Oyun Haberleri

Diablo 4’te neden 65$’lık premium para biriminin takılı olduğu bir atın satışa sunulduğunu merak ediyorsanız, sizi ‘fiyat sabitleme’ ile tanıştırayım.

An image of the Vitreous Scourge mount, available (with 7,000 platinum) on the Diablo 4 store for $65.

Diablo 4 mağazasına baktıysanız ve neden bir paketin parçası olmadan bir şey satın alamadığınızı merak ettiyseniz, bunun bilerek süper olduğunu üzülerek belirtmek isterim. Bu konuda haftanın başlarında, sınıf kilitli portal yeniden renklendirme setinin 20 dolara (zorunlu 10 dolarlık 1000 platin satın alımıyla birlikte) fiyatlandırıldığından bahsetmiştim. Bunun çok sık gerçekleştiği ortaya çıktı.

Ek A: Vitreus Scourge paketi – fiyatı 65 dolar olan bir at, gibi. Binek, Diablo 4’ün kullanım ömrü boyunca piyasaya sürülen ve oyunculara özel kozmetikler ve premium para ödülü için para kazanma olanağı sağlayan çeşitli paketlerden biridir.

Bu durumda, Vitreus Scourge teknik olarak -bu kelimenin yanında büyük bir yıldız işaretiyle- iyi bir anlaşmadır. Battle.net mağazasındaki platin fiyatlarına göre 7.000 platin yaklaşık 65-68 dolara denk geliyor. Premium para biriminde hafif bir fiyat indirimi alıyorsunuz Ve bedava at zırhı – at. At demek istedim.

Peki sorun ne? Şey, o şeyi tek başına satın alamayacak olman çok kötü. İdeal durumda bu kilidi oyun içinde de açabilirsiniz; ancak, modern mikroişlem cehennemi çağında tekerlekleri bir şekilde yağlamanız gerektiğini huysuzca kabul edeceğim. Eldeki asıl sorun, satın alma opsiyonlarının pazarlama psikolojisi adına alıkonulmasıdır.

“Çapa etkisi”, bir şeyi bir yerdeki “çıpa” ile karşılaştırabildiğimiz sürece daha olumlu veya olası görme eğilimimizi ifade eder. Bu çıpa tamamen alakasız olabilir; örneğin, bir çalışmada araştırmacılar, çarkıfeleğin varlığının, katılımcıların “Birleşmiş Milletler’deki Afrika ülkelerinin yüzdesi” konusundaki tahminleri üzerinde etkili olduğunu buldu. Çark daha düşük bir sayıya denk gelirse ortalama tahmin daha düşük olacaktı ve bu böyle devam edecekti.

Pazarlamada bu prensip “fiyat sabitleme” şeklinde uygulanır. Hızlı bir Google araması yaptığınızda, “tüketicinin önyargılarıyla oynamanıza” yardımcı olmak için tasarlanmış çok sayıda kılavuz, blog ve açıklayıcı bulacaksınız. Esasen, kozmetik ürünlerine 65 dolar harcama ihtimali öyle gibi daha makul bir fikir gibi çünkü bu, ayrı ayrı 5.700, 1.000 ve 500 parti platin satın almanın daha kötü anlaşmasıyla karşılaştırıldığında.

OKU  Eski bir BioWare RPG'ye yeni ve büyük bir topluluk yaması eklendi

Blizzard burada kötü bir şey mi yapıyor? Bu, kapitalizm tarafından ne kadar yorulduğunuza bağlıdır, ancak mevcut toplumumuzu bir dayanak noktası olarak kullanırsak, hayır, pek öyle değil. Şirketin kendisi için bile yeni değil. World of Warcraft abonelik sayfasına bir göz atın.

(İmaj kredisi: Blizzard Entertainment)

Bakın: doğrudan fiyat karşılaştırmaları ile bir aylık teklifin üzerinde konumlandırılmış 12 aylık bir teklif. Klasik fiyat sabitleme.

Vitreus Scourge paketinin farkı, seçeneğin elinizden alınmasıdır. Biraz daha fazla para karşılığında bir aylık WoW satın almak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz; yalnızca bineği satın almak ve daha sonra 7.000 platin isteme riskini almak istiyorsanız, o zaman gidip doyabilirsiniz.

Sonuçta, dijital bir ata biraz para harcamak istiyorsanız bu sizin ayrıcalığınızdır, bir tanesine 65 dolar düşürmek isteseniz bile. Ancak hata yapmayın; Diablo 4 mağazası böyle çünkü oyuncuları normalde satın almayacakları platine para harcamaya teşvik ediyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Palworld oyuncuları, aynı arkadaşları sınırsızca monte etmelerine ve parçalara ayırmalarına olanak tanıyan ustaca bir hata buldu

Oyun Haberleri

Larian Studios, DICE Ödülleri'ndeki sahne zamanını, sektördeki acımasız iklime karşı sesini yükseltmek için "Hissedarlarımız yok ama onları da düşünmüyoruz" dedi

Oyun Haberleri

Arrowhead'in CEO'suna göre Helldivers 2'nin yol haritası 'şu anda yapmak istediklerimizle karşılaştırıldığında çok güncel değil' çünkü oyunun stratosferik lansmanı stüdyoya yeni fikirler ve hırs getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir