Oyun Haberleri

Dota 2’nin dünya şampiyonası bu yıl Seattle’a geri dönüyor

Dota 2'nin dünya şampiyonası bu yıl Seattle'a geri dönüyor

2017’den bu yana ilk kezDota 2’nin dünya şampiyonası The International, Valve’ın memleketi Seattle, Washington’a geri dönecek. Seattle’daki Climate Pledge Arena’da Ekim ayının ortasından sonuna kadar gerçekleşecek. International, Dota 2’nin battle pass’ının satın alınmasıyla on milyonlara eklenen 1,6 milyon ABD Doları’lık temel ödül havuzuyla, espordaki en kazançlı tek etkinlik olarak uzun süredir prestije sahip.

Valve, etkinlik için henüz biletleme veya fiyatlandırma bilgilerini açıklamadı, bunun dışında mevcut bilet sayısının önceki etkinliklere göre çok daha yüksek olması gerekiyor.

Bu yılki grup aşaması 14 Ekim Cumartesi günü başlayacak ve hemen ardından playofflar yapılacak. Bunlara normal olarak Enternasyonal’e Giden Yol adı verilecek. Uluslararası yarışma 27 Ekim Cuma günü başlayacak ve 29 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

Climate Pledge Arena, etkinliğin düzenlendiği yerler arasında açık farkla en fazla oturma kapasitesine sahip The International tarihindeki en büyük mekan olacak. Seattle’daki 17-18.000 kişilik devasa mekan, 2020’de Amazon tarafından yeniden adlandırıldı.

Son Enternasyonal birçok nedenden dolayı şaşırtıcıydı. Singapur’da düzenlenen, hala devasa olan 18 milyon dolarlık ödül havuzu, önceki etkinlikten daha küçük olan ilk havuz oldu. Etkinlik ayrıca, bilet satışıyla ilgili skandallarla dolup taştı ve katılmak isteyen oyuncu topluluğunu hayal kırıklığına uğrattı.

Bu yılki uluslararası, farklı nedenlerden dolayı oldukça çılgın olmalı. Sadece geçen yıl Dota’da başarılı olan ve olmayan takımların joker kartı nedeniyle değil, aynı zamanda yeni yayınlanan yamanın temelde Dota 3 olması nedeniyle (yeni sekmede açılır). Elden geçirilmiş bir arayüz, yeni kahraman türü ve yığınla denge değişikliği yeterli olabilir, ancak devasa New Frontiers Güncellemesi aynı zamanda bir Dota savaş alanının temel boyutunu %40 artırdı. Bu vahşi bir sarsıntı.

Duyurunun tamamını Dota blogunda okuyabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

OKU  Bugünün Wordle 556 yanıtı ve 27 Aralık Salı günü için ipucu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.