Oyun Haberleri

Bu üs kurma hayatta kalma oyununa tek bir öğeyle başlıyorsunuz: bir zaman makinesi

Dinosaur, castle, and rocket ship

Hayatta kalma oyunlarının çoğu aynı şekilde başlar: vahşi doğada tek başına duruyorsun ve çok az erzak veya teçhizatın var. Belki de sadece birkaç temel gıda öğeniz ve bir veya iki bandajınız vardır. Bazen temel bir bıçağınız veya baltanız olur. Çoğu zaman, kesinlikle kirli bir peştemalden başka bir şeyle başlamazsınız ve hemen yiyecek, su ve temel işçilik kaynakları için ortalığı karıştırmaya başlamanız gerekir.

Bu yüzden, sizi kesinlikle hiçbir şey olmadan başlatan bir hayatta kalma oyunu bulmak biraz sıra dışı. hariç çok uzun bir teknoloji ağacının başında değil sonunda olması gerektiği gibi görünen bir zaman makinesi.

Ama açılış anlarında elde ettiğiniz şey bu. Grand Emprise: Zaman Yolculuğunda Hayatta Kalmave çok geçmeden o zaman makinesini kullanarak kendinizi dinozorlar çağından sömürge zamanlarına, günümüze ve hatta geleceğin derinliklerine taşımak için kullanacaksınız.

Grand Emprise: Time Travel Survival’ın önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak Steam Next Fest’in bir parçası olan ücretsiz demo size hem hayatta kalma işçiliği sistemleri hem de sizi bekleyen çağ atlamalı macera hakkında biraz bilgi veriyor. Demoya, Dünya’nın ilk günleri gibi görünen bir zamanda, elde tutulan bir zaman yolculuğu cihazından başka bir şey olmadan ve bozuk makineyi onarmak için bazı kayaları toplama önerisiyle başlıyorum. Sahilden birkaç taş alıyorum, zaman makineme vuruyorum ve geleceğe (yani geçmişin geleceğine) ve dinozorlar çağına taşınıyorum.

Tahmin edebileceğiniz gibi, envanterimde pili bitmiş bir zaman makinesinden başka hiçbir şey olmadığından, bir Tyrannosaurus Rex tarafından hızla yenildim. Ama hepsi kaybolmadı! Yeniden doğduktan sonra, zaman makinemi oradan çekip gitmek için nasıl şarj edebileceğimi öğrenmek için teknoloji ağacıma bakıyorum. Tüm ayrıntılara girmeyeceğim, ama diyelim ki kaya koleksiyonumla nazik bir Triceratops’u acımasızca sopayla öldürüyorum, lezzetli çiğ dinozor etini kullanarak bir Utahraptor’u sırtında dolaşmama izin vermesi için cezbediyorum, sonra onunla yarışıyorum. ada ve beni gizemli bir antik tapınağa götüren bir zaman portalı bulduğum bir mağaranın derinliklerine.

Evet, her şey biraz tuhaf ama farklı bir çağa seyahat etmem çok uzun sürmedi, o noktada kızgın bir su aygırı tarafından öldürüldüm. Görünüşe göre zamanında nereye gidersem gideyim, büyük bir kara hayvanı tarafından ısırılarak ölüyorum.

OKU  Gözlerime inanamıyorum! Razer Synapse çok ihtiyaç duyulan yaşam kalitesi güncellemesini alıyor

Henüz Grand Emprise’da daha fazla ilerleyemedim, ancak dövme demir aletlerden ilkel insanlardan oluşan bir koloniyi yönetmeye, kaleleri kuşatmaya ve uzay yolculuğunu fethetmeye kadar vaat ettiği tüm farklı zaman dilimleri ve teknolojiyle oldukça iddialı geliyor. Görünüşe göre teknolojinizi bir çağdan diğerine taşıyabilirsiniz, bu yüzden beni yiyen T-Rex’ten intikam almak istersem, onunla bir silahla veya hatta belki bir çift kanatlı uçakla karşılaşabileceğim gibi görünüyor.

Dev kum solucanlarından fütüristik makine savaşlarına kadar yukarıdaki karavana ne kadar vahşi şeyin tıkıştırıldığına bir bakın. Ve solo bir geliştirici tarafından yapılmış olması daha da etkileyici. Kontrol et ücretsiz demo kendiniz burada Steam’deve o aç T-Rex’e dikkat edin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.