Oyun Haberleri

‘Bunu elde edeceğimizi düşünmemiştim’: Baldur’s Gate 3, GOTY dahil 6 galibiyetle The Game Awards’ı domine etti

swen vincke takes home GOTY award for Baldur

Baldur’s Gate 3, bugün The Game Awards’ta Yılın Oyunu da dahil olmak üzere altı ödül kazandı; Larian’ın kurucusu Swen Vincke, PC Gamer’a, son Altın Joystick Ödülleri’nden taşıyamayacağı kadar çok ödülle ayrıldıktan sonra bile beklemediğini söyledi.

Gösterinin başlarında aşkı başlatan kişi, Astarion rolüyle En İyi Performans ödülünü kazanan Neil Newbon’du. Newbon sahneye çıktığında gözleri yaşlıydı, Baldur’s Gate 3 oyuncu arkadaşlarına teşekkür etti ve özellikle Astarion’un yazarı ve Larian’daki yaratıcısı Stephen Rooney’e seslendi.

Newbon ayrıca topluluğa oyuna verdikleri kalıcı destekten dolayı teşekkür etti.

Newbon, “Topluluk Larian’da birçoğumuza ulaştı ve görüldüklerini ve bu oyun tarafından temsil edildiklerini söyledi” dedi. “Umutlarını yitirdiklerinde, kendilerini yalnız hissettiler ve kendilerini yalnız hissettiler; bu oyun onları bir araya getirdi ve onlara üstesinden gelebilecekleri bir şey verdi.”

İyi duygular Baldur’s Gate 3’ün En İyi Topluluk Desteği ödülünü kazanmasıyla devam etti. Bu, Geoff’in duyurulara zaman ayırmak için acele ettiği patentli hızlı ödüllerden biriydi, dolayısıyla kabul konuşması yapılmadı. Öyle olsaydı, sanırım Larian BG3 topluluğunun lansmanından bu yana ne kadar aktif ve tutkulu olduğundan bahsederdi; ağlarımı Ağustos ayından bu yana aralıksız hayran çalışmaları, öne çıkanlar ve gerçekten komik memlerle doldururdu. Bana sorarsanız BG3 topluluğunun en önemli mücevheri, Larian’ın kendi lansman sonrası desteğinin yanı sıra RPG’yi harika sınıf remiksleri, yeni kıyafetler ve tanrının sunduğu yaşam kalitesi özellikleriyle yamalayan son derece aktif mod ortamıdır.

Sırada Geoff’in aynı dakikada açıkladığı Baldur’s Gate 3 ödüllerinin hat-trick’i vardı: En İyi RPG, En İyi Çok Oyunculu ve Oyuncu Sesi. Sanırım herkes Larian’ın RPG kategorisini alacağını tahmin edebilirdi, ancak çok oyunculu oyun benim için küçük bir sürprizdi: BG3, kooperatifte şaşırtıcı derecede harika, ancak Street Fighter 6 ve Diablo 4’ü yeneceğini tahmin edemezdim.

OKU  Jedi: Survivor ön sipariş ve lüks sürüm bonusları kayboluyor

Ancak en büyük ödül gecenin sonunda Baldur’s Gate 3’ün Yılın Oyunu ödülünü almasıyla geldi. Vincke bu kez sahneye çıktı ve hayranlarına teşekkür etmek ve Baldur’s Gate 3’ü pandemide yapma deneyimi üzerine düşünmek için kısa bir konuşma yaptı.

Vincke, “Baldur’s Gate 3 gibi bir oyun, üzerinde çalışan inanılmaz bir ekibiniz yoksa mümkün değildir” dedi. “Larian’daki ekip altı yıl boyunca bu oyuna kalplerini ve ruhlarını harcadı, bazen çok zor koşullar altında.

“Bu bizim Kovid oyunumuzdu. Bu süreçte pek çok insanı da kaybettik, dolayısıyla bunu kaybettiğimiz tüm insanlara ithaf etmek istiyoruz. Özellikle Jim [Southworth]geçen ay vefat eden baş sinema sanatçımız.”

2022’nin sonlarında kanser teşhisi konan Southworth, iş arkadaşları tarafından “mutlak bir rock ve harika bir adam” olarak tanımlandı.

PC Gamer, gösteriden sonra GOTY’nin kapılmasına tepkisi için Swen Vincke’yi yakaladı.

“Kalbim atıyor. Artık bunu beklemiyordum. Bunu elde edeceğimizi düşünmüyordum” dedi. “Çok çok uzun bir yolculuktu.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.