Oyun Haberleri

MiHoYo’ya bana bundan daha fazlasını göstermesi için yalvarıyorum Zensiz Bölge Sıfır

MiHoYo'ya bana bundan daha fazlasını göstermesi için yalvarıyorum Zensiz Bölge Sıfır

Genshin Impact geliştiricisi MiHoYo’nun yakında çıkacak aksiyon (roguelike?) oyunu Zenless Zone Zero’nun gizemini çözmek için gerçek bir dedektiflik çalışması gerekiyor.

Gamescom Açılış Gecesi Canlı sırasında oyunun en son fragmanında Persona tarzı bir takvim simgesi ortaya çıktı. Günün farklı saatleri, kentsel ortamlarda hangi karakterlerin takılacağını etkiliyor gibi görünüyor. Onlarla takılmayı ve muhtemelen güvenlerini kazanmayı seçebilirsiniz, ancak bunun oyunun roguelike kısımlarıyla ne ilgisi olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Belki yeni saldırıların veya giyilecek kıyafetlerin kilidini açar.

Kısa fragmanın ortasında Dig Dug ve Snake gibi klasiklere benzeyen oynanabilir atari mini oyunlarına odaklanılıyor. Belki mürettebatınızla savaşmak için görevler üstlenmediğiniz zamanlarda bonus ödüller için bunları oynayabilirsiniz.

Fragman nihayet arena aksiyonuna ulaştığında neredeyse bitmiştir. MiHoYo, şık dövüş animasyonlarıyla her seferinde onu öldürüyor. Karakterler, devasa kaya canavarlarını savuştururken saldırılardan sorunsuz bir şekilde kaçar ve ekranı aydınlatır. Genshin’e benzer şekilde, düşmanın zayıf noktalarından yararlanmak ve güçlü kombo saldırılar oluşturmak için bir grup karakter arasında anında geçiş yapabilirsiniz. Burası aynı zamanda karakter çekme gacha mekaniğinin de devreye girdiği yer; fragmanda bunlardan da bahsedilmiyor.

Ve bu kadar. Yeni ZZZ fragmanı, son beta sürümünde mevcut olan, prosedürel olarak oluşturulmuş roguelike zindanlar olan Hollows adı verilen alternatif boyutlardaki görevlere nasıl devam ettiğinize dair bir işaret bile vermiyor. Oyunu gerçekten oynayana kadar en iyi tahminim, 3D anime Hades gibi çalışacak gibi görünmesi.

MiHoYo bu yılın başlarında beni Honkai: Star Rail ile tanıştırdı. Sıra tabanlı bilim kurgu komedi oyunu, MiHoYo’nun şık dövüşüne bir sahne sunma konusunda mükemmel bir iş çıkardı. ZZZ’nin genel yapısı belirsizliğini koruyor ancak geliştiricinin tüm oyunlarında aynı sıkı mücadeleyi sürdürüyor. Bunun için son derece buradayım ve bir dakikalık fragmanın bana gösterebileceğinden çok daha fazlasını görmek için sabırsızlanıyorum.

OKU  Kahretsin, bir RTX 4070 Ti oyun bilgisayarı çoğu RTX 3080 donanımından daha ucuza satılıyor

ZZZ’nin çıkış tarihi yok. Önceki betası geçen Mayıs ayında mevcuttu. Honkai: Star Rail’in bu yıl yaptığı gibi son bir betaya sahip olmasını ve muhtemelen kısa bir süre sonra piyasaya sürülmesini bekliyorum. Yakında çıkmazsa ve MiHoYo kartlarını göğsüne yakın tutmaya devam ederse, tüm bu parçaları bir araya getirmeye çalışırken aklımı kaybedeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.