Oyun Haberleri

Valve, insanların yeni ve parlak OLED panelini eski Steam Destelerine yerleştireceğini biliyor ancak bu muhtemelen iyi gitmeyecek.

Valve Steam Deck OLED handheld PC

Eğer benim tamirci ruhuma benzer bir şeye sahipseniz, Valve’ın Steam Deck OLED yaptığını duyduğunuz anda aklınıza gelen ilk şey, ekranı iFixit’ten satın alıp alamayacağınızdır; aynı şekilde Steam Deck’i de satın alabilirsiniz. hemen üstteki LCD Steam Deck panelini açın ve orijinal Deck’e bırakın.

Ne yazık ki öyle bir şey olmayacak gibi görünüyor… ama bu açıkçası insanları denemekten alıkoymayacak.

Steam Deck OLED’in içinde pek çok şey değişti; bu, standart makineye paraşütle atılan yeni bir panelden çok daha fazlasıdır ve bunu Steam Deck OLED ve Steam Deck LCD karşılaştırmamızda kendiniz de görebilirsiniz. Valve, taşınabilir oyun bilgisayarının cesaretini artırmak için daha ince ekranın avantajından yararlanarak “kesin ilk nesil Steam Deck’i” yaratma fırsatını değerlendirdi.

OLED daha ince çünkü kendi kendini yayan pikselleri bir LED arka ışığı gerektirmiyor ve bu da Valve’ın karışıma daha kalın bir 50Wh pil, daha büyük (ve daha sessiz) bir soğutma fanı ve geliştirilmiş ısı borusu ve ısı eşanjörü eklemesine olanak tanıdı. .

Deck geliştiricisi Lawrence Yang, “Bütün bu değişiklikler ve iyileştirmeler nedeniyle parçalar Steam Deck LCD ünitesiyle değiştirilemez” diye açıklıyor.

“Hala tüm Steam Deck LCD dahili parçalarını satacağız ve onarım ve değiştirme için kullanıma sunacağız. Ancak çoğunlukla, içeride çok fazla değişiklik yaptığımız için, mümkün olan çok fazla ileri geri değişim mümkün olmayacak.”

O halde şu bariz soruyu soruyorum: Birisi bir Steam Deck OLED modülü satın alıp onu mevcut Steam Deck’ine bırakabilir mi?

Yang, “İnsanların bunu deneyeceğinden eminim, ancak muhtemelen işler pek iyi gitmeyecek” diye gülüyor.

Steam Deck’te daha fazlası

Steam Deck'in bilgisayar olarak kurulması

(Resim kredisi: Gelecek)

Steam Deck incelemesi: Valve’ın el cihazı hakkındaki kararımız.
En iyi Buhar Güverte aksesuarları: Giyin.
Steam Deck pil ömrü: Gerçek pil ömrü nedir?
En iyi taşınabilir oyun bilgisayarı: En iyi seyahat arkadaşı hangisi?

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Ve o haklı. Eminim OLED panelini ayrı bir modül olarak alabileceğiniz an birisi onu güvertelerine sıkıştırmaya çalışacak. Ve muhtemelen işe yarayacaktır. Bir noktaya. Ancak eski cihazınızı kırbaçlamanın ve sadece yeni bir OLED Destesi satın almanın hiçbir şekilde faydalı olacağı noktaya kadar değil.

Valve, yeni parçaları piyasaya çıkana kadar iFixit’i kullanmaya devam edeceğini açıklamıyor ancak bunun oldukça muhtemel olduğunu söylüyor. Valve’den Yazan Aldehayyat bana “Bunun geçmişte bizim için oldukça iyi çalıştığını düşünüyorum” dedi. Onarım hakkının hayranı olarak ben de aynı fikirdeyim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.