Oyun Haberleri

D&D’nin bir sonraki kitabı Planescape hakkında ve ‘Planescape: Torment video oyununun hayranları her türden selamı görecek’

A floating skull watches a figure on a slab stir

Dungeons & Dragons ile buna dayalı video oyunları arasında uzun bir bağlantı geleneği var. Gold Box serisini başlatan 1998 video oyunu Pool of Radiance, aynı yıl Ruins of Adventure adlı kalem ve kağıt macerası olarak da piyasaya sürüldü. Daha yakın zamanda, Baldur’s Gate 3, Baldur’s Gate: Descent into Avernus macerasının bazı kısımlarını içeriyordu; Elturel’den kaçan bu kadar çok sayıda kaçak mültecinin neden olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu kitapta cevabınız var. (Wyll’ın babası da filmde görünüyor.)

Bir sonraki D&D eki Planescape: Adventures in the Multiverse’dir ve 1999’daki Planescape: Torment oyuncularının tanıyacağı en azından birkaç şeyi içerir. Yeni başlayanlar için, resmi sanat eserlerinden biri, yanan büyücü Ignus’un hala sergilendiği ya da onun yerine yenisini bulan Smoldering Corpse Bar’ı gösteriyor.

Üstelik ekin macera kitabı Turn of Fortune’s Wheel tanıdık bir sahneyle açılıyor. Kıdemli oyun tasarımcısı F. Wesley Schneider ilk bakış videosunda “Morgda uyanıyorsunuz” dedi. “Öldüğünü söylediğim için üzgünüm. Yüzen sinir bozucu kafatası Morte seni selamlıyor ve orada bir gizem olduğunu fark ediyorsun. Anıların parçalanıyor ve ölümden her geri döndüğünde biraz daha geri dönüyorsun. farklı.”

Morte, Torment’te olduğu gibi macera boyunca arkadaşınız olarak kalacak gibi görünmese de hikayenin geri kalanı benzer temaları ele alacak. Kıdemli oyun tasarımcısı Justice Arman derinlemesine bir incelemede şunları söyledi: “Planescape: Torment video oyununun hayranları, maceranın başlama şekline bağlı olarak bu hikayeye her türlü göndermeyi görecekler.” “

“Çoklu evrensel aksaklık” dedikleri şey nedeniyle, PC’leriniz kendilerini hafızasını kaybetmiş bir İsimsiz Kişi gibi ölümden dönebilecek durumda buluyor. Gelecek sefer Turn of Fortune’s Wheel’de bir karakter öldüğünde, farklı bir şekilde, belki de başka bir sınıf olarak geri dönme fırsatına sahip olurlar. Ölüm aslında bir saygıdır; her oyuncu kendi karakterinin üç enkarnasyonunu oluşturma ve bunlar arasında geçiş yapma fırsatına sahiptir.

(İmaj kredisi: Sahil Büyücüleri)

Morte ayrıca Morte’un Düzlemsel Geçit Töreni adı verilen hayvan kitabının sunucusu olarak da karşımıza çıkıyor. Spelljammer’ın en iyi filmi Boo’s Astral Menagerie’ye benziyorsa, küçük bir kamera hücresi olacak, ancak gerçek macerada da yüzünü (olduğu gibi) göstermesi güzel. Setteki üçüncü kitap ve beni en çok heyecanlandıran kitap, çoklu evrenin merkezindeki şehre odaklanan Sigil and the Outlands adlı arka plan kitabı. Spelljammer setinin biraz çıplak görünen arka plan kısmından daha ayrıntılı olmasını umuyoruz.

OKU  Midnight Suns'ın kreatif direktörü, başlangıçta daha da geveze olduğunu söylüyor: '30 konuşmayı kestik'

Planescape: Adventures in the Multiverse 17 Ekim’de çıkacak. Planescape: Torment’in şık geliştirilmiş sürümü Steam ve GOG’da mevcut.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.