Oyun Haberleri

2019’un en sevdiğimiz aksiyon RPG oyunlarından biri, Gamescom’da 4 yıllık güncellemeleri gösteriyor

2019'un en sevdiğimiz aksiyon RPG oyunlarından biri, Gamescom'da 4 yıllık güncellemeleri gösteriyor

Aksiyon-RPG Last Epoch’u en son incelediğimizde çok beğenmiştik ve beceri sistemini Diablo ve Path of Exile tarafından sunulanlara göre “harika bir yenilik” olarak nitelendirmiştik. Ancak bu 2019’daydı ve o zamandan beri oyundan hiçbir haber alamadık; ta ki bu gece geliştirici Eleventh Hour Games’in kurucusu ve CEO’su Judd Cobler, yakında çıkacak olan Runes of’u göstermek için Gamescom’un Açılış Gecesi Canlı etkinliğinde sahneye çıkana kadar. Güç güncellemesi ve güçlü yeni Runemaster büyücü sınıfı.

Eleventh Hour, 2017 yılında /gamedev alt dizini üyeleri tarafından “mükemmel ARPG” geliştirmek amacıyla kuruldu. 2018’deki başarılı Kickstarter kampanyasının ardından Last Epoch, Steam’de erken erişimde yayına girdi, oyuncu geri bildirimlerine göre sistemlerini yavaş yavaş geliştirdi ve bu süreçte sade bir ARPG hiti haline geldi.

Cobler, “Başından beri, oyuncu tabanını temel tasarım kararlarına dahil eden farklı türde bir stüdyo yaratmak istedik” dedi. “Last Epoch’u satın alan 800.000’den fazla oyuncunun bizimle benzeri görülmemiş düzeyde iletişim ve işbirliğinden yararlandığını söylemek doğru olur.”

Opening Night Live’daki Last Epoch sunumunun öne çıkan özelliği, tek bir tuşa 40 büyüyü bağlamak için benzersiz bir “Runik Çağırma” yeteneğini kullanan, büyücüler için bir ustalık sınıfı olan Runemaster’dı. Bir Runemaster belirli türde (ateş, şimşek veya soğuk) standart bir büyü yaptığında, karakterin başının üzerinde görülebilen bir rune oluşturulur. İki veya üç rün toplandığında, rünlerin türlerine ve sırasına bağlı olarak ilgili bir büyü tetiklenebilir veya oyuncular bunun yerine normal büyüler atmaya devam etmeyi tercih edebilir, istenen kombinasyon elde edilene kadar çağrılan rünlerin türlerini ve sıralarını değiştirebilirler. elde edildi. Oyundaki diğer beceriler gibi Runic Invation’ın da kendine ait ayrı bir beceri ağacı vardır, böylece oyuncular yapılarını daha da özelleştirebilirler.

“Saldırganlık var [spells]Gamescom öncesi kısa süre önce yapılan bir sunumda Cobler bana şunu söyledi: “Bu tek düğmede tonlarca esneklik var.”

Doğal olarak, istediğiniz runik çağrıyı elde etmek, aradığınız rune kombinasyonunu oluşturmak için doğru büyüleri, doğru sırayla yapmak anlamına gelir. Cobler, bunun Runemaster’ın diğer bazı sınıflara göre “biraz daha yüksek beceri eşiğine” sahip olduğu anlamına geldiğini söyledi, ancak stüdyo, sınıf güçlerinin kilidini kademeli olarak açarak oyuncuların bu seviyeye alışmasını kolaylaştırmaya çalışıyor.

OKU  EVE oyuncuları, ÇKP'nin blok zinciri planlarına isyan ediyor - 'İlk başta başaramazsanız, deneyin, deneyin, oyuncu tabanınızı kripto ile kovalamak için tekrar deneyin'

“Bir seferde yalnızca iki rün oluşturabilecek şekilde başlamanızı sağlamak gibi şeyler yaparak onu yeni oyuncular için ulaşılabilir hale getiriyoruz” diye açıkladı. “Bu şekilde insanlar oraya girdiklerinde, tüm farklı çeşitlilikler ve bu doğadaki şeyler tarafından tamamen boğulmuyorlar. Ama kesinlikle, sınıfın derinliklerine indikçe ve seviye yükseldikçe, kilidi açan derinlik seviyesi de artıyor. bu sınıfta – orada. Çok şey var.”

Last Epoch çok oyunculu desteği bu yılın başlarında başlattı ve Cobler, Last Epoch’un bu kadar uzun süredir erken erişimde kalmasının en büyük nedenlerinden birinin bunu doğru yapmak olduğunu söyledi.

“Bu oyunlardan biri için çok oyunculu mod oluşturmak gerçekten çok karmaşık, çünkü bu sadece eşleştirme değil, bir maça girip çıkıyorsunuz [then] maç biter ve sonra dağılırsınız, gerçekten ısrarcı olan, gelip giden çok oyunculu oyundur” dedi bana. “Kasabalara giriyorsunuz ve tüm diğer oyuncuları görüyorsunuz ve bu gerçekten MMO’ların hemen altında, çok oyunculu oyunun yaratabileceğiniz en karmaşık versiyonu hakkında.” Last Epoch çok oyunculu oyununun lansmanı “olağanüstü derecede iyi gitti” diye ekledi.

Last Epoch aynı zamanda oyuncuların her birinin kendi ticaretle ilgili bonusları olan iki gruptan birine katılmasına olanak tanıyan tam bir ticaret sistemine de sahip oluyor – “bir nevi bizim Horde ve Alliance’ımız gibi” dedi Coberl. Tüccarlar Loncasına katılanlar, oyun içi bir pazar aracılığıyla diğer oyuncularla eşya alışverişinde bulunabilecekken, bir tüccarın hayatıyla ilgilenmeyenler bunun yerine ticareti yasaklayan ancak dengeyi sağlayan Circle of Fortune grubunu tercih edebilir. düşen eşyaların miktarına ve kalitesine bonuslar vererek ölçeklenir, ayrıca belirli eşya avlarına kapı açan “kehanetler”. Last Epoch erken erişimden çıkıp tam sürüme geçtiğinde ticaret sistemi yayına girecek.

Runemaster, 7 Eylül’de yayınlanacak olan 0.9.2 güncellemesinde Last Epoch’a eklenecek. Güncelleme aynı zamanda sekiz yeni dile (Çince, Fransızca, Almanca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça ve İspanyolca) yerelleştirmeyi de içerecek ), oyunda başka hiçbir yerde bulunmayan “deneysel” öğe eklentilerini ve “düzinelerce yeni canavarı, görev güncellemelerini, benzersiz öğeleri ve daha fazlasını” ödüllendirecek Rune Hapishanesi adlı yeni bir oyun içi etkinlik. Tam 1.0 çıkış tarihi açıklanmadı ancak Eleventh Hour bunun bu yılın sonuna kadar gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #812: 9 Eylül Cumartesi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.