Oyun Haberleri

Destiny 2’nin The Final Shape genişletmesi yeni Arc, Solar ve Void süperlerini ekleyecek

Dough Spectrum 4K

Bungie, Destiny’nin 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana devam eden destanın son genişletmesi olan The Final Shape’in perdelerini geri çektiği bir vitrini az önce tamamladı. oyun yönetmeni Joe Blackburn Bu canlı yayının mümkün olduğu kadar geniş bir izleyici kitlesine hitap etmeyi amaçladığını belirtmekte zorluk çekiyordu, ancak geliştiricilerin baş döndürücü bir şekilde şu satırları bırakması durumunda: “Tanık, Son Şekli canlandırmak için Gezgin’in Soluk Kalbini kullanmak istiyor “Benim gibi deneyimli oyuncular için bile hala çözülecek çok şey olduğunu söylemek doğru olur diye düşünüyorum. Gösteriyi izledikten sonra dikkat çeken şeyler şunlar oldu.

Gezginin Soluk Kalbi, The Final Shape’in yeni hedefi

Beklendiği gibi The Final Shape gerçekleşiyor içeri Gezgin, koruyuculara güçlerini sağlayan yüzen tanrı-golf topu nedensellik dışı güçler. Lightfall’ın (bir önceki genişleme paketi) sonunda, oyunun büyük kötü tarafı – The Witness adlı bir varlık – The Traveller’ın yan tarafına bir portal açmıştı. The Final Shape’de, adı geçen portal aracılığıyla Tanık’ı takip ediyoruz ve kendimizi Gezginin Soluk Kalbi adlı bir alemde buluyoruz.

Bungie varış noktasını şu şekilde tanımlıyor: ön sipariş sayfası: “Sonsuzluğun parçalandığını bulacağımız bir yer var. Geçmişimizin yaptıklarının yankılandığı, çözülmeyen bir manzara. Bu imkansız yerde ısrar edin ve bu savaşın kalbinde yatan şeyi ortaya çıkarın.”

Anladığım kadarıyla Soluk Kalp’in manzarası, oraya giren herkesin deneyimlerini yansıtıyor. Yani başlangıçta Muhafızlar son on yıldaki savaşlarına dair her türlü nostaljik selamı bulacaklar. Ancak Tanık’la yüzleşmeye yaklaştıkça, düşmanın kişiliğinin unsurlarını benimsedikçe ortam daha da farklılaşacak ve daha gerçeküstü hale gelecektir. İlginçtir ki Bungie bunu yaptığımız ilk “doğrusal hedef” olarak tanımladı.

Sanırım buradaki anlam, kampanyanın Gezgin’e girdiğiniz portalda başlaması ve sonunda Tanık’ın Monolith’iyle karşılaştığınızda bitmesi. Sonunda iklimsel kaleye yaklaşırken dünyanın “tehlike ve gerçeküstülük içinde tırmandığı” bir ‘görevdeki şövalyeler’ türü bir yapı için ateş ediyorlar gibi görünüyor. Bundan bahsetmişken…

İki Boyun Eğdirici, biri Strand’ı, diğeri Stasis’i kullanıyor. (İmaj kredisi: Bungie)

Şahit baskın patronu olacak ve yeni düşmanlar geliyor

Yine burada çok büyük bir sürpriz yok. Bungie hâlâ hikayenin sonunu yaşamış gibi hissedebileceğinizi belirtmekte zorluk çekiyordu. olmadan Baskın oynamak (oyuncu tabanının çoğunluğunun baskın yapmadığı göz önüne alındığında bu mantıklıdır). Ayrıca The Witness’ın, iki Darkness gücü olan Stasis ve Strand’ı kullanabilecek, Subjugators adı verilen yeni bir düşman türünü de beraberinde getirdiğini öğrendik. Bunlar, Lightfall’da tanıtılan İşkencecilere tehdit düzeyine benzer elit birimler gibi görünüyor. (Aynı zamanda Tanık’ın öğrencileri Rhuk ve Nezarec’ten alınan aynı kıvrak görsel tasarımı paylaşıyorlar.) Tamamen yeni bir uzaylı ırkının buharlaşmasını sağlayamadığımız için hala biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim. Daha önce de belirtildiği gibi henüz üçüncü bir Darkness alt sınıfını göremeyecek olmamız da biraz sürpriz. söylenti. Ancak menüde yeni süperler de var…

OKU  Call of Duty: Modern Warfare 2, Hayranların Favorisi Bu Modu Zaten Kaldırdı

Sınıf başına bir tane olmak üzere üç yeni Light süperi ekleniyor

Gösterinin en heyecan verici kısmı, destek oyunu temalı yeni Light alt sınıflarının eklenmesiydi. İşte döküm:

Avcı (Yay): Arcstrider elektrikli bir bıçağı fırlatır, ona ışınlanır ve ardından koroskasyonlu bir etki alanı saldırısıyla parçalamaya başlar. Bu hareket üç defaya kadar zincirlenebilir. Ayrıca yakındaki müttefikleri güçlendirmelerini sağlayan bir atlama yeteneğine de sahipler.

Büyücü (Güneş): Destiny 1’in “Radiance” etkisinden ilham alan Dawnblade, yeteneklerinin yüklü versiyonlarını alır: düşmanlar arasında takip yapan duyarlı el bombaları, ani yakın dövüşleriniz için daha fazla mermi ve yakındaki müttefiklerin güneş silahlarını yakacak yarıklar. Gösteri sonrası Blackburn, herhangi bir yeni Warlock süperinin fayda açısından Well of Radiance ile rekabet edebilmesi gerektiğini, aksi takdirde oyuncuların her zaman bunu çalıştırmaları için zorbalığa maruz kalacaklarını kabul etti.

Titan (Boşluk): Sentinel Titan, patlamadan önce düşmanları içine çeken çok sayıda geçersiz baltayı çağırır ve fırlatır. Müttefikleriniz ve siz daha sonra bu baltaları alıp kafaları kesmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca el bombanızı tüketerek onu başka bir boşluk patlamasında serbest bırakılabilecek hareketli bir kalkana dönüştürebileceksiniz.

Bu, daha fazla ön sipariş almak için cehennem gibi bir OP olacak mı? (İmaj kredisi: Bungie)

Bir kez daha ön sipariş vererek kazanabileceğiniz egzotik bir silah var

Başlangıçta Lightfall ön siparişi ile bağlantılı olan Quicksilver Storm’da olduğu gibi, The Final Shape’de de potansiyel oyuncuların önünde sallanacak egzotik bir havuç var. Şimdi yayında, 99 dolarlık dijital koleksiyoncu sürümü, enerji yuvasında kullanıcı tarafından kullanılan hasar türüne uyum sağlayabilen egzotik bir füzyon tüfeği olan Mozaikleme’ye anında erişim sağlıyor. Bungie, bunun, oyuncuların ilk kez üç Strand veya Stasis silahını aynı anda çalıştırabilecekleri anlamına geldiğini söyledi. Başlıca avantajı, ekstra yüksek hasarlı bir atış için onu yetenek bombalarınızdan biriyle yükleyebilmenizdir.

OKU  CD Projekt Red'in artık The Witcher 4 üzerinde çalışan 300'den fazla geliştiricisi var

Bungie ayrıca Hunter’ın altın silah atışına benzer şekilde çalışan bir keskin nişancı tüfeğinin de geleceğinden bahsetti. Bununla benim ilgimi çektiklerini söylemek doğru olur. Stüdyo, Red Death darbe tüfeği, Dragon’s Breath roketatar ve Kvhostov otomatik tüfeği de dahil olmak üzere Destiny 1’den bir dizi egzotik şeyin The Final Shape’de geri döneceğini doğruladı. Silahlar cephesinde ise sandbox ekibi, yan silahlı roket tabancası ve müttefikleri iyileştirebilen bir otomatik tüfek de dahil olmak üzere daha fazla silah alt ailesinin geleceğini söyledi.

Dört yerine üç sezonun, yorgun hissettiren mevcut sezonluk modelden daha zengin deneyimler sağlayacağını umuyoruz. (İmaj kredisi: Bungie)

Sezonlar Bölümlere dönüşüyor

Genel olarak zaten bildiğimiz şeyleri doğruluyormuş gibi hissettiren sergiden elde edilen diğer ana yeni bilgi, yılda dört sezon modelinin terk edilmesi ve her biri şu şekilde yapılandırılmış üç daha güçlü “Bölüm” ile değiştirilmesidir: üç perdedir ve her hafta kontrol edilmeye gerek kalmadan bağımsız olarak oynanabilir. Bu konuda daha fazla bilgimiz var Buradave topluluğun büyük bir kısmının şiddetle karşı çıktığı bir modele büyük bir değişiklik gibi görünüyor.

Crota’s End bu sezonun geri dönen baskını

“Peki, kılıcı kim yönetecek?” (İmaj kredisi: Bungie)

Final Shape 27 Şubat’ta başlıyor ancak ondan önce bugünden itibaren iki sezon daha var. Cadı sezonu. Buradaki büyük haber, artık Crota’nın Sonu olduğunu bildiğimiz geri dönüş baskınının ne olacağıdır. Bu, 1 Eylül Cuma günü yayına girecek ve gösteri sonrası canlı yayında Bungie, ilk günkü “yarışma” deneyiminin şimdiye kadarki en zor deneyimlerden biri olacağını ima ederek, geniş çapta Destiny 1’in en kolay deneyimlerinden biri olarak kabul edilen şeyde önemli değişiklikler yapıldığını büyük ölçüde ima etti. baskınlar.

Season of the Witch iki yeni üç oyunculu etkinlikle birlikte geliyor: Savathun’s Spire ve Altars of Summoning. Sezonun egzotik silahı, Ex Diris adı verilen bir ark bombası fırlatıcıdır ve toplanacak üç yeni egzotik eldiven seti bulunmaktadır: Titanlar için Pyrogale Eldivenleri, büyücüler için Briarbind’ler ve avcılar için Güve Bekçisi Sargıları. Son olarak, Neomuna’da Nimbus’a danışmayı unutmayın: Her sınıf için ekstra bir Strand özelliğine yol açan yeni bir görevleri var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.