Oyun Haberleri

Tuhaf, güzel spor kumar korku simülasyonu Blaseball sonsuza dek sona eriyor

A peanut, with text reading

Beyzbol değil Blaseball’un ilk sezonu Yasak Kitap’ın açılmasıyla sona erdi. Bunu hemen bir güneş tutulması izledi; hakemlerin gözleri beyaza döndü, Moab Çölü açık bir Cehennem Ağzına dönüştü ve yıldız oyuncu Jaylen Hotdogfingers alevler içinde kaldı. Bu, tarayıcı tabanlı spor kumar korku simülasyonunun alamet-i farikası olan derin, müthiş tuhaflığın sonu değil, başlangıcıydı; sonunda rotasını tamamladı.

Geliştirici The Game Band bugün yaptığı açıklamada, “Taç Giyme Dönemi’ni planlandığı gibi yürütmeyeceğimizi ve bugün Blaseball’u bitirme kararı aldığımızı üzülerek duyuruyoruz.”

“Kısacası, Blaseball’un koşması sürdürülebilir değil. Blaseball’un kuruluşundan bu yana, takımı finansal olarak desteklerken ve personelimizi sağlıklı tutarken Blaseball’u kendine sadık tutmak için gereken çalışma miktarına karşı mücadele ediyoruz. Biz’ İşe yaraması için sayısız çözüm denedik ve bu savaşın uzun vadede kazanamayacağımız bir savaş olduğu sonucuna vardık. Maliyet, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak çok yüksek.”

Bu nedenle stüdyo, “tanınmayan bir şeye” dönüşmek yerine Blaseball’a kesin bir son vermeyi seçti. Bu aynı zamanda, ne yazık ki, The Game Band’in birçok üyesinin serbest bırakıldığı anlamına geliyor: Stüdyo, ekibin boyutunun “bize yeni bir şey yapmaya başlamamız için bile yeterli podyum sağlamak için değişmesi gerektiğini” söyledi. İşten çıkarmaların sayısı bilinmiyor, ancak The Game Band, işten çıkarılanların kıdem tazminatı, sağlık sigortası uzatmaları ve yeni iş bulmak için özel kaynaklar aldıklarını söyledi.

Blaseball için sorun işaretleri son birkaç aydır devam ediyor. En son sezon Şubat başında sona erdi ve bir sonraki sezon için bir başlangıç ​​tarihi hala açıklanmadı. O sezonun bitiminden hemen önce The Game Band, Blaseball’a ara verdi ve oyunu “bir takım olarak bizim için sürdürülebilir bir şekilde” çalışabilmesi için bir yıl yeniden inşa ettikten sonra tam olarak başaramadığını söyledi. hedeflerine ulaşmak.

“Lansmandan sonra yineleme yapıp iyileştirmeyi umuyorduk, ancak bunu yapmaya çalıştıkça, yapılması gereken iş miktarı açısından bunun gerçekçi olmadığını fark ettik. Ve bu, deneyiminizi olumsuz yönde etkiliyordu. ” stüdyo yazdı. “İyileştirmeler yapmalıyız. Erişilebilirlik, eksik özellikler, sitede gezinme ve diğer performans sorunları gibi konulardaki endişelerinizi duyduk ve sık sık birbirimize söylediğimiz şeylerin aynısını söylediğinizi gördük.”

OKU  Forza Motorsport'un 'ideal' sistem gereksinimleri RTX 4080 ve NvME SSD'yi gerektiriyor

Gerekli çalışmaların bitirilebilmesi için Blaseball’un Taç Giyme Dönemi, “en kısa sürede geri döneceğiz” sözüyle durduruldu. Ancak durum açıkça The Game Band’in tahmin ettiğinden daha vahimdi.

Daha fazla gör

Stüdyo, “Blaseball, dünya kontrolünüzden çıktığını hissettiğinde bağlantı bulmakla ilgiliydi” diye yazdı. “İnsanları bir araya getirmek ve bizi akıl almaz mesafeler ve umutsuzluk arasında birleştirmek gerekiyordu ve öyle de oldu. Hepiniz bizi buldunuz ve ona dokunan her kişi bu hikayenin bir parçasıydı.

“Bizimle birlikte tezahürat yapan ve ağlayan, Güneşlerin ölümünü ve Eras’ın geçişini izleyen, Tanrılara ve ölüme meydan okuyan, bildiğimiz dünyanın sonu boyunca bizimle birlikte olan Blaseball Hayranlarına ve sonra gelenlere sonra: teşekkür ederim. Blaseball’u sizin için yapmak hayatımızın en büyük zevklerinden biri oldu ve her şey gibi onun kaybının da yasını birlikte tutacağız.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.