Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3, ‘lansman sürümünün gerçeklerini daha iyi yansıtmak için’ sistem gereksinimlerini artırıyor

Baldur

Larian Studios’un Baldur’s Gate 3’ü duyurmasının üzerinden yaklaşık dört yıl geçti. (yeni sekmede açılır). Bu, PC oyunları açısından çok uzun bir zaman ve o zamandan bu yana çok uzun bir yol kat etti. Bu nedenle, teçhizatınızın, oyunu rahatça çalıştırmak için geliştiricilerin başlangıçta düşündüğünden biraz daha güçlü olması tamamen şaşırtıcı olmamalıdır.

Larian, dünkü lansman tarihi duyurusunun sonunda, “Baldur’s Gate 3’ün grafik doğruluğu ve karmaşıklığı, Erken Erişim boyunca büyüdükçe oldukça iyileşti,” dedi. (yeni sekmede açılır).

“Asgari sistem gereksinimlerini göz önünde bulunduruyoruz ve oyun çıkışa yaklaştıkça, çıkış sürümünün gerçeklerini daha iyi yansıtmak için Steam’de listelenen minimum sistem gereksinimlerini yükselttik.”

Minimum gereklilikteki değişiklik nispeten küçüktür, ancak önerilen spesifikasyon da artmıştır ve daha kapsamlıdır. Her ikisinin de nasıl değiştiği aşağıda açıklanmıştır:

Asgari:

  • İşlemci: Intel i5-4690 / AMD FX 4350 -> Intel I5 4690 / AMD FX 8350
  • Hafıza: 8 GB RAM
  • Grafik: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X -> Nvidia GTX 970 / RX 480 (4GB+ VRAM)
  • Depolamak: 70 GB kullanılabilir alan -> 150 GB kullanılabilir alan
  • İşlemci: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X -> Intel i7 8700K / AMD r5 3600
  • Hafıza: 16GB RAM
  • Grafik: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580 -> Nvidia 2060 Süper / RX 5700 XT (8GB+ VRAM)
  • Depolamak: 70 GB kullanılabilir alan -> 150 GB kullanılabilir alan

Donanımınız ne olursa olsun, oynamak için Windows 10 64-bit ve DirectX 11’e de ihtiyacınız olacak.

Larian, Baldur’s Gate 3’ün yeni minimum gereksinimin altındaki bilgisayarlarda “oynanabileceğini” söyledi (ancak, sanırım eski minimumun altında değil), “ancak bunun oyuncu deneyimini engelleyebileceğine inanıyoruz.” Ben de olabileceğinden şüpheleniyorum.

Değişiklik, orijinal özelliklerle balonun içinde olan herkes için sinir bozucu olabilir, ancak donanım gereksinimlerinin değişmesi, tüm erken erişim sürecinin doğasında var: Geliştiriciler, bir oyunu yarı bitmiş bir durumda yayınlar ve ardından gelecek yılı harcarlar. veya iki (veya duruma göre dört) üzerinde çalışıyor ve tam sürüm için hazır olduğunda, işler değişti ve o zamanlar yeterince iyi olan şey şimdi onu kesmeyecek – veya en azından, başlangıçta beklenen standarda göre performans gösterecek.

OKU  127 USB aygıtını PC'nize nasıl bağlayabilirsiniz? Gibi...

Baldur’s Gate 3 şimdi 31 Ağustos’ta çıkacak ve dün kaçırdıysanız diye söylüyorum JK Simmons’ı General Ketheric Thorn olarak gösterecek. (yeni sekmede açılır), “Baldur’s Gate şehrine doğru bir ölüler ordusunu yöneten görünüşte yenilmez bir büyücü.” Simmons, Aperture Science’ın kurucusu ve CEO’su Cave Johnson’ın sesi olarak önceki çalışmaları ile tanınır. (yeni sekmede açılır) Portal 2’de ve bir Dota 2 spiker paketinde (yeni sekmede açılır)ve ayrıca birkaç film ve televizyon programında rol aldı (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.