Oyun Haberleri

Doom (2016)’ın kreatif direktörü, büyük bir hayırseverlik yarışı sırasında ikonik BFG’yi dengelemenin sırrını açıklıyor: ‘Uh, yapmıyoruz’

An image of a wallpaper for Doom (2016), featuring Doom Guy fighting off a swarm of hellish spawn. Presumably to heavy metal music.

Harika Oyunlar Hızlı Bir Şekilde Tamamlandı 2024 şimdiden büyük bir keyif aldı; üstelik sadece Kanseri Önleme Vakfı için şimdiden 1 milyon doların üzerinde bağış toplanmış olmasıyla da sınırlı değil. Doom’un (2016) yakın tarihli bir hızlı koşusunda, oyunun kreatif direktörü Hugo Martin konuk yorumcu olarak yer almaya karar verdi.

Hız koşusu sırasında BFG 9000 ortaya çıktı; eğer bu, bu şeyin ne yaptığının bir göstergesiyse, BFG ‘Büyük Lanet Silah’ anlamına geliyor. Oyunda, bu plazma silahı, oyunun wiki’sine göre 6.000 hasara bağlanan doğrudan bir vuruşla, işaret ettiğiniz hemen hemen her şeyi yok ediyor.

Hız koşusunun önemli bir parçası olan koşucu Raitro_ (Akışta J0ker’den geçiyor) Martin’e id Software ekibinin BFG gibi silahları nasıl dengelediğini soruyor ve Martin buna net bir şekilde yanıt veriyor: “Ah, yapmıyoruz.” Bunun “çok çetrefilli… harika bir silah, serinin ikonik bir parçası, ancak ‘her şeyi öldür düğmesi’ olduğunu” açıklıyor.

Gerçekten BFG gibi bir şey için takdire şayan bir tasarım felsefesi. İkonik silahın tüm özelliği, küfür gerektirecek kadar büyük bir silah olmasıdır. Onu uzaktan bile yumuşatmaya yönelik herhangi bir girişim, silahı tamamen mahveder. Bunun yerine Martin, bunun kullanımının “oyuncunun takdirine bağlı olduğunu ve her şeyi öldürmek istediklerinde bunu yapabilecekleri” konusunda ısrar ediyor.

Herkesin dizinin tamamını izlemesini tavsiye ediyorum, çünkü Martin’in yorumu hem keyifli hem de gerçekten komik; çünkü adam, Allah razı olsun, Muhteşem Oyunların Çabuk Yapıldığının gerçekte ne olduğunu keşfediyor gibi görünüyor. dır-dir gerçek zamanda.

Koşuya 1 saat 16 dakika kala Martin şunu soruyor: “Oyun kongresi yapılıyor mu? [this] hafta falan mı?” Raitro_ buna şöyle cevap veriyor: “Ah, evet, bu Oyunlar Hızlı Bitti.” Martin ayrıca hem kahve hem de bir kase Cheerios almak için belirli noktalarda gelişigüzel bir şekilde dışarı çıkıyor.

OKU  Art nouveau strateji oyunu Songs of Silence'ın baharda yayınlanması planlanıyor

Her ne kadar bilmeden bir şekilde karşılaşmış olsa da Martin gerçekten de kutlamalar için buradaymış gibi görünüyor: “İnanılmaz, [the stream] sanki hafta ortası gibi ve orada tonlarca insan var. Yani bu sizin QuakeCon’unuz gibi mi?” Raitro_’un yanıtı şöyle: “Bu, eğer mantıklıysa, hızlı koşunun QuakeCon’u.”

Speedrunning alt dizisindeki daha sonraki bir AMA başlığında Raitro_ şöyle yazıyor: “Hugo’nun yanından geçen Bethesda’nın topluluk yöneticisine ulaştım ve o da kabul etti! Koşu için Tokyo ile iletişime geçtiğimden bu yana yaklaşık 3 ay geçti… Her şeyimi verdim Etkinlik bilgisini Tokyo’ya ilettiler, bu yüzden ya menajerin Hugo’nun bildiğini düşündüğünü ya da bazı yanlış iletişimlerin olduğunu varsayıyorum.”

Yine de Martin’in her şeye karşı duyduğu nazik şaşkınlık ortamı pek de bozmuyor. Bir şey olsa bile, bu onu yükseltir; sonuçta bu, tüm Ratatouille hızlı koşusunun düzinelerce “Evet Şef” tarafından noktalandığı bir olaydır. Eğer işler biraz Alacakaranlık Kuşağı’na dönmezse, AGDQ’yu yanlış yapıyorsunuz demektir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.