Oyun Haberleri

Diablo 4 Sezon 2 açıklandı: Vampirlerle ilgili ve çok istenen bazı güncellemeleri içerecek

Diablo 4 Sezon 2 açıklandı: Vampirlerle ilgili ve çok istenen bazı güncellemeleri içerecek

Vampirler Diablo 4’teki bir sonraki tehdit olacak: Blizzard’ın “Kan Mevsimi” adını verdiği ikinci sezonda geliyorlar.

17 Ekim’den itibaren Diablo 4’ün Sezonluk Diyarında yeni bir karakter yaratacak ve vampir sürülerine karşı savaşmak için “vampir güçleri” kazanacaksınız. Gamescom Açılış Gecesi Canlı fragmanında sınıfların her birinin becerilerinde yeni değişiklikler var gibi görünüyor. Sezon 1’deki gibiyse, yeteneklerinizi artıran, sezona özel güçlü öğeleri yağmalayacaksınız.

Sezonluk görev serisinin bir parçası olarak, bir vampir lordunu bulmaya çalışan Erys adlı bir vampir avcısına yardım edeceksiniz. Onu Gemma Chan (Eternals) seslendiriyor ve sizi sezonun Diablo’nun tipik iblis öldürme olayına getirdiği yeniliklerle tanıştıracak.

Kan Sezonu, her sezon 1. seviye karakter olarak yeniden başlamayı çok daha kolay hale getirmek için oldukça büyük yaşam kalitesi güncellemeleri içerecek:

  • Belirli Unique ve Uber Unique öğeleri için bossları farmlama yeteneği
  • Şöhret kazanmayla elde edilen Paragon Puanları, Beceri Puanları, İksir Yükleri ve Obol kapasitesi Ebedi ve Mevsimsel Diyarlardan aktarılacak
  • Mücevherler artık envanterde yer kaplamayacak
  • Zulanız için arama çubuğu ve filtre seçenekleri
  • 5 yeni ve “geri dönen” boss

Bu değişikliklere ek olarak Blizzard, temel dirençlerin yanı sıra Savunmasız, Aşırı Güç ve Kritik Vuruş Hasarı gibi saldırı istatistiklerini de yeniden çalışıyor. Endgame Diablo 4 oyuncuları, bu gibi istatistiklerin, aksiyon RPG’sinin en zorlu zindanlarında geçerli yapıların sayısını nasıl sınırlayabileceğiyle ilgili bir dizi sorunu tartıştı. Savunmasız gibi belirli durum efektleri, hasarınızda o kadar önemli bir artış sağlar ki, diğer her şeyi gölgede bırakır.

2. Sezonun yapısı neredeyse 1. Sezonun bir kopyası: Yeni bir karakter, savaşılacak yeni bir imza patronu ve yapıyı değiştiren öğeler içeren bir görev seriniz var. 2. sezon 17 Ekim’de yayınlandığında vampir güçlerinin ne kadar çirkin bir yapıya sahip olacağını görmek beni heyecanlandırıyor.

OKU  Pokemon Fan Art Wobbuffet ve Haunter'ı Birleştiriyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.