu yıl temmuz ayının sisli ve huzurlu günlerinde hepsi geçmişte kaldı. Geçen Perşembe günü itibariyle Activision, Fantano’ya karşı açtığı “tüm davayı”, “burada iddia edilen tüm iddialar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, önyargıyla” reddetti. Daha önce multi-milyar dolarlık bir şirket tarafından mahkemeye çıkarılmamış olanlarınız için “önyargılı” ifadesi hemen hemen “sonsuza kadar” anlamına gelir: Activision buna karar veremez, aslında yapmak Fantano’yu ileride bir yere dava etmek istiyorum.

Ve işte bu kadar. Fantano’yu ve eylemlerini kınayan onlarca sayfaya ulaşan orijinal mahkeme dosyalarının aksine, Activision’ın gönüllü ihraç bildirimi, biri başlık, ikincisi ise tek bir paragraftan oluşan kısa ve öz iki sayfadır. Hemen hemen tamamından alıntı yaptım.

OKU  Pokemon GO Chespin Ocak Topluluk Günü Ayrıntıları Açıklandı

Ne tuhaf! Ne kadar dikkatli bakarsanız bakın, Activision’ın Fantano’ya karşı açtığı davada neden bu kadar sert ve hızlı bir şekilde geri çekilmeye karar verdiğini kimseye açıklamaya istekli olmadığı görülüyor, bu da elimizdeki tek şeyin spekülasyon olduğu anlamına geliyor.

Şirket, davasının düşündüğü kadar sağlam olmamasının bir nedenini bulmuş olabilir veya şirkete daha önce tahmin ettiğinden daha fazla kaynak ayırmak zorunda kalabilir veya hatta Fantano ile perde arkasında bir anlaşmaya varabilir. herkesin haysiyeti bozulmadan kendilerini karmaşadan kurtarmasına izin vermek.

Sonra tekrar, belki değil. Activision’ın davasını geri çekmesi, Fantano’nun başlangıçta tehdit ettiği davayı başlatmasının önünü açmış olabilir. Taraflardan hiçbiri şu anda basınla konuşmaya pek hevesli görünmüyor: Activision bana konu hakkında yorum yapmayı reddettiğini söylüyor ve iyimser bir şekilde Fantano’ya ulaşmama rağmen, ona ulaştığımda eleştirmenden hiç haber almadım. orijinal dava Yine de, duyarsam bu parçayı güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.