Oyun Haberleri

Baldur’s Gate: Enhanced Edition stüdyosu Beamdog’da 26 personel işten çıkarıldı

A still from a Baldur

Eski BioWare geliştiricileri Trent Oster ve Cameron Tofer tarafından kurulan stüdyo Beamdog, Baldur’s Gate ve Baldur’s Gate 2, Planescape: Torment, Neverwinter Nights ve Icewind Dale gibi CRPG’lerin yeniden yayımlanmasıyla tanınıyor. Bu yılın başında Embracer Group tarafından satın alındı ​​ve en son oyunu Mythforce (bir He-Man çizgi filmi gibi görünse aslında Vermintide’dır) bu ay erken erişimden çıktı. Bu, lansman sonrası sağlam destekten yararlanabilecek türden bir çevrimiçi ortak oyundur ve bu, şu anda ekibin 26 üyesinin işten çıkarılması için özellikle zor bir zaman haline geliyor.

Bunların arasında LinkedIn’de yazan yardımcı grafik sanatçısı Jill Hollet de var: “Ne yazık ki, Embracer Group’un devam eden yeniden yapılanma girişiminin bir parçası olarak Beamdog, aralarında benim de bulunduğum 26 çalışanını işten çıkarmak gibi zor bir karar aldı. Bana maddi destek verdikleri için onlara inanılmaz derecede minnettarım. sektördeki profesyonel yolculuğuma başlama fırsatı. Orada geçirdiğim süre boyunca bu kadar olağanüstü kişilerle işbirliği yapmak benim için bir onurdu.”

Embracer Group, 2021 ve 2022’de Gearbox, Sabre Interactive, Koch Media (Plaion olarak yeniden markalandı), Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montreal, Middle-earth Enterprises, Tripwire ve diğerlerini satın alarak bir satın alma çılgınlığı başlattı. Bir dizi işten çıkarma ve stüdyo kapatma şeklinde yeniden yapılanmayı gerektiren 2 milyar dolarlık bir anlaşmanın çökmesiyle kaderi tersine döndü.

Saints Row stüdyosu Volition kapatıldı ve Borderlands geliştiricisi Gearbox’ın satışa sunulacağı söyleniyor. Embracer ayrıca Expeditions RPG serisinin yaratıcısı tarafından yönetilen bir stüdyo olan Campfire Cabal’ı da kapattı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  En sevdiğim hayatta kalma şehri inşaatçılarından biri yepyeni bir bina moduna ve büyük bir indirime sahip