Oyun Haberleri

Palworld, genel sunucu sorunlarının ‘hileden ve dolandırıcılık faaliyetlerinin etkisinden kaynaklandığını’ söylüyor ve bunu en başından engellemek için hile karşıtı yazılım ekleme planlarının ana hatlarını çiziyor

Palworld early access

Palworld’de son zamanlarda biraz hile sorunu yaşandı ve bunun bir PvE oyununda neden önemli olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni genel sunuculardır. Öğe kopyalama, tek atış ve (son zamanlarda yapılan bir duyuruya göre) sunuculara erişim sorunları, oyunun oyuncuları ve geliştiricileri için baş ağrısı haline geldi.

Oyunun resmi Discord hesabında “Şu anda bazı kullanıcılar hile ve dolandırıcılık faaliyetlerinin etkisi nedeniyle resmi sunuculara bağlanamıyor” ifadesine yer verildi. heyecan. Geliştirici Pocketpair, “Bazı oyuncuların oyunu düzgün oynayamadığını doğruladık. Şirket olarak herhangi bir dolandırıcılık faaliyetine veya hileye tolerans göstermiyoruz ve bununla kesinlikle ve öncelikli olarak başa çıkmak için önlemler üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Pocketpair bu sızıntıyı iki yönlü bir mantarla kapatmayı planlıyor: İlk uç, bu ayın sonuna kadar planlanan bir “oyuncu listesi işlevi”. “Bunun sayesinde hile yapan oyuncuların tespitini güçlendireceğiz ve bunların kullanımının geliştirme ekibi tarafından askıya alınmasını sağlayacağız.”

İkinci ipucu: Anti-hile Palworld’e geliyor; ancak yalnızca halka açık sunucularda. Kutsal olmayan bir nedenden dolayı bir Lamball’ı sonsuz hasarla kurmak istiyorsanız, “topluluk sunucularınız, tek oyunculu ve ortak” sunucularınız etkilenmeyecektir.

Neden birisinin bu ölçekte sorunlara yol açtığını anlayamıyorum; sonuçta Palworld rekabetçi bir oyun değil. Belki bazı bilgisayar korsanları en sevdikleri küçük adamların çalışma koşulları konusunda gerçekten üzgündürler (Depresso Kurtuluş Ligi söylentileri henüz kanıtlanmamıştır).

Ciddi anlamda, genel sunucular her zaman hak edilmemiş bir güç yolculuğuna aç olan oyuncuları davet edecektir. konusuna gelince erişim, DDoS saldırıları ve bunların ilk oyunları o kadar ideolojik tutarsızlıkla hedefleniyor ki, bazı siber aptalların tamamen yabancıların eğlenmesini engellediğini duyduğumda artık şaşırmıyorum. Bazı arkadaşlar sadece dünyanın yanmasını izlemek ister.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Lenovo avuçiçi oyun konsolu prototipleri Çin'de satışa sunuldu