Oyun Haberleri

Deus Ex’in baş kahramanı Adam Jensen’in imzasını taşıyan seslendirme sanatçısı da hareket yakalamayı yapmak istedi ancak çok kısa olduğu için reddedildi: ‘görünüşe göre beni birkaç santim uzatmak çok iş gerektiriyordu’

Adam Jensen

İnternetteki kendine güveni olmayan erkeklerin veya flört uygulamalarındaki kötü niyetli kişilerin size farklı söylemesine izin vermeyin: 5’11” ile 6’1″ arasında o kadar da büyük bir fark yok. Ancak aktör Elias Toufexis geçtiğimiz günlerde bunun 2011 yapımı Deus Ex: Human Revolution’ın yapımı sırasında derin bir uçurum olabileceğini açıkladı.

Her ne kadar Toufexis, Jensen için hem ses hem de hareket yakalama işi yapmaya istekli olsa da, 1,81 inçlik karakterin 5,11 inçlik seslendirme sanatçısı, Jensen’in mocap’ini yaparken farklı bir sanatçıya devredildi. Toufexis bana e-posta yoluyla bölünmüş performansın nasıl ortaya çıktığını ve bunun neden Human Revolution’ın sunumuna zarar verdiğini düşündüğünü anlattı.

(Resim kredisi: Twitter aracılığıyla Elias Toufexis)

Toufexis, “İnsan Devrimi’nde iki ayrı departman vardı. Seslendirme ekibi ve sinema ekibi (hareket yakalamayı kullanıyor),” diye açıkladı Toufexis, sinema tarafının zaten adamını seçtiğini hissettiğini belirtti. Seçme fırsatının nezaketen uzatıldığını hissetti.

Toufexis, “Görünüşe göre o zamanlar beni birkaç santim esnetmek çok fazla iş gerektiriyordu” dedi. “Yani başka birini seçtiler. [Adam Jensen’s body performer] iyi bir oyuncuydu ama yapılan seçimler (büyük ihtimalle oyuncudan çok yönetmen ekibinin yaptığı seçimler) benim yapmayacağım seçimlerdi. Bu yüzden biraz sinirlenmeden izleyemiyorum.”

Toufexis, Adam Jensen’in nasıl hareket edeceğini bilseydi bazı sahnelerde vokal sunumunu değiştireceğini söylüyor ve ortaya çıkan sonucu “kırık” olarak nitelendiriyor. Toufexis, Adam’ın haber spikeri Eliza Cassan’ın da dahil olduğu oyunun ortası olay örgüsüne verdiği sert tepkiye bir örnek olarak işaret ediyor.

Bir karakterin performansını ses ve beden açısından iki ayrı oyuncu arasında bölmek Toufexis’in genel olarak eleştirdiği bir konu, ancak konum ve bütçeyle ilgili kaygıların anlaşılabilir engeller olduğunu belirtiyor.

Neyse ki, teknolojik ilerlemeler tam performans yakalamanın önündeki bazı engelleri ortadan kaldırdı veya yakın zamanda Baldur’s Gate 3’te büyük etki yaratan vokalleri, yüz ifadelerini ve vücut hareketlerini aynı anda kaydetme uygulamasını ortadan kaldırdı.

OKU  Kötü şöhretli kiralık paralı Torswat'lar büyük olasılıkla özel bir dedektifin onları alt etmek için bir WoW Twitch yayıncısı ve FBI ile birlikte çalışmasının ardından tutuklandı

Toufexis, teknolojideki daha önceki bir yinelemeyi şöyle anımsıyor: “O zamanlar, ’07-’08 civarında şunu öğrenmeye geldim,” diyor, “Oyuncuların bu yüksek sese yakalanabilmeleri için belli bir boyda olmaları gerekiyordu. [motion capture stage] düzgün bir şekilde. En az 5’10 “Sanırım öyleydi.”

2016’daki Mankind Divided’a gelindiğinde Toufexis ve Jensen arasındaki boy farkı artık teknik bir yük olmaktan çıktı ve oyuncu, orijinal oyunda birleşik performansın nasıl geliştiğinden gurur duymaya devam ediyor:

“Jensen tepeden tırnağa her şeyimdi… Benim için bunlar küçük şeyler. Özellikle DLC’ler sayesinde her şeye hakim olduk. System Rift’in açılışı şimdiye kadar yaptığım tam performans yakalama çalışmalarımdan en sevdiğimlerden biri. . Gidin izleyin. Her küçük gülümsemeyi ve baş eğmeyi yakalıyorlar. Animasyon ekibinin yaptığı gerçekten harika bir iş. Bundan çok gurur duyuyorum.

“Aynı zamanda bir Criminal Past DLC’si. Popüler bir gif haline gelen o gülümseme ve sonra uzaklaşma, benim tek özelliğim bu bebeğim. Bunu yapmama izin vermelerini seviyorum.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.